• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Tomasz Lubert

  Przeczytaj także...
  Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.VIII Sopot TOPtrendy festiwal odbył się w dniach od 28 do 30 maja 2010 w Hipodromie w Sopocie. Składał się z koncertów TOP, Trendy oraz kabaretonu oraz recitali gwiazd. Festiwal zorganizowany został przez telewizję Polsat. Po raz pierwszy odbył się na Hipodromie w Sopocie. Pierwotnie konkurs miał odbyć się w dniach 25 - 27 czerwca.
  Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu (KFPP OPOLE) – polski festiwal muzyczny organizowany od 1963 roku, corocznie w Opolu, zwykle w czerwcu. Stanowi podsumowanie sezonu artystycznego (od Opola do Opola) polskiego środowiska twórców i wykonawców piosenek.

  Tomasz Lubert (ur. 22 czerwca 1972 w Gdańsku) – polski kompozytor, gitarzysta i producent muzyczny, założyciel zespołów muzycznych Virgin, Video i Volver. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Kariera[ | edytuj kod]

  W latach 1990–1998 był tenorem w kilku chórach, m.in w chórze muzyki cerkiewnej Continuo. W latach 1994–1998 występował z zespołem Starless.

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Bydgoszcz (Sopot) Hit Festiwal 2010 – III edycja widowiska muzycznego Hit Festiwal, która odbyła się w dniach 28-29 sierpnia 2010 w Bydgoszczy w Hali sportowo-widowiskowej Łuczniczka, z powodu remontu Opery Leśnej. W pierwszym dniu został wybrany Polski Hit Lata 2010 (Volver − "Voleremos"), a w drugim Zagraniczny Hit Lata 2010 (Safri Duo & Velile - wspomagani przez bębniarzy Etno Sceny − "Helele"). Festiwal był transmitowany na żywo przez stacje telewizyjne – TVP2, TVP Polonia, TVP HD oraz za pośrednictwem Radia Eska i Eska TV.

  W 2000 założył zespół Virgin, którego wokalistką jest Dorota „Doda” Rabczewska. Był liderem i twórcą większości piosenek zespołu. W 2007 zamierzał, z powodu pogarszających się relacji towarzyskich, rozwiązać zespół, ale okazało się, że prawnie nie jest do tego upoważniony. Po rozwiązaniu Virgin założył nowy zespół, który istnieje od 2007 pod nazwą Video. Grał w nim na gitarze i obsługiwał loopy.

  Antek Smykiewicz, właśc. Antoni Smykiewicz (ur. 12 lipca 1987 w Warszawie) – polski piosenkarz i autor tekstów piosenek. WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  W 2009 odszedł z Video i założył nowy zespół – Volver. Latem 2010 grupa zdobyła trzy festiwalowe nagrody na festiwalach TOPtrendy, Bydgoszcz Hit Festiwal i „Superjedynkę” podczas 42. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

  W czerwcu 2014 wydał swój debiutancki, solowy album studyjny zatytułowany Z miłości do muzyki, na którym znalazło się dwanaście utworów nagranych z udziałem różnych wykonawców, takich jak m.in. Dorota „Doda” Rabczewska, Antek Smykiewicz, Ewa Farna i Rafał Brzozowski. W marcu 2018 zapowiedział wydanie drugiego solowego albumu studyjnego.

  Związek Producentów Audio-Video (ZPAV) – polskie stowarzyszenie producentów fonogramów i wideogramów. Przewodniczącym zarządu jest Andrzej Puczyński.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

  Od 2019 jest jednym z jurorów talent-show telewizji Polsat Śpiewajmy razem. All Together Now.

  Życie prywatne[ | edytuj kod]

  W sierpniu 2012 wziął ślub z Ewą Wojtasik. Ma dwóch synów: Iwa i Igora.

  Dyskografia[ | edytuj kod]

   Osobny artykuł: Dyskografia Virgin.
   Zobacz więcej w artykule Video (zespół muzyczny), w sekcji Dyskografia.
   Zobacz więcej w artykule Volver (zespół muzyczny), w sekcji Dyskografia.

  Albumy studyjne[ | edytuj kod]

  Single[ | edytuj kod]

  Inne notowane utwory[ | edytuj kod]

  Nagrody i wyróżnienia[ | edytuj kod]

   Zobacz więcej w artykule Virgin, w sekcji Nagrody i wyróżnienia.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Dyskografia Virgin – polskiego zespołu muzycznego grającego muzykę pop, pop rock i rock, składa się z trzech albumów studyjnych, jednego box setu, ośmiu singli oraz ośmiu teledysków.Polsat – polski komercyjny kanał telewizyjny, który jako pierwszy w kraju otrzymał koncesję na nadawanie ogólnopolskie. Rozpoczął nadawanie 5 grudnia 1992 o 16:30. Jest to jeden z najchętniej oglądanych kanałów telewizji komercyjnej w kraju.
  Warto wiedzieć że... beta

  Z miłości do muzyki – debiutancki album studyjny polskiego producenta, kompozytora i gitarzysty Tomasza Luberta, wydany 17 czerwca 2014 roku przez wydawnictwo muzyczne Universal Music Polska. Album zawiera 12 utworów, nagranych przy współpracy z polskimi artystami, między innymi z Dodą, Ewą Farną czy Grzegorzem Skawińskim.
  XLVII Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu (KFPP Opole 2010) – kolejna edycja Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, będącego największym, najstarszym i najbardziej prestiżowym festiwalem muzycznym w Polsce. XLVII Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej odbywał się w dniach 10-12 września 2010 roku na terenie kampusu Politechniki Opolskiej.
  Virgin – polski zespół grający pop rock stworzony w 2000 przez Tomasza Luberta i rozwiązany w roku 2007. W 2014 roku zespół wznowił działalność.
  Doda, właściwie Dorota Rabczewska (ur. 15 lutego 1984 w Ciechanowie) – polska piosenkarka wykonująca muzykę z pogranicza popu i rocka, autorka tekstów znana z takich przebojów, jak m.in. „Dżaga”, „Szansa”, „Nie daj się”, „Znak pokoju” i „2 bajki”. Członkini Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.
  Video – polski zespół grający pop rock założony w 2007 roku przez Macieja Durczaka, Wojciecha Łuszczykiewicza i Tomasza Luberta. Twórcą tekstów większości piosenek jest Wojciech Łuszczykiewicz. W lutym 2009 z zespołu odszedł jeden z założycieli - Tomasz Lubert.
  Kompozytor (w jęz. łac. compositor) – twórca utworu muzycznego. Termin kompozytor odnosi się do twórców używających notacji muzycznej, piszących muzykę poważną lub filmową. W polskich uczelniach muzycznych kształci się studentów na kierunku kompozycja, lecz kompozytor nie musi być absolwentem takich studiów, jednak to oni właśnie dysponują pełnym warsztatem kompozytorskim obejmującym harmonię, kontrapunkt, instrumentację, analizę dzieła muzycznego itp.
  Śpiewajmy razem. All Together Now – polski program rozrywkowy prowadzony przez Igora Kwiatkowskiego, a następnie przez Mariusza Kałamagę i emitowany na antenie telewizji Polsat od 5 września 2018 do 24 kwietnia 2019, oparty na brytyjskim formacie All Together Now na licencji BBC Worldwide.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.101 sek.