• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Tomasz Łosowski  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Jakub Molęda znany także jako Kuba Molęda (ur. 3 kwietnia 1984 w Olkuszu) – polski piosenkarz i kompozytor popowy. Aktor musicalowy związany z Teatrem Muzycznym Roma.Nagroda Muzyczna Fryderyk – nagrody muzyczne przyznawane w Polsce od roku 1995. Od 1999 przyznaje je powołana przez Związek Producentów Audio-Video Akademia Fonograficzna. W jej skład wchodzi ponad 1000 artystów, dziennikarzy muzycznych i profesjonalistów z polskiej branży fonograficznej. Nazwa nagrody nawiązuje do imienia polskiego kompozytora, Fryderyka Chopina.

  Tomasz Łosowski (ur. 28 września 1973 w Gdańsku) – polski perkusista, muzyk sesyjny, edukator. Jeden z najbardziej znanych perkusistów w Polsce.

  Współpracował z wieloma artystami polskiej sceny popowej, rockowej i jazzowej. Nagrał przeszło 50 płyt (w tym swoje projekty autorskie). Od 1991 r. gra w Kombi oraz współtworzy jazzowe projekty: Orange Trane, Quartado, Gdański Jazz Quartet. Oprócz tego jest znanym edukatorem, prowadzi warsztaty i pokazy perkusyjne (drum clinic) na terenie całego kraju. Współpracuje z magazynem Perkusista. Został uhonorowany tytułem Najlepszego Perkusisty Roku 2004 w plebiscycie magazynu Gitara i Bas + Bębny oraz nagrodą „Eugeniusza” w plebiscycie magazynu Perkusista w kategorii Najlepszy Edukator w 2014 roku. Autor pierwszej profesjonalnej szkoły na perkusję w Polsce wydanej przez pismo Gitara i Bas + Bębny. W 2015 roku został wyróżniony przez Doma Famularo w amerykańskim czasopiśmie Modern Drummer jako międzynarodowy edukator (lista edukatorów z całego świata).

  Estrada i Studio – miesięcznik ogólnopolski dla muzyków i realizatorów dźwięku. Wydawany przez wydawnictwo AVT-Korporacja Sp. z o. o. w nakładzie 12.000 egzemplarzy. Redaktorem naczelnym jest Tomasz Wróblewski. Czasopismo jest przeznaczone przede wszystkim dla profesjonalistów: muzyków, techników, pracowników studiów nagraniowych i systemów PA, radiostacji czy klubów.Orange Trane – polska grupa muzyczna wykonująca jazz. Zespół powstał w 1994 roku w miejscowości Kartuzy. Grupa odbyła szereg koncertów m.in. podczas festiwali Jazz Juniors, Jazz nad Odrą i Pomorska Jesień Jazzowa, gdzie Orange Trane uzyskało wyróżnienia. W 1997 roku ukazał się debiutancki album kwartetu pt. Obertas, a następnie w 1998 roku My personal Friend. Wkrótce potem zespół został rozwiązany. W roku 2011r. zespół wznowił działalność jako tercet. Obok Tomasza Łosowskiego i Piotra Lemańczyka występuje w nim Dominik Bukowski grający na wibrafonie.

  Spis treści

 • 1 Biografia
 • 1.1 Wczesne lata
 • 1.2 Działalność artystyczna
 • 1.2.1 Działalność jako sideman
 • 1.2.2 Warsztaty perkusyjne
 • 2 Życie prywatne
 • 3 Instrumentarium
 • 3.1 Podstawowy zestaw perkusyjny
 • 3.2 Zestawy elektroniczne
 • 4 Dyskografia
 • 5 Wideografia
 • 6 Nagrody i wyróżnienia
 • 7 Przypisy
 • 8 Bibliografia
 • 9 Linki zewnętrzne
 • Kombi – polski zespół muzyczny założony w 1976 roku przez Sławomira Łosowskiego (ur. 1951), grającego na elektrycznych i elektronicznych instrumentach klawiszowych. W 1969 roku Łosowski założył zespół Akcenty, który grał do 1976 roku. Od 1976 aż do rozwiązania w 1992 roku grupa występowała pod nazwą Kombi a jej człon tworzyli Sławomir Łosowski, Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk.Maciej Molęda (ur. 17 czerwca 1976 w Olkuszu) – polski muzyk, wokalista, kompozytor. Mając 17 lat został wyróżniony w programie Szansa na sukces oraz wystąpił w Sali Kongresowej na koncercie finałowym. Ukończył Policealne Zawodowe Studium Piosenkarskie w Poznaniu. Student Uniwersytetu Warszawskiego na wydziale pedagogicznym (specjalizacja animacja kulturalna). Był współtwórcą zespołu L.O.27. Dla L.O.27, Maciek napisał piosenkę Mogę wszystko, która stała się przebojem, a płyta zyskała status platynowej. Współpracował m.in. z Robertem Chojnackim (jego wokal można usłyszeć w piosence I Love You do bólu). W 1999 r. wydał płytę solową Ciebie dla siebie. W 2001 r. koordynował śpiew aktorów i wystąpił w filmie Romana Polańskiego Pianista. Zajmuje się także dubbingowaniem postaci z filmów Walta Disneya. 12 listopada 2006 roku został wybrany na radnego dzielnicy Warszawy Ursynów z ramienia Nasz Ursynów, gdzie otrzymał 869 głosów.

  Biografia[]

  Wczesne lata[]

  Tomasz Łosowski urodził się 28 września 1973 roku w Gdańsku, gdzie również się wychował. Pochodzi z rodziny o tradycjach artystycznych. Jego dziadek Alfons Łosowski był rzeźbiarzem, ojciec Sławomir Łosowski jest klawiszowcem. liderem i założycielem grupy muzycznej Kombi, natomiast siostra Joanna jest flecistką. Tomasz Łosowski jest absolwentem szkoły muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku.

  ΠR2 (alternatywnie Pi-eR-2 , TTR2) – polskie instrumentalne trio jazz rockowe utworzone przez gitarzystę Marka Raduli, basistę Wojtka Pilichowskiego i perkusistę Tomasza Łosowskiego.Międzynarodowy Konkurs Młodych Zespołów Jazzowych "Jazz Juniors" – jeden z najstarszych w Polsce festiwali jazzowych, organizowany od 1976 r. w Krakowie. Jego celem jest prezentację młodych i uzdolnionych wykonawców tego gatunku, jak również ich konfrontacja z polskimi i światowymi gwiazdami jazzu.

  Działalność artystyczna[]

  Tomasz Łosowski profesjonalną działalność artystyczną rozpoczął od występu wraz z grupą swojego ojca Sławomira – Kombi. Był to jubileuszowy koncert z okazji 15-lecia grupy (1991 rok). Koncert ten został zarejestrowany i wydany w 1993 roku pod nazwą Ostatni koncert.

  W 1994 roku poznał basistę Piotra Lemańczyka, który zaprosił go do projektu Orange Trane. Łosowski wraz z zespołem występował m.in. podczas festiwali Jazz nad Odrą i Pomorska Jesień Jazzowa, gdzie Orange Trane otrzymało nagrody i wyróżnienia. W 1997 roku ukazał się debiutancki album kwartetu pt. Obertas, a następnie w 1998 roku My personal Friend. Później działalność zespołu została zawieszona. W roku 2011 roku zespół nagrał kolejną płytę Orange Trane Acoustic Trio (Piotr Lemańczyk, Dominik Bukowski, Tomasz Łosowski). a W 2014 zespół wydał płytę pt. Fugu. Obecnie Orange Trane kończy rejestrację nowego materiału, w którym zagościł wybitny brytyjski saksofonista i raper Soweto Kinch.

  Robert Maciej Janson (ur. 7 czerwca 1965 w Czeladzi) – polski kompozytor, aranżer, piosenkarz, gitarzysta, lider zespołu Varius Manx. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

  W 2003 roku Łosowski został członkiem grupy Squad. W zespole ponadto występowali gitarzysta Marek Raduli, basista Wojciech Pilichowski, klawiszowiec Wojciech Olszak i skrzypek Adam Bałdych. W takim składzie grupa zarejestrowała trzy utwory, które ukazały się na płycie CD jako dodatek do czasopism Audio oraz Estrada i Studio.

  Magazyn Perkusista – ogólnopolski miesięcznik dla perkusistów z dołączoną płytą DVD. Wydawany przez wydawnictwo AVT-Korporacja Sp. z o.o. w nakładzie 9.000 egzemplarzy + e-wydania. Redaktorem naczelnym miesięcznika jest Maciej Nowak.Marek Biliński (ur. 17 maja 1953 w Szczecinie) – polski kompozytor muzyki elektronicznej, a także multiinstrumentalista wykorzystujący elektroniczne instrumenty klawiszowe. Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.

  Trio jazzrockowe ΠR2 było następstwem działalności grupy Squad (Raduli, Pilichowski, Łosowski). W 2005 roku ukazał się debiutancki album grupy zatytułowany Transporter wydany nakładem wytwórni muzycznej Fonografika. W 2008 roku ukazał się drugi album grupy pt. Time 52. Latem 2012 roku formacja zaprzestała działalności.

  Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.Renata Dąbkowska (ur. 31 lipca 1972 we wsi Żebry-Laskowiec na Mazowszu) – polska wokalistka muzyki pop. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV.

  Również w 2003 roku Łosowski wydał pierwszą swoją solową płytę pt. C.V na którą sam skomponował muzykę i zaprosił czołowych, polskich muzyków z kręgu rocka, popu i jazzu.

  Późną jesienią 2012 roku powstał zespół Quartado, który wykonuje muzykę z pogranicza jazzu, fusion, latin. Zespół nagrał płytę pt. Quartado, która zyskała wiele przychylnych recenzji i była wielokrotnie emitowana w Programie Trzecim Polskiego Radia.

  Obecny skład zespołu to Jan Rejnowicz – fortepian, instrumenty klawiszowe, Marcin Wądołowski – gitary, Karol Kozłowski – gitara basowa, Tomasz Łosowski – perkusja.

  Wojciech Pilichowski (ur. 16 kwietnia 1969 w Warszawie) – polski basista, muzyk sesyjny, kompozytor. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.Fonografika Sp. j. – polska wytwórnia muzyczna. Wytwórnia wydaje najwięcej wydawnictw z gatunku rap, jazz, blues, rock, pop, muzyka poważna. Łącznie wydała ponad 450 płyt, w tym takich wykonawców jak: Nagły Atak Spawacza, Slums Attack, So I Scream, Marta Wiśniewska, DJ 600V, V.E.T.O., Balkan Electrique, Wdowa, Neuronia, Firma czy Rootwater.

  W 2013 roku powstał kolejny projekt w którym gra Łosowski – Gdański Jazz Quartet. Zespół tworzą: Cezary Paciorek – fortepian, instrumenty klawiszowe, akordeon, Maciej Sikała – saksofon, Piotr Lemańczyk – kontrabas i Tomasz Łosowski – perkusja.

  W 2015 roku Tomasz Łosowski nagrał kolejną solową płytę – tym razem bardziej jazzową – Tomasz Łosowski Acoustic Trio. Do projektu zaprosił Piotra Lemańczyka (kontrabas) oraz saksofonistę Szymona Łukowskiego).

  Najnowszy solowy album T. Łosowskiego Fusionland T. Łosowskiego ukazał się na rynku w sierpniu 2016 roku.

  Perkusja – ogólna nazwa zestawu instrumentów perkusyjnych, posiadająca różne znaczenie w zależności od rodzaju muzyki. W szkolnictwie muzycznym oraz muzyce poważnej jest to grupa instrumentów, na których muzyk może grać używając jednego instrumentu, lub dowolnie skompletowanego zestawu, natomiast w muzyce rockowej i często jazzowej tą nazwą określany jest dość typowy podstawowy zestaw instrumentów, który w miarę potrzeby może być uzupełniany o mniej reprezentatywne składniki. W tym drugim znaczeniu (rock, jazz) polskie określenie perkusja jest odpowiednikiem angielskiego drums lub drum kit, natomiast muzyk (najczęściej towarzyszący), grający na różnego rodzaju „przeszkadzajkach” (żargonowa nazwa instrumentów perkusyjnych takich jak shaker, tamburyn, triangel, conga, bongosy, itp.), określany jest w języku angielskim jako osoba grająca na percussion – percussionist (perkusjonista).Muzyk sesyjny – profesjonalny muzyk najmowany do grania lub śpiewania, w przeciwieństwie do muzyków, którzy albo są stałymi członkami zespołów muzycznych albo występują na własną rękę.

  Działalność jako sideman[]

  Poza występami w zespołach Łosowski zrealizował na przestrzeni lat szereg nagrań jako gość i muzyk sesyjny. W połowie lat 90. XX wieku poznał basistę Wojtka Pilichowskiego, z którym nagrał wydany w 1996 roku album pt. Granat. Wydawnictwo uzyskało nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk w kategorii album roku – jazz. W 2001 roku na zaproszenie Pilichowskiego ponownie zagrał na albumie pt. Pi. W 2004 roku zagrał na albumie Leszka Możdżera Pub 700.

  Gdańsk (łac. Dantiscum, Dantis, Gedanum, niem. Danzig) – miasto na prawach powiatu w północnej Polsce, położone nad Morzem Bałtyckim, u ujścia Motławy do Wisły, nad Zatoką Gdańską, na Pobrzeżu Gdańskim. Centrum kulturalne, naukowe i gospodarcze oraz węzeł komunikacyjny północnej Polski, stolica województwa pomorskiego. Ośrodek gospodarki morskiej z dużym portem handlowym.Sławomir Łosowski (ur. 31 sierpnia 1951 w Gdańsku) – lider, główny kompozytor i założyciel zespołu Akcenty, przekształconego następnie w Kombi (1976-1992). Gra na instrumentach klawiszowych.

  Łosowski nagrywał ponadto z takimi wykonawcami i grupami muzycznymi jak: Kapela Przyjaciela, Robert Janson, Renata Dąbkowska, Jacek Gawłowski, Kuba i Maciek Molęda, Marcin Duński, Mikołaj Majkusiak czy Marek Biliński. Część nagrań została zarejestrowana w rodzinnym studiu nagrań Łosowskich – SL Studio.

  Warsztaty perkusyjne[]

  Tomasz Łosowski od wielu lat prowadzi warsztaty perkusyjne, zarówno dla perkusistów jak i dla całych zespołów.

  Archiwum Polskiego Rocka – wortal muzyczny dla kolekcjonerów płyt istniejący od 9 lipca 2000 roku publikujący informacje o polskich płytach rockowych. Dodatkowo 17 października 2005 roku autor strony wydał książkę o tym samym tytule, zawierającą opis ponad 2300 płyt 230 zespołów.International Standard Serial Number, ISSN czyli Międzynarodowy Znormalizowany Numer Wydawnictwa Ciągłego – ośmiocyfrowy niepowtarzalny identyfikator wydawnictw ciągłych tradycyjnych oraz elektronicznych. Jest on oparty na podobnej koncepcji jak identyfikator ISBN dla książek, ISAN dla materiałów audio-wideo. Niektóre publikacje wydawane w seriach mają przyporządkowany zarówno numer ISSN, jak i ISBN.

  Prowadził warsztaty na m.in., Jaworkach (Muzyczna Owczarnia), Vena Łódź Festiwal, festiwalu Blues nad Bobrem, Przystanku Woodstock, tzw. Koneckich Warsztatach Muzycznych, Drumschool w Łodzi i w wielu innych miejscach Polski. Ponadto od 2008 roku współpracuje z czasopismem branżowym Perkusista.

  Jazz nad Odrą - polski festiwal jazzowy organizowany we Wrocławiu od 1964. Do roku 1989 festiwal był imprezą studencką organizowaną przez ZSP i wrocławski klub "Pałacyk". Obecnie organizatorem jest Centrum Sztuki Impart wraz z Fundacją Jazz nad Odrą i Polskim Stowarzyszeniem Jazzowym Oddział Wrocław.Polskie Radio Program III (Trójka, Radiowa Trójka, Program Trzeci Polskiego Radia, oficjalny skrót PR3) – ogólnopolska, całodobowa, publiczna polska stacja radiowa, będąca częścią spółki akcyjnej Polskie Radio. Regularną emisję programu rozpoczęła 1 kwietnia 1962 roku.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Wojciech Olszak (ur. 7 listopada 1976 w Ciechanowie) – polski producent muzyczny, klawiszowiec, realizator dźwięku, muzyk sesyjny, kompozytor, pianista. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.
  Marek Raduli (ur. 21 czerwca 1959 w Kędzierzynie-Koźlu) – polski gitarzysta, aranżer, kompozytor, muzyk sesyjny. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. W swojej karierze solowej związany z takimi gatunkami muzycznymi jak jazz, jazz-rock, rock czy blues.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.046 sek.