• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Tomas Asklund

  Przeczytaj także...
  Infernal – duński zespół muzyczny, założony w 1997 roku przez Linę Rafn, Pawa Lagermanna i Sørena Haarha, który opuścił grupę w 2000 roku.Reinkaos – trzeci i ostatni album studyjny szwedzkiej grupy muzycznej Dissection. Wydawnictwo ukazało się 30 kwietnia 2006 roku nakładem wytwórni muzycznej Black Horizon Records.
  Dark Funeral – szwedzka grupa muzyczna wykonująca black metal. Zespół został założony w 1993 roku w Sztokholmie. Do 2009 roku grupa wydała sześć albumów studyjnych pozytywnie ocenianych zarówno przez krytyków muzycznych jak i publiczność. Zespołowi przewodzi gitarzysta Micke "Lord Ahriman" Svanberg, który pozostaje jednym członkiem oryginalnego składu.

  Tomas Asklund (ur. 28 stycznia 1970), znany również jako Alzazmon – szwedzki perkusista, a także inżynier dźwięku i producent muzyczny. Tomas Asklund znany jest z występów w black/death metalowych zespołach takich jak: Dissection, Dark Funeral, Necromicon, Infernal i Dawn. Od 2007 roku współpracuje z zespołem Gorgoroth. Wraz z grupą nagrał wydany w 2009 roku album pt. Quantos Possunt ad Satanitatem Trahunt. Wziął także udział w ponownym nagraniu albumu Under the Sign of Hell, wydanego w oryginale w 1997 roku.

  Under the Sign of Hell – trzeci studyjny album norweskiej grupy Gorgoroth. Wydawnictwo ukazało się 20 października 1997 roku nakładem wytwórni muzycznej Malicious Records. Nagrania zostały zarejestrowane w Grieghallen w Oslo w 1997 roku we współpracy z producentem muzycznym Pyttenem. Jest to również jedyny album na, którym Pest zaśpiewał we wszystkich utworach, gdyż na następnym albumie zatytułowanym Destroyer (1998) nie śpiewa w tytułowym utworze.Inżynier dźwięku - inżynier wyspecjalizowany w technice nagrywania dźwięku. Dysponuje wiedzą z zakresu generowania, propagacji, rejestrowania, odtwarzania i percepcji dźwięku oraz cyfrowej obróbki sygnału a także estetyki muzycznej. Ma umiejętność budowania modeli obiektów akustycznych, symulacji warunków odsłuchowych w obiektach fizycznych i wirtualnych, a także sterowania parametrami źródeł sygnałów.

  Tomas Asklund jest właścicielem studia nagraniowego Monolith.

  Quantos Possunt ad Satanitatem Trahunt - ósmy album norweskiej grupy Gorgoroth. Ukazał się 21 października w Europie i 11 listopada 2009 w Stanach Zjednoczonych. Płyta dotarła do 23. miejsca norweskiej listy sprzedaży VG-Lista.Perkusja – ogólna nazwa zestawu instrumentów perkusyjnych, posiadająca różne znaczenie w zależności od rodzaju muzyki. W szkolnictwie muzycznym oraz muzyce poważnej jest to grupa instrumentów, na których muzyk może grać używając jednego instrumentu, lub dowolnie skompletowanego zestawu, natomiast w muzyce rockowej i często jazzowej tą nazwą określany jest dość typowy podstawowy zestaw instrumentów, który w miarę potrzeby może być uzupełniany o mniej reprezentatywne składniki. W tym drugim znaczeniu (rock, jazz) polskie określenie perkusja jest odpowiednikiem angielskiego drums lub drum kit, natomiast muzyk (najczęściej towarzyszący), grający na różnego rodzaju „przeszkadzajkach” (żargonowa nazwa instrumentów perkusyjnych takich jak shaker, tamburyn, triangel, conga, bongosy, itp.), określany jest w języku angielskim jako osoba grająca na percussion – percussionist (perkusjonista).

  Dyskografia[]

 • Dark Funeral - Vobiscum Satanas (1998, No Fashion Records)
 • Necromicon - Peccata Mundi (2000, Hammerheart Records)
 • Infernal - Summon Forth the Beast (EP, 2002, Hammerheart Records)
 • Dissection - Maha Kali (EP, 2004, Escapi Music)
 • Dissection - Rebirth of Dissection (DVD, 2006, Escapi Music)
 • Dissection - Reinkaos (2006, Black Horizon)
 • Gorgoroth - Quantos Possunt ad Satanitatem Trahunt (2009, Regain Records)
 • Infernal - The Infernal Return (EP, 2010, Goathorned)
 • Gorgoroth - Under the Sign of Hell 2011 (2011, Regain Records)
 • Przypisy

  1. Encyclopaedia Metallum - Tomas Asklund (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2016-10-11].
  2. Encyclopaedia Metallum – Necromicon (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2011-11-29].
  3. Encyclopaedia Metallum – Dark Funeral (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2011-11-29].
  4. Encyclopaedia Metallum – Dissection (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2011-11-29].
  5. Encyclopaedia Metallum – Infernal (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2011-11-29].
  6. Encyclopaedia Metallum – Dawn (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2011-11-29].
  7. Encyclopaedia Metallum – Gorgoroth (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2011-11-29].
  8. GORGOROTH: New Album Studio Report - Oct. 29, 2010 (ang.). blabbermouth.net. [dostęp 2012-01-08].
  (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Dissection, szwedzka grupa muzyczna wykonująca black metal z wpływami melodic death metalu. Powstała w 1989 roku w Strömstad z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Jona Nödveidta.Gorgoroth – norweska grupa muzyczna wykonująca black metal. Powstała w 1992 roku w Bergen. Nazwa zespołu nawiązuje do nazwy krainy Gorgoroth ze stworzonej przez J. R. R. Tolkiena mitologii Śródziemia. Do 2009 roku grupa wydała osiem albumów studyjnych niejednoznacznie ocenianych zarówno przez krytyków muzycznych jak i publiczność. Zespołowi przewodzi gitarzysta Roger "Infernus" Tiegs, który pozostaje jednym członkiem oryginalnego składu. Pomimo udziału w grupie licznych, utytułowanych muzyków działalność Gorgoroth jest skupiona w artystycznym podziemiu.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.015 sek.