• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Tom Schnell

  Przeczytaj także...
  Luksemburg (luks. Lëtzebuerg, fr. Luxembourg, niem. Luxemburg) – gmina ze statusem miasta oraz stolica Wielkiego Księstwa Luksemburga. Jest centrum administracyjnym i finansowym państwa, jest położone na południu kraju, nad miejscem połączenia rzek Alzette i Pétrusse. W Luksemburgu ma swoją siedzibę kilka instytucji Unii Europejskiej, w tym jej Trybunał Sprawiedliwości.F91 Dudelange (luks. F91 Diddeleng) - luksemburski klub piłkarski z siedzibą w mieście Dudelange, w południowym Luksemburgu.
  Obrońca – w piłce nożnej zawodnik, który ma za zadanie zapobiegać atakom napastników przeciwnika na bramkę. W dzisiejszym futbolu zadania obrońców wychodzą znacznie poza zwykłe bronienie własnego pola karnego.

  Tom Schnell (ur. 8 października 1985 w Luksemburgu) – luksemburski piłkarz występujący na pozycji obrońcy. Zawodnik klubu F91 Dudelange.

  Kariera klubowa[]

  Schnell seniorską karierę rozpoczynał w 2002 roku w Unionie Luksemburg. W 2004 roku przeszedł do niemieckiego drugoligowca, Eintrachtu Trewir. Przez rok nie rozegrał tam jednak żadnego spotkania. W 2005 roku wrócił do Luksemburga, gdzie został graczem klubu Racing FC. W latach 2011-2014 grał w klubie Fola Esch. W 2014 przeszedł do F91 Dudelange.

  Reprezentacja Rosji w piłce nożnej mężczyzn – zespół piłkarski, biorący udział w imieniu Rosji w meczach i sportowych imprezach międzynarodowych, powoływany przez selekcjonera, w którym mogą występować wyłącznie zawodnicy posiadający obywatelstwo rosyjskie. Za jego funkcjonowanie odpowiedzialny jest Rosyjski Związek Piłki Nożnej (RFS).XVIII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej odbyły się w dniach 9 czerwca – 9 lipca w Niemczech, którym przyznano organizację imprezy w lipcu 2000. Mistrzem świata zostali Włosi, którzy w finale pokonali Francuzów po rzutach karnych. Gospodarze turnieju zajęli trzecie miejsce po zwycięstwie nad Portugalią. Mecze Mistrzostw Świata transmitowano do niemal wszystkich 207. krajów członkowskich FIFA (jedynym wyjątkiem był Turkmenistan). Prawo do telewizyjnego przekazu zakupiło ponad 500. stacji, dzięki czemu 25. mundialowych dni obejrzało 3,25 miliarda widzów, a sam mecz finałowy ponad miliard. Oficjalnym hymnem mistrzostw była piosenka "Celebrate the Day" Herberta Gronemeyera.

  Kariera reprezentacyjna[]

  W reprezentacji Luksemburga Schnell zadebiutował 9 października 2004 roku w przegranym 0:4 meczu eliminacji Mistrzostw Świata 2006 z Rosją.

  Bibliografia[]

 • Profil w bazie National Football Teams (ang.) • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Piłka nożna (ang. football, amer. soccer) – gra zespołowa. Fani piłki nożnej twierdzą, że jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie.
  Racing FC Union Luksemburg - klub piłkarski, mający swoją siedzibę w mieście Luksemburg, występujący na co dzień w luksemburskiej 1. lidze.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.047 sek.