• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Tom Meighan

  Przeczytaj także...
  The Who – angielski zespół rockowy powstały w 1964, związany z subkulturą modsów, uważany za jedną z najbardziej wpływowych grup rockowych wszech czasów.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Peter Daniell Doherty (ur. 12 marca 1979) - brytyjski muzyk rockowy, znany głównie z zespołu The Libertines, w którym był gitarzystą i wokalistą. Po rozpadzie grupy założył zespół Babyshambles.

  Thomas Peter Meighan (ur. 11 stycznia 1981 w Leicesterze) – angielski muzyk, frontman zespołu Kasabian.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Urodził się w Leicesterze w rodzinie irlandzko-angielskiej. W 1997 został wokalistą zespołu Kasabian. Śpiewa większość piosenek wykonywanych przez kapelę z Leicesteru, nie grając przy tym na żadnym instrumencie, poza (czasami) tamburynem i gitarze na koncertach w czasie piosenki „The Nightworkers”.

  My Chemical Romance (MCR lub My Chem) – amerykańska grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę rockową. 22 marca 2013 grupa ogłosiła zakończenie swojej działalności. Na oficjalnej stronie zespołu zamieściła komunikat; Bycie w tej grupie przez ostatnie 12 lat było prawdziwym błogosławieństwem. Dotarliśmy do miejsc, o których nawet nie marzyliśmy. Zobaczyliśmy i doświadczyliśmy rzeczy, które wydawały się niemożliwe. Dzieliliśmy scenę z ludźmi, których podziwiamy, na których się wzorujemy i, co najlepsze, z naszymi przyjaciółmi. Teraz, jak wszystko, co wspaniałe, nasz czas dobiega końca. Dziękujemy wszystkim za wsparcie i za to, że byliście częścią tej przygody.The Royal Albert Hall – sala koncertowa w Londynie poświęcona mężowi królowej Wiktorii, księciu Albertowi. The Royal Albert Hall mieści się w dzielnicy South Kensington w centralnym Londynie, w rejonie znanym powszechnie jako Albertopolis. The Royal Albert Memorial jest częścią pomnika upamiętniającego Alberta - niedaleko znajduje się Albert Memorial, pomnik ku czci męża zaprojektowany przez samą królową Wiktorię. The Hall jest także miejscem gdzie znajdują się największe w Wielkiej Brytanii organy, oraz jest siedzibą The Proms.

  30 marca 2010 dołączył na scenie do zespołu The Who, by zaśpiewać „I’ve Had Enough” i „I’m One” podczas ich występu w Royal Albert Hall.

  Media[ | edytuj kod]

  Jest powszechnie znany ze swoich krytycznych komentarzy w mediach, często odnoszących się do innych muzyków. Juliana Casablancasa z The Strokes nazwał „piep*** elegancikiem”, Pete’a Doherty „tym piep*** włóczęgą”, a zespół My Chemical Romance – „dziećmi emo”. Z kolei członków Test Icicles nazwał „chłopcami do wynajęcia”, a muzykę Automatic określił jako „okropną”.

  MTV (skrót od Music Television) to najpopularniejsza stacja muzyczna na świecie, należąca obecnie do MTV Networks, wchodzącej w skład Viacomu. Stację odbierać można za pośrednictwem telewizji satelitarnych i naziemnych oraz sieci kablowych.Kasabian – brytyjski zespół grający muzykę z gatunku rock alternatywny oraz indie rock połączoną z elektronicznymi brzmieniami.

  Ponadto, Tom znany jest z hałaśliwego zachowania na ceremoniach rozdania nagród twierdząc jednocześnie, że jego zamiarem zawsze jest by „przyjść pierwszym i wyjść ostatnim”.

  W związku z doniesieniami na temat przygnębiającego charakteru muzyki emo, powiedział: „Nastolatki są od tego lepsze. Chcę im powiedzieć, żeby byli pozytywnie nastawieni do życia. Zostaliście dobrze wychowani przez rodziców, więc nie siedźcie w sypialni i nie podcinajcie sobie nadgarstków. Dorośnijcie.”.

  Susan Magdalane Boyle (ur. 1 kwietnia 1961 w Blackburn) – szkocka piosenkarka, zdobywczyni drugiego miejsca w III brytyjskiej edycji talent show Britain’s Got Talent (2009).

  Był jedną z wielu gwiazd krytykujących sposób obchodzenia się Simona Cowella z Susan Boyle, twierdząc: „To będzie dla niej tortura do końca życia. Ona nie jest na to gotowa, nie jest do tego stworzona. Jest manipulowana. To okropne.”

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Tom Meighan w Discogs.com (ang.)
  2. Tom Meighan w bazie IMDb (ang.)
  3. David Jeffries: Kasabian Biography (ang.). AllMusic. [dostęp 2016-06-16].
  4. Kasabian's Tom Meighan Joins The Who! (ang.). Xfm. [dostęp 2016-06-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-22)].
  5. James Montgomery: Kasabian Singer On Emo: 'All It Causes Is Moaning Teenagers' (ang.). MTV. [dostęp 2006-09-28].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Oficjalna strona zespołu Kasabian
 • Reklama

  Czas generowania strony: 0.023 sek.