• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Tom Meighan

  Przeczytaj także...
  The Who – angielski zespół rockowy powstały w 1964, związany z subkulturą modsów, uważany za jedną z najbardziej wpływowych grup rockowych wszech czasów.My Chemical Romance (MCR lub My Chem) – amerykańska grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę rockową. 22 marca 2013 grupa ogłosiła zakończenie swojej działalności. Na oficjalnej stronie zespołu zamieściła komunikat; Bycie w tej grupie przez ostatnie 12 lat było prawdziwym błogosławieństwem. Dotarliśmy do miejsc, o których nawet nie marzyliśmy. Zobaczyliśmy i doświadczyliśmy rzeczy, które wydawały się niemożliwe. Dzieliliśmy scenę z ludźmi, których podziwiamy, na których się wzorujemy i, co najlepsze, z naszymi przyjaciółmi. Teraz, jak wszystko, co wspaniałe, nasz czas dobiega końca. Dziękujemy wszystkim za wsparcie i za to, że byliście częścią tej przygody.
  The Royal Albert Hall – sala koncertowa w Londynie poświęcona mężowi królowej Wiktorii, księciu Albertowi. The Royal Albert Hall mieści się w dzielnicy South Kensington w centralnym Londynie, w rejonie znanym powszechnie jako Albertopolis. The Royal Albert Memorial jest częścią pomnika upamiętniającego Alberta - niedaleko znajduje się Albert Memorial, pomnik ku czci męża zaprojektowany przez samą królową Wiktorię. The Hall jest także miejscem gdzie znajdują się największe w Wielkiej Brytanii organy, oraz jest siedzibą The Proms.

  Thomas Peter Meighan (ur. 11 stycznia 1981 w Leicester) – angielski muzyk, frontman zespołu Kasabian.

  Biografia[]

  Tom Meighan urodził się 11 stycznia 1981 roku w Leicester w irlandzko-angielskiej rodzinie. Jest wokalistą zespołu Kasabian od jego powstania w 1997 roku. Śpiewa większość piosenek wykonywanych przez kapelę z Leicester, nie grając przy tym na żadnym instrumencie, poza (czasami) tamburynem i gitarze na koncertach w czasie piosenki The Nightworkers.

  MTV (skrót od Music Television) to najpopularniejsza stacja muzyczna na świecie, należąca obecnie do MTV Networks, wchodzącej w skład Viacomu. Stację odbierać można za pośrednictwem telewizji satelitarnych i naziemnych oraz sieci kablowych.Kasabian – brytyjski zespół grający muzykę z gatunku rock alternatywny oraz indie rock połączoną z elektronicznymi brzmieniami.

  30 marca 2010 dołączył na scenie do zespołu The Who, by zaśpiewać I've Had Enough i I'm One podczas ich występu w Royal Albert Hall.

  Media[]

  Jest powszechnie znany ze swoich krytycznych komentarzy w mediach, często odnoszących się do innych muzyków. Juliana Casablancasa z The Strokes nazwał "piep*** elegancikiem", Pete'a Doherty "tym piep*** włóczęgą", a zespół My Chemical Romance – "dziećmi emo". Z kolei członków Test Icicles nazwał "chłopcami do wynajęcia", a muzykę Automatic określił jako "okropną".

  Ponadto, Tom znany jest z hałaśliwego zachowania na ceremoniach rozdania nagród twierdząc jednocześnie, że jego zamiarem zawsze jest by "przyjść pierwszym i wyjść ostatnim".

  W związku z doniesieniami na temat przygnębiającego charakteru muzyki emo, powiedział: "Nastolatki są od tego lepsze. Chcę im powiedzieć, żeby byli pozytywnie nastawieni do życia. Zostaliście dobrze wychowani przez rodziców, więc nie siedźcie w sypialni i nie podcinajcie sobie nadgarstków. Dorośnijcie."

  Był jedną z wielu gwiazd krytykujących sposób obchodzenia się Simon Cowella z Susan Boyle, twierdząc: "To będzie dla niej tortura do końca życia. Ona nie jest na to gotowa, nie jest do tego stworzona. Jest manipulowana. To okropne."

  Przypisy

  1. David Jeffries: Kasabian Biography (ang.). www.allmusic.com. [dostęp 2016-06-16].
  2. Kasabian's Tom Meighan Joins The Who! – Xfm.co.uk
  3. Kasabian Singer On Emo: 'All It Causes Is Moaning Teenagers'MTV.com

  Linki zewnętrzne[]

 • Oficjalna strona zespołu Kasabian • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.019 sek.