• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Tom Kaulitz

  Przeczytaj także...
  Tokio Hotel – niemiecki zespół muzyczny, powstały z inicjatywy braci Billa i Toma Kaulitzów, do których dołączyli Gustav Schäfer i Georg Listing.Lipsk (niem. Leipzig; górnołuż. Lipsk; czes. Lipsko; łac. Lipsia) – miasto na prawach powiatu, najliczniejszy ośrodek Saksonii i drugi, po Berlinie, Niemiec wschodnich. Miasto należy do aglomeracji Lipsk-Halle, która liczy ok. 996 100 mieszkańców (2009).
  Bill Kaulitz (ur. 1 września 1989 w Lipsku) – niemiecki muzyk, wokalista zespołu Tokio Hotel, autor tekstów i kompozytor.

  Tom Kaulitz (ur. 1 września 1989 w Lipsku) – niemiecki muzyk, gitarzysta zespołu Tokio Hotel.

  Wraz z bratem bliźniakiem Billem (wokalistą) oraz Georgiem Listingiem (gitara basowa) i Gustavem Schäferem (perkusja) tworzy młodzieżowy zespół Tokio Hotel (wcześniej pod nazwą Devilish), wykonujący muzykę pop-rockową.

  Tom zaczął fascynować się muzyką dość wcześnie, bo już w wieku 8 lat, gdy jego mama ponownie wyszła za mąż za Gordona Trumpera. Ojczym braci Kaulitz prowadzi własną szkołę muzyczną "Rock school" i jest gitarzystą zespołu hardrockowego. Pierwsze koncerty braci Kaulitz odbywały się w szkole i okolicznych klubach.

  Gustav Klaus Wolfgang Schäfer (ur. 8 września 1988 w Magdeburgu) – niemiecki perkusista, członek zespołu Tokio Hotel.Georg Moritz Hagen Listing (ur. 31 marca 1987 w Halle) - basista w zespole Tokio Hotel. Jest jedynakiem. W wieku sześciu lat zaczął uczyć się gry na gitarze basowej. W 2001 roku dołączył wraz z Gustavem Schäferem do Toma i Billa Kaulitzów. Gustava poznał w szkole muzycznej, a Toma i Billa w klubie, w którym bliźniacy występowali.

  Nagrody i wyróżnienia[]

  Filmografia[]

 • 1994 Verrückt nach dir jako Młody chłopak

 • Przypisy
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
  Pop-rock – gatunek muzyczny, który łączy w sobie elementy popu i rocka. Piosenki pop-rockowe cechują się prostą budową, "chwytliwą" melodią i powtarzającymi się fragmentami (co jest charakterystyczne dla popu) oraz instrumentarium opartym na gitarach elektrycznych i perkusji (charakterystycznym dla rocka). Terminem pop-rock po raz pierwszy opisano wczesne hity zespołu The Beatles.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.024 sek.