• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Tokio Hotel  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Artykuł przedstawia całkowitą dyskografię niemieckiego pop-rockowego zespołu Tokio Hotel. Składają się na nią trzy albumy studyjne niemieckojęzyczne oraz dwa anglojęzyczne, dwa albumy koncertowe, dwie kompilacje, piętnaście singli i dziewiętnaście teledysków wydanych przez wytwórnie Universal Music Group, Island Records oraz Cherrytree Records.Kings of Suburbia - piąty album niemieckiego zespołu Tokio Hotel. Zostanie wydany 3 października 2014 w Niemczech oraz 6 października na całym świecie.

  Tokio Hotelniemiecki zespół muzyczny, powstały w 2001 roku z inicjatywy braci-bliźniaków Billa i Toma Kaulitzów, do których dołączyli Gustav Schäfer i Georg Listing.

  Zespół zadebiutował na rynku muzycznym w lipcu 2005 roku singlem „Durch den Monsun”, który trafił na niemieckie listy przebojów. Podobny sukces osiągnął drugi singiel grupy, „Schrei” który zyskał popularność w innych krajach, w tym w Polsce. Single pochodziły z debiutanckiej płyty studyjnej zespołu zatytułowanej Schrei, która ukazała się we wrześniu 2005 roku.

  Bild (oficjalnie Bild-Zeitung) – niemiecka gazeta codzienna o charakterze sensacyjnym w formacie tabloidu. Jej wydawcą jest Axel Springer AG. Pierwsze wydanie gazety ukazało się 24 czerwca 1952 roku. Gazeta ukazuje się od poniedziałku do soboty, przy czym w niedzielę ukazuje się Bild am Sonntag – gazeta o własnym stylu i z własną redakcją. Bild jest bulwarówką, ukazuje się w formacie broadsheet. Jest najlepiej sprzedającą się gazetą w Europie i siedemnastą na świecie pod względem nakładu. Motto gazety, umieszczane pod logo brzmi: unabhängig, überparteilich (niezależna, bezpartyjna). Bild jest pod względem dziennikarskiego stylu gazetą podobną do brytyjskiego The Sun – drugiej najlepiej sprzedającej się bulwarówki w Europie.Schrei (pol. "Krzycz") - singel grupy Tokio Hotel wydany 25 listopada 2005 roku na albumie o tym samym tytule. 11 grudnia 2007 ukazała się anglojęzyczna wersja utworu, pt. Scream.

  W 2007 roku zespół nagrał kolejny album studyjny zatytułowany Zimmer 483, który promowany był przez single „Übers Ende der Welt” i „Spring nicht”. W międzyczasie grupa zdobyła nagrodę Echo i trzy nagrody Comet, a także statuetkę podczas ceremonii wręczenia MTV Europe Music Awards. W 2008 roku jako pierwszy niemiecki zespół odebrali amerykańską nagrodę MTV Video Music Awards w kategorii „Najlepszy nowy artysta”. Sukces poprzednich płyt powtórzył kolejny krążek Humanoid wydany w październiku 2009 roku w dwóch wersjach językowych: niemieckiej i angielskiej. Dwa lata później zdobyli nagrodę MTV Video Music Awards Japan, również jako pierwszy zespół z Niemiec.

  Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).

  Po trasie koncertowej w 2010 roku, bracia Kaulitz przeprowadzili się z Niemiec do Stanów Zjednoczonych, jako powód podając brak inspiracji i prywatności, ataki stalkerów oraz włamanie do ich domu w Hamburgu. Przez kolejne cztery lata Tokio Hotel skupili się na produkowaniu nowej muzyki. Czwarty album studyjny Kings of Suburbia, wydany w październiku 2014 roku, szybko zyskał tytuł najlepiej sprzedającego się wydawnictwa zespołu na iTunes.

  Bill Kaulitz (ur. 1 września 1989 w Lipsku) – niemiecki muzyk, wokalista zespołu Tokio Hotel, autor tekstów i kompozytor.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

  W 2015 roku wygasł kontrakt Tokio Hotel z Universal Music oraz zakończono współpracę z producentami: Davidem Jostem, Peterem Hoffmannem, Dave'em Rothem i Patrickiem Benznerem. Kolejny album Dream Machine został wyprodukowany w pełni przez Billa i Toma Kaulitzów, a wydany przez wytwórnię Starwatch Music, należącą do Sony Music.

  Magdeburg (dolnoniem. Meideborg; pol. hist. Dziewin) – miasto na prawach powiatu w Niemczech, stolica kraju związkowego Saksonia-Anhalt. Siedziba zarówno biskupstwa ewangelickiego, jak i katolickiego. Działają tu dwie uczelnie: Uniwersytet Ottona von Guerickego (Otto-von-Guericke-Universität Magdeburg) i Wyższa Szkoła Magdeburg-Stendal (Hochschule Magdeburg-Stendal). W roku 2005 Magdeburg obchodził 1200 lat swego istnienia.iTunes – program odtwarzający pliki dźwiękowe i wideo, produkowany i dystrybuowany przez Apple Inc. Oprogramowanie iTunes jest jedynym interfejsem sklepu muzycznego iTunes Store i zalecanym przez producenta oprogramowaniem do obsługi odtwarzacza iPod, smartfona iPhone oraz tabletu iPad (istnieje alternatywne oprogramowanie do innych systemów operacyjnych, np. GNUpod, GTKPod). Program jest darmowy i może być instalowany na systemach Windows i OS X, a wersje starsze niż 2.0.2 także na komputerach z Mac OS 9 i wcześniejszymi.

  Do roku 2007 nakład ze sprzedaży wszystkich wydawnictw muzycznych Tokio Hotel w Niemczech przekroczył sumę ponad 3 milionów płyt, a na świecie ponad 9 milionów.

  Historia[ | edytuj kod]

  Nazwa zespołu[ | edytuj kod]

  Jak tłumaczą sami muzycy, nazwa zespołu ma „oddawać to, co dane im jest przeżywać”. Tokio jest odwołaniem do stolicy Japonii, do której członkowie zespołu chcieliby pojechać, gdyż jest to miasto „równie jak oni szalone”. Hotel nawiązuje do faktu, że w związku z granymi trasami koncertowymi wiele czasu spędzają w hotelach. W jednym z wywiadów Bill Kaulitz dodał, że najlepiej tworzy mu się w hotelach i samochodach.

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. Support (ang. wsparcie) – pojęcie określające zespoły lub solowych artystów występujących przed koncertem właściwej gwiazdy, „rozgrzewające” widownię oraz niejako wypełniające czas pozostały do głównego występu.

  Poprzednia nazwa Devilish (z ang. diabelny), została zmieniona, ponieważ zespół nie chciał mieć mrocznego wizerunku.

  Początki[ | edytuj kod]

  Bracia Kaulitz interesowali się muzyką od najmłodszych lat. Bill śpiewał i grał na keyboardzie, natomiast Tom zaczął grać na gitarze, będąc zainspirowanym do tego przez swojego ojczyma. W wieku dziewięciu lat wpadli na pomysł założenia zespołu, który nazwali Black Questionmark. Początkowo tworzyli piosenki w języku niemieckim, jednak z czasem powstało kilka piosenek w języku angielskim. Na jednym z koncertów w rodzinnym mieście braci – Magdeburgu, Bill i Tom poznali Gustava Schäfera i Georga Listinga, z którymi zaprzyjaźnili się i nawiązali współpracę. Na swój debiut musieli czekać kolejne pięć lat.

  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Keyboard (pol. klawiatura), aranżer – elektryczny lub elektroniczny instrument klawiszowy, pozwalający grającemu na grę z automatycznym akompaniamentem. Nowoczesne keyboardy wykorzystują system MIDI.

  2003–2006: Schrei[ | edytuj kod]

  Bill i Tom Kaulitz podczas koncertu w Barcelonie w 2008 roku.

  W 2003 roku zaczęli tworzyć materiał na swoją debiutancką płytę studyjną. W lipcu 2005 roku ukazał się ich debiutancki singiel „Durch den Monsun”, który trafił na wysokie miejsca niemieckich list przebojów. Drugi singiel grupy, „Schrei”, zyskał popularność w kilku krajach, w tym m.in. w Polsce. Single zapowiadały debiutancką płytę studyjną zespołu zatytułowaną Schrei, która ukazała się w 19 września 2005 roku. Pozostałymi utworami promującymi album zostały single „Rette mich” i „Der letzte Tag”. W marcu 2006 roku zakończyła się trasa koncertowa Schrei Tour. Podzielona ona została na dwie części: Schrei Tour 2005 oraz Schrei Tour 2006. W 2006 roku zespołowi towarzyszył jako support polski zespół Blog 27. Koncerty odbywały się na terenie całych Niemiec, a także Austrii i Szwajcarii.

  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. World Behind My Wall (pol. Świat za moją ścianą) – 3. singel niemieckiego zespołu Tokio Hotel, promujący wydany w 2009 roku album Humanoid. Swoją premierę w USA miał 8 stycznia 2010. „Lass uns laufen” jest niemieckojęzyczną wersją tej piosenki, która ukazała się 22 stycznia tego samego roku. Singel zawiera:

  2007–2010: Zimmer 483 i Humanoid[ | edytuj kod]

  Tom Kaulitz i Georg Listing w trakcie koncertu w Zurychu w 2010 roku.

  26 stycznia 2007 roku ukazała się ich druga płyta studyjna zatytułowana Zimmer 483, która szybko trafiła na pierwsze miejsce niemieckich list najczęściej kupowanych albumów. Pierwszym promującym płytę singlem został utwór „Übers Ende der Welt”. Pod koniec lutego premierę miało ekskluzywne wydanie płyty, wzbogacone o płytę DVD. Drugim singlem z krążka został utwór „Spring nicht”, który ukazał się w kwietniu 2007 roku. Trasa promująca album o nazwie The Zimmer 483 Tour rozpoczęła się na przełomie marca i kwietnia. Pozostałymi singlami z płyty zostały piosenki – „An deiner Seite (Ich bin da)” i „1000 Meere”.

  Tom Kaulitz-Trümper (ur. 1 września 1989 w Lipsku) – niemiecki muzyk, kompozytor i gitarzysta pop-rockowego zespołu Tokio Hotel. Humanoid – czwarty album niemieckiego zespołu Tokio Hotel wyprodukowany w 2009 roku. W przeciwieństwie do poprzedników łączy dwie wersje językowe piosenek: niemiecką i angielską. Wyprodukowany w trzech wersjach: standardowej (12 utworów), deluxe (dodatkowe 4 utwory) i super deluxe (z dołączoną flagą).

  3 kwietnia 2007 roku rozpoczęła się ich trasa koncertowa o nazwie Tour 483. W tym czasie muzycy zagrali też na wielu galach muzycznych (Echo, Comet) oraz na koncertach typu The Dome (koncerty organizowane przez stację RTL2). 14 lipca 2007 roku, tj. w Dzień Zdobycia Bastylii, Tokio Hotel zagrali na zaproszenie prezydenta Francji przed półmilionową publicznością. W tym samym roku zespół wystąpił w Izraelu, będąc tym samym pierwszym niemieckim artystą, jaki wystąpił na terenie tego kraju.

  MTV Video Music Awards (znane też jako VMA) – nagrody muzyczne wręczane co roku przez amerykańską telewizję muzyczną MTV za przemysł teledysków. Plebiscyt obejmuje kilkanaście kategorii, z czego do najważniejszą jest teledysk roku. Do 2006 zwycięzcy wybierani byli przez profesjonalne jury, od 2007 wybór wygranych należy głównie do internautów, podczas gry profesjonaliści dobierają zwycięskie teledyski w kategoriach technicznych (najlepsza reżyseria, efekty specjalne itp.). Odbywające się co roku w sierpniu lub wrześniu w amerykańskich teatrach i halach widowiskowych gale wręczenia nagród, obfitujące w występy gwiazd muzycznych, emitowane są na żywo przez kanały MTV na całym świecie. Pierwsze rozdanie odbyło się w 1984, a najbliższe (MTV Video Music Awards 2013) jest już trzydziestym w historii VMA.Blog 27 – polski zespół muzyczny tworzony przez wokalistkę Tolę Szlagowską, z którą współpracują Jan Szlagowski (brat Toli), Barry, Alek, Justin i dwie tancerki: Sylwia Dymek oraz Maria Foryś (znana z programu rozrywkowego You Can Dance - Po prostu tańcz i Dance Club). Do października 2006 w skład zespołu wchodziła Alicja Boratyn, która opuściła zespół, rozpoczynając karierę solową.
  Członkowie zespołu Tokio Hotel w Grecji w 2009 roku.

  W 2008 roku zaczęła się nowa trasa koncertowa zespołu o nazwie 1000 Hotels European Tour, lecz musiała zostać anulowana z powodu choroby Billa Kaulitza. Pod koniec marca wokalista zmuszony był poddać się operacji usunięcia cysty ze strun głosowych. Do końca roku zespół zagrał kilka koncertów w Europie i Ameryce Północnej, po czym w grudniu zaczął nagrywać nową płytę.

  Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.Universal Music Group (UMG), wcześniej MCA Music Entertainment Group – największa grupa biznesowa oraz rodzina wytwórni płytowych w przemyśle muzycznym. Jest jedną z wielkiej czwórki wytwórni płytowych.

  Na początku 2009 roku producent zespołu David Jost zapowiedział premierę albumu na październik. W lipcu gitarzysta Tom Kaulitz poinformował, że nowa płyta będzie się nazywać Humanoid, zaś singlem promującym będzie piosenka „Automatisch”/„Automatic”. Pierwszy koncert w ramach trasy Welcome to Humanoid City promującej nowy album odbył się 27 sierpnia 2009 roku w Kolonii. Zespół odwiedził łącznie 32 miasta na świecie. Sam album pt. Humanoid został nagrany w języku niemieckim i angielskim, obie wersje miały swoją premierę na całym świecie w tym samym czasie, czyli 2 października 2009. Drugim singlem z nowej płyty został utwór „Lass uns Laufen”/„World Behind My Wall”.

  Schrei (niem. krzycz) – debiutancki album grupy Tokio Hotel, wydany w Niemczech 19 września 2005 roku, a w Polsce 17 grudnia 2005 roku. W Niemczech album "Schrei" uzyskał status platynowej płyty, natomiast w Polsce uzyskał status złotej płyty. Powstała płyta "Scream" z niektórymi piosenkami z tej płyty.Torbiel, cysta (łac. cystis) − patologiczna przestrzeń w obrębie organizmu, składająca się z jednej lub większej liczby komór wypełnionych płynem albo treścią galaretowatą. Wyróżnia się:

  2011-2015: Kings of Suburbia[ | edytuj kod]

  W grudniu 2011 roku Bill i Tom Kaulitzowie za pomocą aplikacji BTK Twins opublikowali pierwsze zdjęcia ze studia nagrań oraz potwierdzili, że zespół pracuje nad kolejnym albumem. W styczniu 2014 roku ogłoszono, że album jest już gotowy i wyjdzie w tymże roku. 12 września ukazał się pierwszy singiel z krążka zatytułowany „Run Run Run”. Do końca miesiąca premierę miały pozostałe dwa single z płyty – „Girl Got a Gun” i „Love Who Loves You Back”.

  Frankfurter Rundschau – niemiecki dziennik zaliczany do nurtu lewicowo-liberalnego, wydawany w nakładzie około 190 tys. egzemplarzy. Gazeta została założona 1 sierpnia 1945 z polecenia amerykańskich władz okupacyjnych, aby propagować idee wolnościowe i wartości demokratyczne.Gustav Klaus Wolfgang Schäfer (ur. 8 września 1988 w Magdeburgu) – niemiecki perkusista, członek zespołu Tokio Hotel.

  3 października 2014 roku zespół wydał swój piąty album studyjny zatytułowany Kings of Suburbia, który kilka dni po premierze znalazł się na szczycie najlepiej sprzedających się albumów w serwisie iTunes w około dwudziestu krajach. W marcu 2015 roku w Londynie wystartowała trasa Feel It All World Tour, w ramach której Tokio Hotel zagrali serię koncertów w Europie, Stanach Zjednoczonych, Ameryce Łacińskiej oraz Rosji. Show grane w ramach tej trasy znacznie odbiegało formą od tych sprzed lat. Zespół grał przede wszystkim w klubach muzycznych, aby uzyskać wrażenie "bliskości i intymności" oraz by wprowadzić klimat "nocnego życia", które było inspiracja dla płyty Kings of Suburbia. Trasa ostatecznie zakończyła się 10 listopada 2015 roku w Moskwie.

  Spring nicht- (pol. Nie skacz) - Singel i piosenka niemieckiego zespołu Tokio Hotel. Piosenka opowiada o samobójstwie, Bill Kaulitz wokalista i autor przekonuje w niej by nie odbierać sobie życia. utwór został uznany w 2010 roku przez plebiscyt radia w Finlandii, za najlepszą piosenkę XXI wieku.MTV Europe Music Award (MTV: EMA) – gala muzyczna tworzona przez stację telewizyjną MTV Europe i w jej europejskich oddziałach. Transmitowana jest na żywo przez MTV Europe, MTVNHD, oddziały lokalne MTV w Europie, MTV Base Africa jak i w internecie, oglądana rokrocznie przez miliard ludzi. Odbywa się od 1994 roku w różnych krajach Europy.

  2016-2018: Dream Machine[ | edytuj kod]

  Tokio Hotel podczas koncertu w Berlinie w 2017 roku.

  W trakcie pobytu Billa i Toma Kaulitz w Niemczech w okolicach świąt Bożego Narodzenia w 2015 roku, zespół rozpoczął produkowanie kolejnego albumu studyjnego. Kilka miesięcy później wokalista Bill wydał solowy projekt pod pseudonimem BILLY. W dniu urodzin bliźniaków Kaulitz, tj 1 września 2016, ogłoszono trasę koncertowa pod tytułem Dream Machine Tour. 23 grudnia 2016 ruszyła przedsprzedaż albumu Dream Machine, wraz z natychmiastowa możliwością pobrania pierwszego singla "Something New". Tydzień później udostępniono kolejny singiel "What If".

  Szwajcaria, Konfederacja Szwajcarska (Confoederatio Helvetica, Schweiz, Schweizerische Eidgenossenschaft) – państwo federacyjne w Europie Zachodniej. Jest jednym z niewielu państw, w których obowiązuje demokracja bezpośrednia. Szwajcaria od kongresu wiedeńskiego w 1815 roku jest państwem neutralnym. Do Organizacji Narodów Zjednoczonych przystąpiła dopiero 10 września 2002 po przegłosowaniu tej decyzji w referendum minimalną większością 52% głosów.Georg Moritz Hagen Listing (ur. 31 marca 1987 w Halle) - basista w zespole Tokio Hotel. Jest jedynakiem. W wieku sześciu lat zaczął uczyć się gry na gitarze basowej. W 2001 roku dołączył wraz z Gustavem Schäferem do Toma i Billa Kaulitzów. Gustava poznał w szkole muzycznej, a Toma i Billa w klubie, w którym bliźniacy występowali.

  W międzyczasie wygasł kontrakt Tokio Hotel z Universalem, dlatego zespół rozpoczął produkcję pod szyldem De-Code Ltd. i Devilish (nawiązanie do poprzedniej nazwy zespołu) przy wsparciu Starwatch Music, wytwórni należącej do Sony Music. Światowa premiera krążka Dream Machine odbyła się 3 marca 2017 roku. Nieco ponad tydzień później Tokio Hotel rozpoczęli trasę Dream Machine Tour koncertem w Londynie. Obejmowała ona serię występów w Europie i Rosji, w tym po raz czwarty Polskę. Z powodów logistycznych i imigracyjnych zespół został zmuszony do odwołania części obejmującej Stany Zjednoczone i Kanadę.

  SUDOC (fr. Système Universitaire de Documentation, pol. Uniwersytecki System Dokumentacji) – centralny katalog informacji bibliograficznej francuskiego szkolnictwa wyższego.Biblioteka Narodowa Republiki Czeskiej (cz. Národní knihovna České republiky) – biblioteka narodowa Czech z siedzibą w Pradze. Biblioteka znajduje się w gmachu Clementinum. Jedna z najstarszych bibliotek na terenie Czech, której zbiory obejmują ponad 6,5 miliona woluminów.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Dream Machine – szósty album niemieckiego zespołu Tokio Hotel. Został wydany 3 marca 2017 roku. Krążek ukazał się w dwóch wersjach: standardową płytą CD/winylową zawierającą 10 utworów oraz limitowaną wersją pudełkową (zawiera album CD, płytę CD z instrumentalną wersją albumu oraz singel „What If” na płycie winylowej z bonusowym utworem, a także osobisty notatnik Billa z odręcznymi notatkami i zdjęciami).
  BIBSYS – katalog centralny dwóch norweskich bibliotek uniwersyteckich, przekształcony w organizację non-profit, która skupia norweskie biblioteki uniwersyteckie i naukowe wraz z Biblioteką Narodową.
  Francja (fr. France, IPA: /fʁɑ̃s/), Republika Francuska (fr. République française /ʁe.py.blik fʁɑ̃.sɛz/) – państwo, którego część metropolitalna znajduje się w Europie Zachodniej, posiadające także zamorskie terytoria na innych kontynentach. Francja metropolitalna rozciąga się od Morza Śródziemnego na południu do kanału La Manche i Morza Północnego na północy, oraz od Renu na wschodzie do Zatoki Biskajskiej na zachodzie. Francuzi często nazywają swój kraj l’Hexagone (sześciokąt) – pochodzi to od kształtu Francji metropolitalnej.
  Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.
  RTL 2 (lub też RTL II) - niemiecki kanał telewizyjny istniejący od 6 marca 1993 roku. Zarządzany przez RTL Group, ale w przeciwieństwie do większości niemieckojęzycznych kanałów z tej grupy, nie jest nadawany z Kolonii, lecz z Grünwaldu pod Monachium. RTL Group jest posiadaczem 35% udziałów, kolejne 35% należy do wydawnictwa Bauer, a pozostałe do The Walt Disney Company, Tele München i wydawnictwa Burda.
  Zimmer 483 – drugi album niemieckiego zespołu pop rockowego Tokio Hotel z 2007 roku. Na płycie znajdują się zarówno utwory szybkie, jak i ballady. Jego premiera miała miejsce 23 lutego, w Polsce - 26 lutego.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.056 sek.