• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Todi

  Przeczytaj także...
  Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  Todi – miejscowość i gmina we Włoszech, w regionie Umbria, w prowincji Perugia.

  Todi jest odwiedzane przez turystów. Znajduje się tutaj zachowana średniowieczna starówka z Piazza Del Popolo pośrodku, fragmenty potrójnych murów obronnych z czasów rzymskich, Kościół San Fortunato z XV wieku oraz renesansowy Kościół Santa Maria Della Consolazione wzniesiony w XVI wieku. Wokół miasta na wzgórzach Umbrii znajdują się liczne gospodarstwa agroturystyczne i niewielkie hotele.

  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. Umbria (wł. Umbria) – region administracyjny w centralnych Włoszech, o powierzchni 8456 km², 872,9 tys. mieszkańców i stolicą w Perugii (146,7 tys. mieszkańców). Gęstość zaludnienia 103 osób na km².

  Według danych na rok 2004 gminę zamieszkiwały 16 512 osoby, 74 os./km².

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Ł. Ropczyński, Todi, Włochy, Kierunek Włochy, 22 października 2016.

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Źródło danych: Istituto Nazionale di Statistica
 • Dodatkowe informacje: Todi - zabytki i zdjęcia
 • Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.922 sek.