• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Tina Arena

  Przeczytaj także...
  Sydney (wym. [ˈsɪdni]) – największe miasto Australii i Oceanii z liczbą ludności wynoszącą ponad 5,3 mln mieszkańców, także stolica stanu Nowa Południowa Walia. Założone w 1788 roku, Sydney jest znaczącym centrum finansowym, handlowym, transportowym, kulturalnym i turystycznym, mając status metropolii o znaczeniu globalnym. Metropolia jest także dużym węzłem komunikacyjnym z największym międzynarodowym lotniskiem w Australii, które obsłużyło prawie 42 milionów pasażerów w 2016 roku, i rozbudowaną siecią drogową i kolejową. Położone jest na wschodnim wybrzeżu nad Oceanem Spokojnym. Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

  Tina Arena, (Filippina Lydia Arena) (ur. 1 listopada 1967 w Melbourne) – australijska piosenkarka.

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  Urodziła się w rodzinie włoskich imigrantów. Karierę rozpoczęła w wieku 7 lat w telewizji. Śpiewała podczas uroczystości otwarcia igrzysk olimpijskich w Sydney. Znana z takich przebojów jak: Chains (1995), Sorrento Moon (I Remember) (1995) i Show Me Heaven z repertuaru Marii McKee (1995).

  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. Melbourne (wym. [ˈmelbən] lub [ˈmɛlbərn]) – w latach 1901–1927 stolica Australii, największe miasto stanu Wiktoria oraz drugie pod względem wielkości w Australii (po Sydney), z liczbą ludności wynoszącą 4,8 mln mieszkańców. Uznane przez czasopismo „The Economist” za „Najlepsze miasto do życia na świecie” w latach 2011–2017. W Melbourne – obok Sydney – znajduje się największe skupisko polonijne Australii. Siedziba konsula honorowego Polski.

  Dyskografia[ | edytuj kod]

  Albumy anglojęzyczne Albumy francuskojęzyczne

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Tina Arena Australian Albums Chart (ang.). australian-charts.com. [dostęp 2016-02-04].
  2. Tina Arena New Zealand Albums Chart (ang.). charts.org.nz. [dostęp 2016-02-04].
  3. Tina Arena French Albums Chart (ang.). lescharts.com. [dostęp 2016-02-04].
  4. Tina Arena Swiss Albums Chart (ang.). hitparade.ch. [dostęp 2016-02-04].
  5. Tina Arena UK Chart History (ang.). www.officialcharts.com. [dostęp 2016-02-04].
  6. ARIA Charts - Accreditations - 1997 Albums (ang.). www.aria.com.au. [dostęp 2016-02-04].
  7. SNEP: Tina Arena (fr.). www.snepmusique.com. [dostęp 2016-02-04].
  8. ARIA Charts - Accreditations - 2001 Albums (ang.). www.aria.com.au. [dostęp 2016-02-04].
  9. ARIA Charts - Accreditations - 2007 Albums (ang.). www.aria.com.au. [dostęp 2016-02-04].
  10. ARIA Charts - Accreditations - 2008 Albums (ang.). www.aria.com.au. [dostęp 2016-02-04].
  11. ARIA Charts - Accreditations - 2013 Albums (ang.). www.aria.com.au. [dostęp 2016-02-04].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Strona oficjalna
 • Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.Biblioteka Narodowa Republiki Czeskiej (cz. Národní knihovna České republiky) – biblioteka narodowa Czech z siedzibą w Pradze. Biblioteka znajduje się w gmachu Clementinum. Jedna z najstarszych bibliotek na terenie Czech, której zbiory obejmują ponad 6,5 miliona woluminów.
  Warto wiedzieć że... beta

  BIBSYS – katalog centralny dwóch norweskich bibliotek uniwersyteckich, przekształcony w organizację non-profit, która skupia norweskie biblioteki uniwersyteckie i naukowe wraz z Biblioteką Narodową.
  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
  Migracja, emigracja, imigracja – wędrówka ludności mająca na celu zmianę miejsca pobytu. Przemieszczanie się ludności jest całkowicie naturalnym zjawiskiem i występowało we wszystkich czasach. Nasilenie się migracji może nastąpić m.in. z przyczyn złej sytuacji gospodarczej w miejscu zamieszkania (migracje ekonomiczne) lub sytuacji politycznej nie odpowiadającej migrującym (migracje polityczne).
  Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.297 sek.