• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Timbaland Presents Shock Value

  Przeczytaj także...
  The Way I Are – singel amerykańskiego producenta muzycznego i rapera Timbalanda. Pochodzi z wydanego w 2007 r. albumu Timbaland Presents Shock Value.Keri Lynn Hilson (ur. 5 grudnia 1982) − amerykańska piosenkarka i autorka tekstów. Zadebiutowała w roku 2001 stając się członkiem The Clutch, grupy tworzącej teksty piosenek, tworząc utwory dla takich artystów jak Britney Spears, Ciara, Ludacris oraz Usher. Zaśpiewała piosenkę na WrestleManii 27 w dniu 03.04.2011.
  Billboard 200 – zestawienie, przedstawiające 200 najlepiej sprzedających się albumów studyjnych i EP w Stanach Zjednoczonych. Lista publikowana jest każdego tygodnia w magazynie muzycznym Billboard i zazwycznaj stanowi wyznacznik popularności poszczególnych wykonawców w oparciu o pozycje, na których się aktualnie znajdują.
  .mw-parser-output table.album-studyjny td.naglowek{background:lightsteelblue!important}.mw-parser-output table.album-bootleg td.naglowek{background:lightblue!important}.mw-parser-output table.album-ep td.naglowek{background:lightsalmon!important}.mw-parser-output table.album-koncert td.naglowek,.mw-parser-output table.album-koncertowy td.naglowek,.mw-parser-output table.album-live td.naglowek{background:burlywood!important}.mw-parser-output table.album-soundtrack td.naglowek{background:gainsboro!important}.mw-parser-output table.album-demo td.naglowek,.mw-parser-output table.album-nielegal td.naglowek,.mw-parser-output table.album-mixtape td.naglowek{background:peachpuff!important}.mw-parser-output table.album-tribute td.naglowek,.mw-parser-output table.album-cover td.naglowek{background:thistle!important}.mw-parser-output table.album-kompilacja td.naglowek,.mw-parser-output table.album-split td.naglowek,.mw-parser-output table.album-remix td.naglowek{background:darkseagreen!important}.mw-parser-output table.album-wideo td.naglowek{background:lightskyblue!important}.mw-parser-output table.album-box td.naglowek{background:lightgray!important}

  Timbaland Presents Shock Value – drugi solowy album Timbalanda, amerykańskiego producenta i rapera, wydany w 2007 roku.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Throw It on Me – trzeci singel amerykańskiego producenta muzycznego i rapera Timbalanda. Utwór ten pochodzi z wydanego w 2007 r. albumu Timbaland Presents Shock Value.

  Album zadebiutował na miejscu 5 w U.S. Billboard 200 z 138,000 sprzedanymi kopiami. W Wielkiej Brytanii zadebiutował na miejscu 10, a we Francji na 15. Piosenki nie będące singlami "Release" i "Apologize", zadebiutowały na miejscu 91 i 95 w Billboard Hot 100.

  W Polsce nagrania uzyskały status dwukrotnej platynowej płyty.

  "Scream" to piosenka R&B/hip-hop stworzona przez Timothy Mosley, Floyd Nathanial Hills, Keri Hilson i Nicole Scherzinger na drugi, studyjny album Timbalanda, Timbaland Presents Shock Value (2007). Wyprodukowany przez Danja oraz Timbalanda, utwór wydany został jako czwarty singel z krążka dnia 11 grudnia 2007 w Stanach Zjednoczonych w systemie Airplay.Album – wydawnictwo muzyczne zawierające nagrania muzyczne na płycie długogrającej longplay (LP) lub dysku kompaktowym (CD).

  Pierwszym singlem promującym płytę była piosenka "Give It to Me", którą Timbaland śpiewa z Justinem Timberlakiem i Nelly Furtado. Znalazł się on na pierwszym miejscu listy "Billboard Hot 100", oraz był singlem numer jeden w Wielkiej Brytanii. Kolejnym singlem z płyty Timbalanda był "The Way I Are", którą Timbaland wykonał z Keri Hilson i raperem D.O.E. Trzecim singlem została produkcja "Apologize" wraz z zespołem One Republic. Ostatnim utworem promującym albumem został "Scream" wykonywany z Keri Hilson i Nicole Scherzinger.

  Nelly Kim Furtado (ur. 2 grudnia 1978 w Victorii, Kolumbia Brytyjska) – kanadyjska piosenkarka, autorka tekstów, producent muzyczny i aktorka.Timbaland, właściwie Timothy Mosley (ur. 10 marca 1971 w Norfolk, Wirginia) – amerykański producent hip-hopowy i R&B.

  Lista utworów[ | edytuj kod]

  Single[ | edytuj kod]

 • "Give It to Me" (Feat. Nelly Furtado & Justin Timberlake)
 • "The Way I Are" (Feat. Keri Hilson & D.O.E.)
 • "Throw It on Me" (Feat. The Hives)
 • "Apologize" (Feat OneRepublic)
 • "Scream" (Feat. Keri Hilson & Nicole Scherzinger)
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Okładka

 • Singel (SP, singiel) – w muzyce krótkie wydawnictwo zawierające jeden lub więcej utworów zazwyczaj zapowiadające i promujące album, z którego pochodzi tytułowy utwór na singlu.Rap lub rapowanie (melorecytacja) – rodzaj ekspresji wokalnej polegający na rytmicznym i ekspresyjnym wypowiadaniu słów i ich rymowaniu do zapętlonego podkładu instrumentalnego. Element kultury hip-hopowej. Rap często zamiennie z wyrażeniem hip-hop określany jest jako odrębny gatunek muzyczny powstały we wczesnych latach 70 XX wieku w Stanach Zjednoczonych Ameryki wśród czarnych mieszkańców. Chociaż rap powszechnie uważany jest za muzykę, to wielu naukowców wskazuje na jego bliskie pokrewieństwo z poezją.
  Warto wiedzieć że... beta

  Justin Randall Timberlake (ur. 31 stycznia 1981 w Memphis) – amerykański piosenkarz, autor tekstów, aktor, tancerz i producent muzyczny.
  Apologize – piosenka zespołu OneRepublic z ich debiutanckiego albumu Dreaming Out Loud, której producentem jest Greg Wells. Remix utworu został wyprodukowany przez producentów takich jak: Greg Wells, Ryan Tedder i Timbaland. Piosenka osiągnęła wielki sukces zajmując #1 przez 8 tygodni w takich krajach jak: Australia, Austria, Niemcy, Włochy, Nowa Zelandia, Szwecja, Turcja w Holandii i na liście United World Chart oraz Billboard Pop 100. W UK i USA piosenka zajęła miejsce w pierwszej trójce i przez 13 tygodni trzymała się w Kanadzie na podium.
  The Hives – szwedzki zespół rockowy założony w 1993 roku w Fagersta. W 2016 roku grupa zagrała na Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą.
  OneRepublic – amerykański zespół pop-rockowy założony w Kolorado. Od lata 2006 roku, byli stale określani jako top wykonawcy na MySpace dzięki szerokiej działalności w środowisku internetowym. Zespół powstał w Colorado Springs z inicjatywy Ryana Teddera autora tekstów i producenta oraz jego licealnego kolegi Zacha Filkinsa. Obecnie grupa przeniosła się do Los Angeles. Po krótkim okresie w Columbia Records, grupa zmieniła wytwórnię na Interscope Records/Mosley Music Group i skończyła pracę nad debiutanckim albumem, którego producentem jest Greg Wells (Deftones, Mika, Pink). Krążek pt. "Dreaming out loud" został wydany pod koniec 2007 roku. Główny wokalista OneRepublic, Ryan Tedder, jest też autorem tekstów i producentem innych R&B, popowych i rockowych inwestycji. W zamian za współpracę z jego zespołem OneRepublic napisał i sponsorował singel Jennifer Lopez "Do it Well", napisał i sponsorował nowy singel Natashy Bedingfield "Love like This" (z Seanem Kingstonem), napisał i sponsorował pierwszy międzynarodowy singel Leony Lewis "Bleeding Love" oraz napisał tekst piosenki "He said She said" dla gwiazdy High School Musical Ashley Tisdale. Współpracował też z Paulem Oakenfoldem, Baby Bashem, i Chrisem Cornellem.
  Nicole Prescovia Elikolani Valiente Scherzinger (ur. 29 czerwca 1978 w Honolulu na Hawajach) – amerykańska piosenkarka. Do 2010 r. była główną wokalistką grupy taneczno-muzycznej The Pussycat Dolls.
  Give It to Me – utwór nagrany przez Timbalanda, Nelly Furtado i Justina Timberlake’a na drugi, solowy album Timbalanda, „Timbaland Presents Shock Value” (2007). Piosenka została wydana jako pierwszy singel z krążka.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.818 sek.