• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Tim Commerford

  Przeczytaj także...
  Sacramento – stolica amerykańskiego stanu Kalifornia, siedziba hrabstwa Sacramento. Za sprawą populacji liczącej 470 956 mieszkańców (2012), stanowi szóste pod względem wielkości miasto w Kalifornii. Sacramento jest gospodarczym i kulturalnym centrum obszaru metropolitalnego o tej samej nazwie, zamieszkiwanego przez 2 527 123 osób (2009) – czwartego ze względu na wielkość w stanie Kalifornia (ustępując Greater Los Angeles Area, San Francisco Bay Area i San Diego) i dwudziestego drugiego w całych Stanach Zjednoczonych. W 2002 roku magazyn Time uznał Sacramento za najbardziej zintegrowane etnicznie i rasowo miasto amerykańskie.Prophets of Rage - amerykańska supergrupa rap-rockowa. W skład grupy założonej w 2016 roku wchodzi trzech członków Rage Against the Machine i Audioslave (basista i wokalista pomocniczy Tim Commerford, gitarzysta Tom Morello i perkusista Brad Wilk), dwóch członków Public Enemy (DJ Lord i raper Chuck D) oraz raper B-Real z Cypress Hill.
  Sound City – film dokumentalny, którego reżyserem jest Dave Grohl. Film opowiada o znanym, nieistniejącym już, studiu muzycznym, o nazwie Sound City Studios, które mieściło się w Los Angeles.

  Tim Commerford właściwie Timothy Robert Commerford (ur. 26 lutego 1968 w Irvine) – amerykański basista, znany przede wszystkim z występów w zespole Rage Against the Machine. W latach 2001-2007 grał w zespole Audioslave. Natomiast od 2016 roku współtworzy formację Prophets of Rage.

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Fred Durst, właściwie William Frederick Durst (ur. 20 sierpnia 1970 w Jacksonville) – amerykański muzyk, kompozytor, wokalista i instrumentalista, a także reżyser i producent muzyczny. Fred Durst znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w grupie muzycznej Limp Bizkit, której jest współzałożycielem. W młodości pracował jako tatuażysta.

  Jego ojciec był inżynierem lotnictwa. Pracował w komunikacji powietrznej. Jego matka była matematyczką. Rodzice rozwiedli się, a ojciec ponownie się ożenił. Po tym wydarzeniu matka Commerforda przeprowadziła się do Sacramento w stanie Kalifornia. Zmarła na nowotwór mózgu, kiedy miał 20 lat.

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  Zack de la Rocha i Tim poznali się w szkole podstawowej. Za namową Zacka, Tim zaczął grać na gitarze basowej.

  Tim ma na swoim ciele sporą kolekcję tatuaży, wliczając w to kompozycje zdobiące jego kark, ramiona i klatkę piersiową.

  Tim jest namiętnym fanem jazzu, oraz uwielbia jeździć po górach, trudnych terenach, na swoim rowerze górskim. Jego umiłowanie do rowerów zostało nawet naznaczone wewnętrznej stronie okładki do płyty The Battle of Los Angeles.

  Incydent podczas MTV Video Music Awards 2000[ | edytuj kod]

  Nagroda MTV Video Music Award for Best Rock Video miała być za chwilę wręczona. Rage Against the Machine, tak jak i wiele innych zespołów zostało nominowane. W tym roku jednak nagroda została wręczona zespołowi Limp Bizkit. Podczas wygłaszania przez Freda Dursta swojej przemowy w chwile po odebraniu nagrody, Tim wspiął się na sceniczne rusztowanie i miał zamiar wskoczyć na scenę. Fred Durst zareagował na to mówiąc, że Limp Bizkit było "najbardziej znienawidzonym zespołem na świecie". W chwilę po tym tekście realizator przerwał program i puścił reklamy. Zamierzeniem Tima było, by wyszedł z tego żart, jednak za swoje zachowanie on i jego ochroniarz zostali przetrzymani przez noc w więzieniu.

  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. Jazz – gatunek muzyczny, który powstał w początkach XX wieku (zapoczątkowany około 1900 roku), na południu Stanów Zjednoczonych w dzielnicy prostytutek Storyville w Nowym Orleanie; tradycyjnie początki jazzu łączą się z Congo Square jako połączenie muzyki zachodnioafrykańskiej i europejsko-amerykańskiej (bluesa, ragtime’u i muzyki europejskiej). Stanowi on połączenie muzyki ludowej, artystycznej i rozrywkowej.

  Filmografia[ | edytuj kod]

 • Rush: Beyond the Lighted Stage (2010, film dokumentalny, reżyseria: Sam Dunn, Scot McFadyen)
 • Sound City (2013, film dokumentalny, reżyseria: Dave Grohl)
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Jason Ankeny: Rage Against the Machine Biography (ang.). www.allmusic.com. [dostęp 2016-09-04].
  2. MacKenzie Wilson: Audioslave Biography (ang.). www.allmusic.com. [dostęp 2016-09-04].
  3. Neil Z. Yeung: Prophets of Rage Biography (ang.). www.allmusic.com. [dostęp 2016-09-04].
  4. Rush: Beyond the Lighted Stage (2010) (ang.). www.imdb.com. [dostęp 2011-07-30].
  5. Sound City (2013) (ang.). www.imdb.com. [dostęp 2017-02-04].
  The Battle of Los Angeles – album grupy Rage Against the Machine wydany w 1999 roku. W 2003 album został sklasyfikowany na 426. miejscu listy 500 albumów wszech czasów magazynu „Rolling Stone”.Tatuaż – dowolny znak graficzny na ciele powstały w wyniku trwałego wszczepienia za pomocą specjalnej igły barwnika pod skórę. W Polsce tatuaż mogą sobie zrobić osoby, które ukończyły 18 rok życia - nie ma jednak ustawy, czy rozporządzenia, które dokładnie regulowałoby kwestię robienia tatuażu przez osoby niepełnoletnie. Przed ukończeniem 18 roku życia tatuaż można zrobić jedynie po wyrażeniu zgody przez opiekunów prawnych.
  Warto wiedzieć że... beta

  Zack de la Rocha, właśc. Zacarias de la Rocha (ur. 12 stycznia 1970 w Long Beach Kalifornii) – amerykański wokalista rockowy, autor tekstów i raper, współzałożyciel zespołów Inside Out, Rage Against the Machine, One Day as a Lion.
  Biblioteka Narodowa Republiki Czeskiej (cz. Národní knihovna České republiky) – biblioteka narodowa Czech z siedzibą w Pradze. Biblioteka znajduje się w gmachu Clementinum. Jedna z najstarszych bibliotek na terenie Czech, której zbiory obejmują ponad 6,5 miliona woluminów.
  Irvine - miasto w USA, w stanie Kalifornia, w obszarze metropolitalnym Los Angeles-Riverside-Orange County. Około 202,1 tys. mieszkańców.
  BIBSYS – katalog centralny dwóch norweskich bibliotek uniwersyteckich, przekształcony w organizację non-profit, która skupia norweskie biblioteki uniwersyteckie i naukowe wraz z Biblioteką Narodową.
  Dave Grohl, właśc. David Eric Grohl (ur. 14 stycznia 1969 w Warren w stanie Ohio) - amerykański muzyk rockowy, multiinstrumentalista, były perkusista zespołu Nirvana, założyciel grupy Foo Fighters.
  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
  Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.803 sek.