• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Tim Commerford

  Przeczytaj także...
  Sacramento – stolica amerykańskiego stanu Kalifornia, siedziba hrabstwa Sacramento. Za sprawą populacji liczącej 470 956 mieszkańców (2012), stanowi szóste pod względem wielkości miasto w Kalifornii. Sacramento jest gospodarczym i kulturalnym centrum obszaru metropolitalnego o tej samej nazwie, zamieszkiwanego przez 2 527 123 osób (2009) – czwartego ze względu na wielkość w stanie Kalifornia (ustępując Greater Los Angeles Area, San Francisco Bay Area i San Diego) i dwudziestego drugiego w całych Stanach Zjednoczonych. W 2002 roku magazyn Time uznał Sacramento za najbardziej zintegrowane etnicznie i rasowo miasto amerykańskie.Fred Durst, właściwie William Frederick Durst (ur. 20 sierpnia 1970 w Jacksonville) – amerykański muzyk, kompozytor, wokalista i instrumentalista, a także reżyser i producent muzyczny. Fred Durst znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w grupie muzycznej Limp Bizkit, której jest współzałożycielem. W młodości pracował jako tatuażysta.
  Biblioteka Kongresu Stanów Zjednoczonych (ang.: Library of Congress) – największa biblioteka świata. Gromadzi ponad 142 mln różnego rodzaju dokumentów, ponad 29 mln książek, 58 mln rękopisów, 4,8 mln map i atlasów, 12 mln fotografii, 6 mln mikrofilmów, 3,5 mln dokumentów muzycznych, 500.000 filmów; wszystko w ponad 460 językach. 7% zbiorów to dokumenty w językach słowiańskich, w tym największy w USA zbiór polskich książek. Całość zajmuje 856 km półek. Biblioteka dysponuje (w 3 budynkach) 22 czytelniami ogólnymi, 3 wydzielonymi czytelniami dla kongresmenów oraz biblioteką sztuki (John F. Kennedy Center). Zatrudnia 5 tysięcy pracowników. Wyposażona jest w system komputerowy o pojemności 13 mln rekordów oraz w 3000 terminali. Pełni funkcję biblioteki narodowej.

  Tim Commerford właściwie Timothy Robert Commerford (ur. 26 lutego 1968 w Irvine) - amerykański basista, znany przede wszystkim z występów w zespole Rage Against the Machine. W latach 2001-2007 grał w zespole Audioslave. Natomiast od 2016 roku współtworzy formację Prophets of Rage.

  Jazz – gatunek muzyczny, który powstał w początkach XX wieku (zapoczątkowany około 1900 roku), na południu Stanów Zjednoczonych w dzielnicy prostytutek Storyville w Nowym Orleanie; tradycyjnie początki jazzu łączą się z Congo Square jako połączenie muzyki zachodnioafrykańskiej i europejsko-amerykańskiej (bluesa, ragtime’u i muzyki europejskiej). Stanowi on połączenie muzyki ludowej, artystycznej i rozrywkowej.The Battle of Los Angeles – album grupy Rage Against the Machine wydany w 1999 roku. W 2003 album został sklasyfikowany na 426. miejscu listy 500 albumów wszech czasów magazynu „Rolling Stone”.

  Jego ojciec był inżynierem lotnictwa. Pracował w komunikacji powietrznej. Jego matka była matematyczką. Rodzice rozwiedli się, a ojciec ponownie się ożenił. Po tym wydarzeniu matka Commerforda przeprowadziła się do Sacramento w stanie Kalifornia. Zmarła na raka mózgu, kiedy miał 20 lat.

  Tatuaż – dowolny znak graficzny na ciele powstały w wyniku trwałego wszczepienia za pomocą specjalnej igły barwnika pod skórę. W Polsce tatuaż mogą sobie zrobić osoby, które ukończyły 18 rok życia - nie ma jednak ustawy, czy rozporządzenia, które dokładnie regulowałoby kwestię robienia tatuażu przez osoby niepełnoletnie. Przed ukończeniem 18 roku życia tatuaż można zrobić jedynie po wyrażeniu zgody przez opiekunów prawnych.Zack de la Rocha, właśc. Zacarias de la Rocha (ur. 12 stycznia 1970 w Long Beach Kalifornii) – amerykański wokalista rockowy, autor tekstów i raper, współzałożyciel zespołów Inside Out, Rage Against the Machine, One Day as a Lion.

  Zack de la Rocha i Tim poznali się w szkole podstawowej. Za namową Zacka, Tim zaczął grać na gitarze basowej.

  Tim ma na swoim ciele sporą kolekcję tatuaży, wliczając w to kompozycje zdobiące jego kark, ramiona i klatkę piersiową.

  Tim jest namiętnym fanem jazzu, oraz uwielbia jeździć po górach, trudnych terenach, na swoim rowerze górskim. Jego umiłowanie do rowerów zostało nawet naznaczone wewnętrznej stronie okładki do płyty The Battle of Los Angeles.

  Incydent podczas MTV Video Music Awards 2000[]

  Nagroda MTV Video Music Award for Best Rock Video miała być za chwilę wręczona. Rage Against the Machine, tak jak i wiele innych zespołów zostało nominowane. W tym roku jednak nagroda została wręczona zespołowi Limp Bizkit. Podczas wygłaszania przez Freda Dursta swojej przemowy w chwile po odebraniu nagrody, Tim wspiął się na sceniczne rusztowanie i miał zamiar wskoczyć na scenę. Fred Durst zareagował na to mówiąc, że Limp Bizkit było "najbardziej znienawidzonym zespołem na świecie". W chwilę po tym tekście realizator przerwał program i puścił reklamy. Zamierzeniem Tima było, by wyszedł z tego żart, jednak za swoje zachowanie on i jego ochroniarz zostali przetrzymani przez noc w więzieniu.

  Irvine - miasto w USA, w stanie Kalifornia, w obszarze metropolitalnym Los Angeles-Riverside-Orange County. Około 202,1 tys. mieszkańców.Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.

  Filmografia[]

 • Rush: Beyond the Lighted Stage (2010, film dokumentalny, reżyseria: Sam Dunn, Scot McFadyen)
 • Przypisy

  1. Jason Ankeny: Rage Against the Machine Biography (ang.). www.allmusic.com. [dostęp 2016-09-04].
  2. MacKenzie Wilson: Audioslave Biography (ang.). www.allmusic.com. [dostęp 2016-09-04].
  3. Neil Z. Yeung: Prophets of Rage Biography (ang.). www.allmusic.com. [dostęp 2016-09-04].
  4. Rush: Beyond the Lighted Stage (2010) (ang.). www.imdb.com. [dostęp 2011-07-30].
  Matematyka (z łac. mathematicus, od gr. μαθηματικός mathēmatikós, od μαθηματ-, μαθημα mathēmat-, mathēma, „nauka, lekcja, poznanie”, od μανθάνειν manthánein, „uczyć się, dowiedzieć”; prawd. spokr. z goc. mundon, „baczyć, uważać”) – nauka dostarczająca narzędzi do otrzymywania ścisłych wniosków z przyjętych założeń, zatem dotycząca prawidłowości rozumowania. Ponieważ ścisłe założenia mogą dotyczyć najróżniejszych dziedzin myśli ludzkiej, a muszą być czynione w naukach ścisłych, technice a nawet w naukach humanistycznych, zakres matematyki jest szeroki i stale się powiększa.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.02 sek.