• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Tico Torres

  Przeczytaj także...
  Neil Ellwood Peart (ur. 12 września 1952 w Hamilton) – kanadyjski perkusista rockowy. Znany z występów z grupą Rush. Jest także autorem większości tekstów do muzyki grupy.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  7 października jest 280. (w latach przestępnych 281.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 85 dni.

  Tico Torres, właśc. Héctor Juan Samuel Torres (ur. 7 października 1953 w Nowym Jorku) – amerykański muzyk, perkusista, bębniarz i autor tekstów zespołu rockowego Bon Jovi pochodzenia kubańskiego. Śpiewał także chórki w kilku wczesnych utworach Bon Jovi, w szczególności „Love for Sale” (1988) i „Born to Be My Baby” (1989). W 2018 został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame jako członek Bon Jovi.

  Dżingiel, dżingel (ang. jingle = dzwonienie, brzęczenie) – przerywnik transmisji, krótki dźwięk, łatwo zapamiętywalny slogan lub melodyjka, używana przede wszystkim w programach radiowych, czy również niektórych programach telewizyjnych. Rodzaj spotu reklamującego trwający program lub aktualną rozgłośnię. Nazwa pochodzi od pierwotnej aranżacji stosowanych dżingli – odgłosu dzwoneczków (ang. jingle bells).Kubańczycy − to wieloetniczny naród pochodzenia głównie europejskiego i afrykańskiego, jednak obecnie liczni są mieszańcy obu tych grup - mulaci. Posługują się oni językiem hiszpańskim. Kubańczyków jest ponad 13 mln. Poza Kubą (11 mln) zamieszkują licznie także Stany Zjednoczone (2 mln). Dominującym wśród nich wyznaniem jest katolicyzm.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Urodził się w Nowym Jorku jako syn Emmy i Héctora Torresów. Wychowywał się z bratem Andrew. Ukończył John F. Kennedy Memorial High School w Iselin w stanie New Jersey. Zdobył także licencję pilota. Wpływ na jego twórczość mieli tacy artyści jak Elvin Jones, Cozy Powell, Phil Collins, Neil Peart, Tony Williams, Billy Cobham i Buddy Rich.

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

  W 1983 dołączył do zespołu Bon Jovi jako najstarszy członek. Tico opracował dżingle radiowe (Kodak, Chicken Delight) i utwory z soundtracku do filmów, w tym Requiem dla snu (2000) czy opery mydlanej Coronation Street (2015-2016).

  W latach 1983-1985 był żonaty z Sharon Torres. Od maja 1992 do lutego 1993 spotykał się z Brooke Shields. 7 września 1996 poślubił czeską modelkę Evę Herzigovą. W czerwcu 1998 małżeństwo zakończyło się rozwodem. W styczniu 2001 poznał Marię Alejandrę Marquez. Ich ślub odbył się 23 września 2001 roku. Mają syna Hectora Alexandra (ur. 9 stycznia 2004). W wolnym czasie lubi grać w golfa, jeździć konno, rzeźbić i malować.

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  Wybrana filmografia[ | edytuj kod]

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Tico Torres w bazie Notable Names Database (ang.)
  2. Tico Torres w bazie IMDb (ang.)
  3. Tico Torres w bazie Filmweb
  4. Tico Torres w Discogs.com (ang.)
  5. Tico Torres (ang.). Listal. [dostęp 2016-05-02].
  6. Tico Torres (ang.). FamousFix. [dostęp 2016-05-02].
  7. Tico Torres Trivia (ang.). FamousFix. [dostęp 2016-05-02].
  8. Tico Torres Pictures (ang.). FanPix.Net. [dostęp 2016-05-02].
  9. Tico Torres Dating (ang.). FamousFix. [dostęp 2016-05-02].
  10. Documentary About Late OZZY OSBOURNE/MÖTLEY CRÜE Drummer RANDY CASTILLO To Premiere In Beverly Hills (ang.). blabbermouth.net. [dostęp 2016-05-02].
  Bon Jovi – amerykański zespół rockowy założony w 1983 roku przez Johna Bongioviego (później Jon Bon Jovi) w Sayreville w New Jersey. W 2018 wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Warto wiedzieć że... beta

  Bernard "Buddy" Rich (ur. 30 września 1917 w Nowym Jorku, zm. 2 kwietnia 1987 w Los Angeles) – amerykański perkusista jazzowy, lider zespołu Buddy Rich Big Band, znany z doskonałej techniki, niesamowitej prędkości oraz improwizacji.
  Born to Be My Baby - singel zespołu Bon Jovi wydany w 1989, promujący album New Jersey. Utwór napisali Jon Bon Jovi, Richie Sambora i Desmond Child. Singel uplasował się na 3. miejscu listy Billboard Hot 100 i 7. Mainstream Rock Tracks. Ponadto zajął 22. miejsce na liście UK Albums Chart i 30. na australijskich ARIA Charts.
  Nowy Jork (ang. City of New York, również New York, New York City) – najludniejsze miasto w Stanach Zjednoczonych, a zarazem centrum jednej z najludniejszych aglomeracji na świecie. Nowy Jork wywiera znaczący wpływ na światowy biznes, finanse, media, sztukę, modę, badania naukowe, technologię, edukację oraz rozrywkę. Będąc między innymi siedzibą Organizacji Narodów Zjednoczonych, stanowi ważne centrum spraw międzynarodowych i jest powszechnie uważany za kulturalną stolicę świata.
  Billy Cobham, właśc. William C. Cobham (ur. 16 maja 1944 w Panamie) – amerykański perkusista jazzowy, kompozytor i lider zespołu. Zdobył rozgłos na przełomie lat 60. i 70., gdy nawiązał współpracę z trębaczem jazzowym Milesem Davisem, a zwłaszcza z występów w The Mahavishnu Orchestra. Wywarł wpływ na wielu muzyków młodszej generacji.
  Elvin Ray Jones (ur. 9 września 1928 w Pontiac, zm. 18 maja 2004 w Englewood w stanie New Jersey) – amerykański perkusista jazzowy. Laureat NEA Jazz Masters Award 2003.
  Philip David Charles Collins (ur. 30 stycznia 1951 w Chiswick, dzielnicy Londynu) – angielski piosenkarz, autor tekstów, perkusista i aktor; zdobywca Oscara i Nagrody Grammy. Phil Collins jest powszechnie znany jako wokalista i perkusista brytyjskiej grupy rocka progresywnego Genesis.
  Biblioteka Narodowa Republiki Czeskiej (cz. Národní knihovna České republiky) – biblioteka narodowa Czech z siedzibą w Pradze. Biblioteka znajduje się w gmachu Clementinum. Jedna z najstarszych bibliotek na terenie Czech, której zbiory obejmują ponad 6,5 miliona woluminów.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.882 sek.