• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Tiamat - zespół muzyczny  Podstrony: [1] [2] 3 [4]
  Przeczytaj także...
  Skeleton Skeletron – album szwedzkiej grupy muzycznej Tiamat, wydany został w 1999 roku nakładem wytwórni muzycznej Century Media Records. Nagrania zostały zarejestrowane w Woodhouse Studios w Dortmundzie. Dodatkowe partie nagrano w Studio Wildhoney i Element Studios. Wydawnictwo dotarło do 56. miejsca szwedzkiej listy sprzedaży Sverigetopplistan. Z kolei w Niemczech płyta uplasowała się na 19. miejscu listy Media Control Charts. W ramach promocji do utworu "Brighter Than The Sun" został zrealizowany teledysk.Desdemona – polska grupa muzyczna, która powstała 1996 roku w Polkowicach, wykonująca gothic metal, z wpływami muzyki elektronicznej i industrialu. W listopadzie 2000 roku nakładem wytwórni muzycznej Morbid Noizz Production ukazał się debiutancki album grupy zatytułowany Stagnacja, tego samego roku z grupy odeszła wokalistka Joanna Radłowska, którą zastąpiła Agata Pawłowicz. Debiutancki album grupy w 2001 roku ukazał się również w Japonii nakładem Black Wings Records.
  Dyskografia[]

  Kompilacje[]

  Teledyski[]  Podstrony: [1] [2] 3 [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Within Temptation – holenderski zespół grający metal symfoniczny, istniejący od 1996 roku. Wczesne płyty zespołu można zaliczyć do gothic metalu (na Enter także z elementami doom metalu), a ostatnie do metalu symfonicznego.
  Waldemar Sorychta (ur. 1967 w Zabrzu) – polski muzyk, kompozytor, multiinstrumentalista i producent muzyczny. W latach 80. XX w. wyemigrował z Chorzowa wraz z rodziną do Niemiec. Działalność artystyczną rozpoczął w 1986 w dortmundzkim zespole thrash-metalowym Despair, w którym grał na gitarze oraz produkował nagrania. W tym samym czasie pracował jako producent również poza Despair. Wśród pierwszych płyt wyprodukowanych przez Sorychtę znalazły się: debiut szwedzkiej formacji Unleashed pt. Where No Life Dwells (1991) oraz drugi album Tiamat – The Astral Sleep (1992).
  Sumerian Cry – album szwedzkiej grupy muzycznej Tiamat, wydany został 7 czerwca 1990 roku nakładem CMFT Productions. Nagrania zostały zarejestrowane w Sunlight Studio w Szwecji w październiku 1989 roku.
  Pain – szwedzki zespół wykonujący industrial metal. Zespół powstał w 1997 roku jako autorski projekt Petera Tägtgrena – gitarzysty i wokalisty Hypocrisy. Tägtgren jest jedynym stałym członkiem zespołu.
  Death metal - gatunek muzyki heavymetalowej, będący pochodną thrash metalu, powstały na początku lat 80. XX wieku. Nazwa "death metal" w dosłownym znaczeniu oznacza "metal śmierci". Za twórcę terminu death metal powszechnie uznawany jest Jeff Becerra, autor utworu o tym samym tytule z albumu Seven Churches grupy Possessed z 1985 roku.
  Unleashed – szwedzka grupa muzyczna wykonująca death metal. Powstała w 1989 roku w Kungsängen z inicjatywy Johnny’ego Hedlunda (znanego z występów w grupie muzycznej Nihilist) oraz Roberta Sennebäcka (ex Dismember). Zespół do 2008 roku nagrał dziewięć albumów studyjnych pozytywnie ocenianych przez krytyków muzycznych. Zespół dał szereg koncertów na całym świecie i uczestniczył w licznych festiwalach: Wacken Open Air, Unholy Fest, Metalmania, Party San czy Neurotic Deathfest.
  Wildhoney – album szwedzkiej grupy muzycznej Tiamat, wydany został 1 września 1994 nakładem Century Media Records. Płyta dotarła do 29. miejsca niemieckiej listy sprzedaży Media Control Charts. Nagrania zostały zarejestrowane w Woodhouse Studios Dortmundzie w Niemczech w lipcu 1994 roku. Grupa w trakcie nagrań współpracowała z producentem muzycznym Waldemarem Sorychtą, który był także współkompozytorem kilku utworów. W ramach promocji do utworów "Whatever That Hurts" i "Visionaire" zostały zrealizowane teledyski.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.074 sek.