• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Tiamat - zespół muzyczny  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Skeleton Skeletron – album szwedzkiej grupy muzycznej Tiamat, wydany został w 1999 roku nakładem wytwórni muzycznej Century Media Records. Nagrania zostały zarejestrowane w Woodhouse Studios w Dortmundzie. Dodatkowe partie nagrano w Studio Wildhoney i Element Studios. Wydawnictwo dotarło do 56. miejsca szwedzkiej listy sprzedaży Sverigetopplistan. Z kolei w Niemczech płyta uplasowała się na 19. miejscu listy Media Control Charts. W ramach promocji do utworu "Brighter Than The Sun" został zrealizowany teledysk.Desdemona – polska grupa muzyczna, która powstała 1996 roku w Polkowicach, wykonująca gothic metal, z wpływami muzyki elektronicznej i industrialu. W listopadzie 2000 roku nakładem wytwórni muzycznej Morbid Noizz Production ukazał się debiutancki album grupy zatytułowany Stagnacja, tego samego roku z grupy odeszła wokalistka Joanna Radłowska, którą zastąpiła Agata Pawłowicz. Debiutancki album grupy w 2001 roku ukazał się również w Japonii nakładem Black Wings Records.

  Tiamatszwedzka grupa muzyczna powstała 1988 w miejscowości Täby. Od 1987 do 1989 roku zespół występował oraz realizował wydawnictwa jeszcze pod nazwą Treblinka. Ukazały się pod tą nazwą trzy wydawnictwa: Crawling in Vomits (1988), The Sign of the Pentagram (1989)' oraz Severe Abomination (1989). Treblinka prezentowała styl muzyczny z gatunku black metal, jednak już na pierwszym albumie Tiamat pt. Sumerian Cry wyraźne były wpływy gatunku death metal. Natomiast wydany w rok później (1991) album pt. The Astral Sleep zawiera muzykę z pogranicza death i thrash metalu.

  Within Temptation – holenderski zespół grający metal symfoniczny, istniejący od 1996 roku. Wczesne płyty zespołu można zaliczyć do gothic metalu (na Enter także z elementami doom metalu), a ostatnie do metalu symfonicznego.Waldemar Sorychta (ur. 1967 w Zabrzu) – polski muzyk, kompozytor, multiinstrumentalista i producent muzyczny. W latach 80. XX w. wyemigrował z Chorzowa wraz z rodziną do Niemiec. Działalność artystyczną rozpoczął w 1986 w dortmundzkim zespole thrash-metalowym Despair, w którym grał na gitarze oraz produkował nagrania. W tym samym czasie pracował jako producent również poza Despair. Wśród pierwszych płyt wyprodukowanych przez Sorychtę znalazły się: debiut szwedzkiej formacji Unleashed pt. Where No Life Dwells (1991) oraz drugi album Tiamat – The Astral Sleep (1992).

  Kolejne dwie płyty grupy (uważane za najważniejsze w dyskografii zespołu) pt. Clouds i Wildhoney to melodyjny gothic/doom metal z elementami death metalu. Na kolejnych płytach Tiamat zmienił styl na bardziej rockowy, nie zapominając jednak o swoich muzycznych korzeniach. W swej twórczości grupa nawiązuje do takich zagadnień jak miłość, religia czy mitologia sumeryjska.

  Sumerian Cry – album szwedzkiej grupy muzycznej Tiamat, wydany został 7 czerwca 1990 roku nakładem CMFT Productions. Nagrania zostały zarejestrowane w Sunlight Studio w Szwecji w październiku 1989 roku.Pain – szwedzki zespół wykonujący industrial metal. Zespół powstał w 1997 roku jako autorski projekt Petera Tägtgrena – gitarzysty i wokalisty Hypocrisy. Tägtgren jest jedynym stałym członkiem zespołu.

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 2 Muzycy
 • 2.1 Obecny skład zespołu
 • 2.2 Muzycy koncertowi
 • 2.3 Byli członkowie zespołu
 • 3 Dyskografia
 • 3.1 Albumy studyjne
 • 3.2 Kompilacje
 • 3.3 Albumy koncertowe
 • 3.4 Single
 • 3.5 Pod nazwą Treblinka
 • 4 Teledyski
 • 5 Nagrody i wyróżnienia
 • 6 Przypisy
 • Death metal - gatunek muzyki heavymetalowej, będący pochodną thrash metalu, powstały na początku lat 80. XX wieku. Nazwa "death metal" w dosłownym znaczeniu oznacza "metal śmierci". Za twórcę terminu death metal powszechnie uznawany jest Jeff Becerra, autor utworu o tym samym tytule z albumu Seven Churches grupy Possessed z 1985 roku.Unleashed – szwedzka grupa muzyczna wykonująca death metal. Powstała w 1989 roku w Kungsängen z inicjatywy Johnny’ego Hedlunda (znanego z występów w grupie muzycznej Nihilist) oraz Roberta Sennebäcka (ex Dismember). Zespół do 2008 roku nagrał dziewięć albumów studyjnych pozytywnie ocenianych przez krytyków muzycznych. Zespół dał szereg koncertów na całym świecie i uczestniczył w licznych festiwalach: Wacken Open Air, Unholy Fest, Metalmania, Party San czy Neurotic Deathfest.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Wildhoney – album szwedzkiej grupy muzycznej Tiamat, wydany został 1 września 1994 nakładem Century Media Records. Płyta dotarła do 29. miejsca niemieckiej listy sprzedaży Media Control Charts. Nagrania zostały zarejestrowane w Woodhouse Studios Dortmundzie w Niemczech w lipcu 1994 roku. Grupa w trakcie nagrań współpracowała z producentem muzycznym Waldemarem Sorychtą, który był także współkompozytorem kilku utworów. W ramach promocji do utworów "Whatever That Hurts" i "Visionaire" zostały zrealizowane teledyski.
  The Astral Sleep – album szwedzkiej grupy muzycznej Tiamat, wydany został 1 kwietnia 1991 roku nakładem Century Media Records. Nagrania zostały zarejestrowane w Woodhouse Studio w Dortmundzie we współpracy z producentem muzycznym Waldemarem Sorychtą. Płyta został zadedykowana pamięci Signe Thullberga i Björna Sönnera.
  Black metal – jeden z podgatunków heavy metalu, powstały na początku lat 80. XX wieku w wyniku ewolucji thrash metalu. W latach 80. określenie "black metal" było używane w odniesieniu do wszystkich zespołów mających satanistyczne teksty i otoczkę, bez względu na styl muzyczny. Black metal był czymś w rodzaju podgatunku występującego wśród ówczesnych gatunków metalu (jak heavy, speed czy thrash metal ), pionierem był brytyjski zespół Venom, który wprowadził do heavy metalu punkowe elementy i grał speed metalowo. Inne zespoły to np. szwedzki Bathory, szwajcarskie Hellhammer i Celtic Frost. Później na przełomie lat 80. i 90. był to już odrębny gatunek operujący charakterystycznym "skrzekliwym" sposobem śpiewania i stylistyką opartą na czarno-białym makijażu typu corpse paint, zapoczątkowanym przez Kinga Diamonda z duńskiego Mercyful Fate. Zespoły "drugiej fali" to między innymi Darkthrone, Satyricon, Emperor. Pierwszym zespołem drugiej fali black metalu był zaczynający jeszcze pod koniec lat 80. Mayhem, który zadebiutował w 1987 r. EP-ką "Deathcrush".
  Rok – odstęp czasu między dwoma jednakowymi położeniami Ziemi w jej ruchu po orbicie wokół Słońca. Analogicznie można mówić o roku marsjańskim lub wenusjańskim – jest to odstęp czasu między dwoma położeniami planety w jej ruchu po orbicie wokół macierzystej gwiazdy.
  Szwecja, Królestwo Szwecji (Sverige, Konungariket Sverige) – państwo w Europie Północnej, zaliczane do państw skandynawskich. Szwecja jest członkiem Unii Europejskiej od 1995 roku. Graniczy z Norwegią, Finlandią i Danią.
  Język szwedzki (szw. svenska språket, svenska) – język północnogermański wschodni (wschodnioskandynawski), używany głównie w Szwecji i częściach Finlandii, przez ok. 9 mln ludzi. W Finlandii język szwedzki jest, obok fińskiego, językiem urzędowym, z uwagi na 5% szwedzkojęzycznych obywateli Finlandii zamieszkałych głównie na wybrzeżach tego kraju. Szwedzki jest dość dobrze zrozumiały dla Norwegów i w mniejszym stopniu także dla Duńczyków. Język standardowy w Szwecji, tzw. rikssvenska (szwedzki państwowy) oparty jest na dialektach regionu sztokholmskiego.
  Clouds – album szwedzkiej grupy muzycznej Tiamat, wydany został w 1992 roku nakładem Century Media Records. Nagrania zostały zarejestrowane w Woodhouse Studio w Dortmundzie w Niemczech we współpracy z producentem muzycznym Waldemarem Sorychtą. W ramach promocji do utworu "The Sleeping Beauty" został zrealizowany teledysk.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.095 sek.