• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Thurrock

  Przeczytaj także...
  Grays – największe miasto w dystrykcie Thurrock w hrabstwie Essex w Anglii. Miasto położone jest około 32 km na wschód od Londynu, na północnym brzegu Tamizy. Ludność Grays wynosi 36 601 mieszkańców (2001).Płock – miasto na prawach powiatu na Pojezierzu Dobrzyńskim i w Kotlinie Płockiej, nad Wisłą, w województwie mazowieckim, siedziba ziemskiego powiatu płockiego; historyczna stolica Mazowsza oraz stolica Polski w latach 1079-1138; siedziba rzymskokatolickiej kurii diecezji płockiej (1075); siedziba władz Kościoła Starokatolickiego Mariawitów i mariawickiej diecezji warszawsko-płockiej, port rzeczny, rafineria ropy naftowej (1964), szkoły wyższe, teatry, muzea.
  Lakeside Hammers (logo) - żużlowy klub z Thurrock w hrabstwie Essex (Anglia). W Elite League startuje od 2004 i jak dotąd nie zdobył żadnego medalu w mistrzostwach Wielkiej Brytanii

  Thurrock - dystrykt (borough) w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Essex, w dolnym biegu Tamizy, na wschód od Londynu. W 2011 roku dystrykt liczył 157 705 mieszkańców.

  Klub żużlowy z Thurrock, Lakeside Hammers od 2004 startuje w brytyjskiej Elite League (najwyższej klasie rozgrywkowej) wyłaniającej mistrza Wielkiej Brytanii. Jest miastem partnerskim Płocka.

  Miasta[ | edytuj kod]

 • Corringham
 • Grays
 • Stanford-le-Hope
 • Tilbury
 • Inne miejscowości[ | edytuj kod]

  Aveley, Baker Street, Chadwell St Mary, Chafford Hundred, East Tilbury, Horndon on the Hill, Little Thurrock, Orsett, Purfleet, West Thurrock, West Tilbury.

  West Tilbury – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Essex, w dystrykcie (unitary authority) Thurrock. Leży 30 km na południe od miasta Chelmsford i 36 km na wschód od Londynu.East Tilbury – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Essex, w dystrykcie (unitary authority) Thurrock. Leży 31 km na południe od miasta Chelmsford i 39 km na wschód od Londynu.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Warto wiedzieć że... beta

  West Thurrock – miejscowość w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Essex, w dystrykcie (unitary authority) Thurrock. Leży 32 km na południowy zachód od miasta Chelmsford i 29 km na wschód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyło 7795 mieszkańców. Zawiera centrum handlowe Lakeside oraz kościół, przy którym filmowano sceny pogrzebowe w filmie Cztery wesela i pogrzeb.
  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.
  Corringham – miasto w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Essex, w dystrykcie (unitary authority) Thurrock. Leży 24 km na południe od miasta Chelmsford i 41 km na wschód od Londynu.
  Horndon on the Hill – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Essex, w dystrykcie (unitary authority) Thurrock. Leży 24 km na południe od miasta Chelmsford i 37 km na wschód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 1612 mieszkańców.
  Little Thurrock – dzielnica miasta Grays w Anglii, w hrabstwie Essex, w dystrykcie (unitary authority) Thurrock. Leży 4 km od miasta Tilbury. W 1931 roku civil parish liczyła 4 428 mieszkańców. Little Thurrock jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako T(h)urrucca.
  Essex – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne we wschodniej Anglii, w regionie East of England, położone na północny wschód od Londynu, nad Morzem Północnym, zaliczane do tzw. Home Counties. Nazwa hrabstwa pochodzi od istniejącego we wczesnym średniowieczu anglosaskiego Królestwa Esseksu.
  Purfleet – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Essex, w dystrykcie (unitary authority) Thurrock. Leży 34 km na południowy zachód od miasta Chelmsford i 26 km na wschód od Londynu.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.831 sek.