• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Three Rivers - dystrykt

  Przeczytaj także...
  Maple Cross – wieś w Anglii, w hrabstwie Hertfordshire, w dystrykcie Three Rivers. Leży 36 km na południowy zachód od miasta Hertford i 30 km na północny zachód od centrum Londynu. Miejscowość liczy 2000 mieszkańców.Sarratt – wieś w Anglii, w hrabstwie Hertfordshire, w dystrykcie Three Rivers. Leży 31 km na południowy zachód od miasta Hertford i 32 km na północny zachód od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 924 mieszkańców.
  Loudwater – wieś w Anglii, w hrabstwie Hertfordshire, w dystrykcie Three Rivers. Leży 32 km na południowy zachód od miasta Hertford i 30 km na północny zachód od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 1242 mieszkańców.

  Three Rivers – dystrykt w hrabstwie Hertfordshire w Anglii. Utworzony 1 kwietnia 1974 z połączenia dystryktów: Rickmansworth Urban District i Chorleywood Urban District oraz części Watford Rural District.

  Nazwa dystryktu pochodzi od trzech rzek: Chess, Gade i Colne.

  Miasta[ | edytuj kod]

 • Rickmansworth
 • Inne miejscowości[ | edytuj kod]

  Chorleywood, Eastbury, Abbots Langley, Bedmond, Croxley Green, Heronsgate, Hunton Bridge, Loudwater, Maple Cross, Sarratt, South Oxhey.

  Chorleywood – wieś w Anglii, w hrabstwie Hertfordshire, w dystrykcie Three Rivers. Leży 34 km na południowy zachód od miasta Hertford i 31 km na północny zachód od centrum Londynu. Miejscowość liczy 6814 mieszkańców.Eastbury – wieś w Anglii, w hrabstwie Hertfordshire, w dystrykcie Three Rivers. Leży 31 km na południowy zachód od miasta Hertford i 24 km na północny zachód od centrum Londynu.
  Warto wiedzieć że... beta

  Bedmond – wieś w Anglii, w hrabstwie Hertfordshire, w dystrykcie Three Rivers. Leży 25 km na zachód od miasta Hertford i 31 km na północny zachód od centrum Londynu.
  Hunton Bridge – wieś w Anglii, w hrabstwie Hertfordshire, w dystrykcie Three Rivers. Leży 28 km na zachód od miasta Hertford i 33 km na północny zachód od centrum Londynu. Miejscowość liczy 327 mieszkańców.
  South Oxhey – wieś w Anglii, w hrabstwie Hertfordshire, w dystrykcie Three Rivers. Leży 30 km na południowy zachód od miasta Hertford i 23 km na północny zachód od centrum Londynu.
  Abbots Langley – wieś w Anglii, w hrabstwie Hertfordshire. Wspomniana w Domesday Book jako Langelai. Wieś połażona jest niedaleko miasta Watford, a od 1974 należy do dystryktu Three Rivers.
  Hertfordshire (popularnie Herts) – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne we wschodniej Anglii, w regionie East of England, położone na północ od Londynu, będące jednym z tzw. Home Counties.
  Croxley Green – wieś w Anglii, w hrabstwie Hertfordshire, w dystrykcie Three Rivers. Leży 31 km na południowy zachód od miasta Hertford i 27 km na północny zachód od centrum Londynu. Miejscowość liczy 12 000 mieszkańców.
  Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.01 sek.