• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Three Days Grace  Podstrony: [1] 2 [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Neil Sanderson (ur. 17 grudnia 1978) - perkusista i wokalista wspierający kanadyjskiego zespołu rockowego Three Days Grace. Pochodzi z Norwood, Ontario w Kanadzie. Wraz z wokalistą (Adam Gontier) oraz basistą (Brad Walst) założyli w 1992 roku zespół o nazwie Groundswell, który potem w 1997 roku zmienił nazwę na Three Days Grace. Sanderson był również perkusistą zespołu Thousand Foot Krutch 1996 / 97.Brad Walst (ur. 16 lutego 1977) - basista kanadyjskiego zespołu rockowego Three Days Grace. Pochodzi z Norwood, Ontario w Kanadzie. Wraz z wokalistą (Adam Gontier) i perkusistą (Neil Sanderson) założyli w 1992 roku zespół o nazwie Groundswell, który potem przeistoczył się w 1997 roku w Three Days Grace. Od trzynastego roku życia gra na gitarze basowej. Jego brat Matt Walst jest wokalistą grupy rockowej z Kanady My Darkest Days. W 2013 roku 9 stycznia Matt Walst dołącza do zespołu Three Days Grace jako wokalista prowadzący.
  Historia[]

  W 1992 gitarzysta i wokalista Adam Gontier, perkusista Neil Sanderson i basista Brad Walst założyli zespół Groundswell. Pod tą nazwą wydali w 1995r. album zatytułowany "Wave of Popular Feeling". W 1997 zespół zmienił nazwę na Three Days Grace. Po pewnym czasie przenieśli się z Norwood do Toronto gdzie spotkali Gavina Browna, który pomógł im wydać debiutancki album Three Days Grace w 2003. Album dotarł na listy przebojów w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Płytę promowały single "Just Like You", "I Hate Everything About You" oraz "Home". Three Days Grace zagrali gościnnie w filmie Raise your voice z piosenką Are you ready

  Hard rock – gatunek muzyki rockowej powstały na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku, wywodzący się z bluesa i z rock-and-rolla.Toronto – największe miasto Kanady położone w południowej części prowincji Ontario, której jest stolicą. Miasto pełni funkcję ekonomicznej i kulturalnej stolicy Kanady. W mieście Toronto mieszka 5 915 386 ludzi (2011).

  W 2006 wydali kolejną płytę One-X promowaną przez single "Animal I Have Become", "Pain" "Never Too Late" i "Riot".

  We wrześniu 2009 grupa wydała swój trzeci studyjny album zatytułowany Life Starts Now. Album promowały single: "Break", "The Good Life", "World So Cold", i "Lost in You".

  2 października 2012 ukazał się czwarty album studyjny formacji zatytułowany Transit of Venus.

  Kanada (ang. i fr. Canada) – państwo położone w Ameryce Północnej, rozciągające się od Oceanu Atlantyckiego na wschodzie do Oceanu Spokojnego na zachodzie i Oceanu Arktycznego na północy. Na południu i północnym zachodzie graniczy ze Stanami Zjednoczonymi, granice morskie: na północy z Danią (Grenlandia) i na wschodzie z Francją (wyspy Saint-Pierre i Miquelon). Drugie państwo świata pod względem powierzchni (po Rosji) oraz 36. pod względem ludności. Kanada jest członkiem ONZ, NAFTA, Wspólnoty Narodów, Frankofonii, NATO, G8, APEC.

  9 stycznia 2013 Adam na swoim Facebook'owym profilu ogłosił odejście z Three Days Grace z powodów zdrowotnych. Jego miejsce zajął tymczasowo Matt Walst, wokalista zespołu My Darkest Days, brat basisty Three Days Grace.

  17 stycznia 2013 roku grupa ogłosiła, że z zespołu odszedł wokalista - Adam Gontier. Przyczyny odejścia nie są znane, członkowie zespołu wydali oświadczenie, w którym napisali: "As you can imagine, this came as a complete shock to us" ('jak możecie sobie wyobrazić, to był dla nas szok'). Podali również informację, że decyzję podjął sam Gontier, bez konsultacji z członkami Three Days Grace.

  28 marca 2014 roku grupa ogłosiła na swojej oficjalnej stronie, że na stałe dołączył do niej Matt Walst, a 4 dni później zespół wydał z nowym wokalistą singel "Painkiller" i ogłosił pracę nad nowym materiałem. W sierpniu 2014 roku w wywiadzie dla Yell Magazine grupa ogłosiła wstępną datę wydania piątego albumu studyjnego na marzec 2015 roku oraz wydanie singla pt. "I Am Machine".

  29 września 2014 roku grupa udostępniła singel "I Am Machine", a dzień później został on oficjalnie wydany. 31 marca 2015 roku ukazał się piąty album zespołu zatytułowany Human.

  Muzycy[]

  Obecny skład zespołu
 • Brad Walst – gitara basowa (od 1997)
 • Neil Sanderson – perkusja, instrumenty perkusyjne, wokal wspierający, instrumenty klawiszowe (od 1997)
 • Barry Stock – gitara prowadząca (od 2003)
 • Matt Walst – wokal prowadzący, gitara rytmiczna (od 2013)
 • Muzycy koncertowi
 • Dani Rosenoer – instrumenty klawiszowe, wokal wspierający (od 2012)
 • Byli członkowie zespołu
 • Adam Gontier – wokal prowadzący (1997–2013), gitara rytmiczna (2003–2013), gitara prowadząca (1997–2003)


 • Podstrony: [1] 2 [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.023 sek.