• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Three Days Grace  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Neil Sanderson (ur. 17 grudnia 1978) - perkusista i wokalista wspierający kanadyjskiego zespołu rockowego Three Days Grace. Pochodzi z Norwood, Ontario w Kanadzie. Wraz z wokalistą (Adam Gontier) oraz basistą (Brad Walst) założyli w 1992 roku zespół o nazwie Groundswell, który potem w 1997 roku zmienił nazwę na Three Days Grace. Sanderson był również perkusistą zespołu Thousand Foot Krutch 1996 / 97.Brad Walst (ur. 16 lutego 1977) - basista kanadyjskiego zespołu rockowego Three Days Grace. Pochodzi z Norwood, Ontario w Kanadzie. Wraz z wokalistą (Adam Gontier) i perkusistą (Neil Sanderson) założyli w 1992 roku zespół o nazwie Groundswell, który potem przeistoczył się w 1997 roku w Three Days Grace. Od trzynastego roku życia gra na gitarze basowej. Jego brat Matt Walst jest wokalistą grupy rockowej z Kanady My Darkest Days. W 2013 roku 9 stycznia Matt Walst dołącza do zespołu Three Days Grace jako wokalista prowadzący.

  Three Days Grace (znany też jako TDG lub 3DG) – kanadyjski zespół metalu alternatywnego, założony w 1997 roku w Norwood w Kanadzie na kanwie formacji Groundswell. 17 stycznia 2013 roku zespół ogłosił, że wokalista Adam Gontier rezygnuje z dalszej współpracy. Jego miejsce zajął Matt Walst, brat basisty.

  Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

  Historia[ | edytuj kod]

  W 1992 roku gitarzysta i wokalista Adam Gontier, perkusista Neil Sanderson i basista Brad Walst założyli zespół Groundswell. Pod tą nazwą wydali w 1995 album zatytułowany "Wave of Popular Feeling". W 1997 zespół zmienił nazwę na Three Days Grace. Po pewnym czasie przenieśli się z Asphodel-Norwood (Ontario) do Toronto gdzie spotkali Gavina Browna, który pomógł im wydać debiutancki album Three Days Grace w 2003. Album dotarł na listy przebojów w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Płytę promowały single "Just Like You", "I Hate Everything About You" oraz "Home". Three Days Grace zagrali gościnnie w filmie Raise your voice z piosenką Are you ready

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  W 2006 wydali kolejną płytę zatytułowaną One-X. Była ona promowana przez single "Animal I Have Become", "Pain" "Never Too Late" i "Riot".

  We wrześniu 2009 grupa wydała swój trzeci studyjny album zatytułowany Life Starts Now. Album promowały single: "Break", "The Good Life", "World So Cold", i "Lost in You".

  2 października 2012 ukazał się czwarty album studyjny formacji zatytułowany Transit of Venus.

  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. Metal alternatywny (ang. alternative metal) - styl muzyki heavy metalowej, wywodzący się z amerykańskiej sceny rocka alternatywnego, który zdobył popularność na początku lat 90. XX wieku. Charakteryzują go typowe dla muzyki metalowej ciężkie riffy, połączone z niekonwencjonalnymi tekstami i rytmiką, oraz odwołaniami do innych stylów muzycznych. Muzyka wielu z wczesnych przedstawicieli tego nurtu zawiera eksperymenty formalne, późniejsi inspirowali się głównie grunge i metalem industrialnym.

  9 stycznia 2013 Adam na swoim facebookowym profilu ogłosił odejście z Three Days Grace z powodów zdrowotnych. Jego miejsce zajął tymczasowo Matt Walst, wokalista zespołu My Darkest Days, brat basisty Three Days Grace.

  17 stycznia 2013 roku grupa ogłosiła, że z zespołu odszedł wokalista - Adam Gontier. Przyczyny odejścia nie są znane, członkowie zespołu wydali oświadczenie, w którym napisali: "As you can imagine, this came as a complete shock to us" ('jak możecie sobie wyobrazić, był to dla nas szok'). Podali również informację, że decyzję podjął sam Gontier, bez konsultacji z członkami Three Days Grace.

  Toronto – największe miasto Kanady położone w południowej części prowincji Ontario, której jest stolicą. Miasto pełni funkcję ekonomicznej i kulturalnej stolicy Kanady. W mieście Toronto mieszka 5 915 386 ludzi (2011).Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.

  28 marca 2014 roku grupa ogłosiła na swojej oficjalnej stronie, że na stałe dołączył do niej Matt Walst, a 4 dni później zespół wydał z nowym wokalistą singel "Painkiller" i ogłosił pracę nad nowym materiałem. W sierpniu 2014 roku w wywiadzie dla Yell Magazine grupa ogłosiła wstępną datę wydania piątego albumu studyjnego na marzec 2015 roku oraz wydanie singla pt. "I Am Machine".

  Biblioteka Narodowa Republiki Czeskiej (cz. Národní knihovna České republiky) – biblioteka narodowa Czech z siedzibą w Pradze. Biblioteka znajduje się w gmachu Clementinum. Jedna z najstarszych bibliotek na terenie Czech, której zbiory obejmują ponad 6,5 miliona woluminów.Cover – nowa aranżacja, interpretacja istniejącego utworu muzycznego odtwarzana przez wykonawcę, który nie jest jego pierwotnym, znanym wykonawcą.

  29 września 2014 roku grupa udostępniła singel "I Am Machine", a dzień później został on oficjalnie wydany. 31 marca 2015 roku ukazał się piąty album zespołu zatytułowany Human.

  18 listopada 2016 roku zespół wydał utwór "You Don't Get Me High Anymore". Jest to cover formacji Phantogram.

  9 marca 2018 roku został wydany nowy album "Outsider".

  Kanada (ang. i fr. Canada) – państwo położone w Ameryce Północnej, rozciągające się od Oceanu Atlantyckiego na wschodzie do Oceanu Spokojnego na zachodzie i Oceanu Arktycznego na północy. Na południu i północnym zachodzie graniczy ze Stanami Zjednoczonymi, granice morskie: na północy z Danią (Grenlandia) i na wschodzie z Francją (wyspy Saint-Pierre i Miquelon). Drugie państwo świata pod względem powierzchni (po Rosji) oraz 36. pod względem ludności. Kanada jest członkiem ONZ, NAFTA, Wspólnoty Narodów, Frankofonii, NATO, G8, APEC.Three Days Grace (znany też jako 3DG lub TDG) – kanadyjski zespół grający alternatywny metal, założony w 1992 w Norwood w Kanadzie pod nazwą Groundswell. W dniu 9 stycznia 2013 roku zespół ogłosił że wokalista Adam rezygnuje z dalszej współpracy z zespołem.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.04 sek.