• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Thomas Mulcair

  Przeczytaj także...
  Montreal (fr. Montréal) – miasto w Kanadzie, nad Rzeką Świętego Wawrzyńca w prowincji Quebec. W latach 1844-1849 Montreal był stolicą Prowincji Kanady.Zgromadzenie Narodowe Quebecu – składa się współcześnie ze 130 deputowanych. Deputowani wybierani są w 125 jednomandatowych okręgach.
  1 października jest 274. (w latach przestępnych 275.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 91 dni.

  Thomas Joseph "Tom" Mulcair (ur. 24 października 1954) – kanadyjski polityk, były przywódca Nowej Demokratycznej Partii Kanady (od 25 marca 2012 do 1 października 2017). We wrześniu 2007 w wyborach uzupełniających zdobył mandat poselski w parlamencie Kanady reprezentując okręg Montreal—Outremont, wybrany ponownie w wyborach w 2008 i w 2011.

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

  Mulcair wstąpił do partii NDP na poziomie federalnym w 1974, lecz na poziomie prowincjalnym do 2007 działał w Liberalnej Partii Quebecu, będąc w latach 1994-2007 posłem tej partii w Zgromadzeniu Narodowym Quebecu i ministrem środowiska w latach 2003-2006 w rządzie Jeana Charesta.

  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.30. wybory parlamentarne w Kanadzie odbyły się 14 października 2008 roku. Premier Kanady Stephen Harper zarządził przeprowadzenie przedterminowych wyborów, które miały wzmocnić pozycję Partii Konserwatywnej i jej funkcjonującego od dwóch i pół roku mniejszościowego rządu.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Biografia na oficjalnej stronie partii NDP
 • Liberalna Partia Quebecu (Parti libéral du Québec, PLQ) – partia polityczna działająca w kanadyjskiej prowincji Quebec. Partia nie jest związana z federalną Liberalną Partią Kanady. Początkowo partia wyznawała program liberalny. Od 1960 zaadoptowała program socjaldemokratyczny z pewnymi elegantami nacjonalizmu. Na początku XXI wieku zwróciła się w kierunku neoliberalizmu.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Warto wiedzieć że... beta

  Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.
  Jean Charest (wym. [ʒɑ̃ ʃɑʁɛ]; właściwie John James Charest; ur. 24 czerwca 1958 w Sherbrooke) – kanadyjski polityk, premier prowincji Quebec z ramienia Liberalnej Partii Quebecu.
  Nowa Partia Demokratyczna Kanady, angielska oficjalna nazwa New Democratic Party of Canada, francuska oficjalna nazwa Le Nouveau parti démocratique du Canada w skrócie NDP lub NPD – partia polityczna działająca w Kanadzie.
  SUDOC (fr. Système Universitaire de Documentation, pol. Uniwersytecki System Dokumentacji) – centralny katalog informacji bibliograficznej francuskiego szkolnictwa wyższego.
  Kanada (ang. i fr. Canada) – państwo położone w Ameryce Północnej, rozciągające się od Oceanu Atlantyckiego na wschodzie do Oceanu Spokojnego na zachodzie i Oceanu Arktycznego na północy. Na południu i północnym zachodzie graniczy ze Stanami Zjednoczonymi, granice morskie: na północy z Danią (Grenlandia) i na wschodzie z Francją (wyspy Saint-Pierre i Miquelon). Drugie państwo świata pod względem powierzchni (po Rosji) oraz 36. pod względem ludności. Kanada jest członkiem ONZ, NAFTA, Wspólnoty Narodów, Frankofonii, NATO, G8, APEC.
  24 października jest 297. (w latach przestępnych 298.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 68 dni.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.687 sek.