• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • This Left Feels Right

  Przeczytaj także...
  Lay Your Hands on Me - singel zespołu Bon Jovi wydany w 1989, promujący album New Jersey. Utwór trwa ponad sześć minut, jego autorami są Jon Bon Jovi i Richie Sambora; singel charakteryzuje się długim intro perkusyjnym autorstwa Tico Torresa przy akompaniamencie partii keyboardu.Billboard 200 – zestawienie, przedstawiające 200 najlepiej sprzedających się albumów studyjnych i EP w Stanach Zjednoczonych. Lista publikowana jest każdego tygodnia w magazynie muzycznym Billboard i zazwycznaj stanowi wyznacznik popularności poszczególnych wykonawców w oparciu o pozycje, na których się aktualnie znajdują.
  UK Albums Chart – lista przebojów publikująca najlepiej sprzedające się albumy (również w wersji digital download) w Wielkiej Brytanii. Jest sporządzana przez The Official Charts Company i publikowana w magazynie Music Week (Top 75) oraz na stronie internetowej OCC (Top 100); pełna lista 200 albumów jest publikowana wyłącznie w newsletterze ChartsPlus.
  .mw-parser-output table.album-studyjny td.naglowek{background:lightsteelblue!important}.mw-parser-output table.album-bootleg td.naglowek{background:lightblue!important}.mw-parser-output table.album-ep td.naglowek{background:lightsalmon!important}.mw-parser-output table.album-koncert td.naglowek,.mw-parser-output table.album-koncertowy td.naglowek,.mw-parser-output table.album-live td.naglowek{background:burlywood!important}.mw-parser-output table.album-soundtrack td.naglowek{background:gainsboro!important}.mw-parser-output table.album-demo td.naglowek,.mw-parser-output table.album-nielegal td.naglowek,.mw-parser-output table.album-mixtape td.naglowek{background:peachpuff!important}.mw-parser-output table.album-tribute td.naglowek,.mw-parser-output table.album-cover td.naglowek{background:thistle!important}.mw-parser-output table.album-kompilacja td.naglowek,.mw-parser-output table.album-split td.naglowek,.mw-parser-output table.album-remix td.naglowek{background:darkseagreen!important}.mw-parser-output table.album-wideo td.naglowek{background:lightskyblue!important}.mw-parser-output table.album-box td.naglowek{background:lightgray!important}

  This Left Feels Right – kompilacja zespołu Bon Jovi wydana w 2003 za pośrednictwem Island Records. Zawiera utwory zespołu w nowych aranżacjach, również akustycznych. Dla nowej wersji utworu "Wanted Dead or Alive" nagrano promocyjny teledysk i wydano jako singel.

  Always - singel zespołu Bon Jovi wydany w 1994 za pośrednictwem wytwórni Mercury Records, promujący album Cross Road.Bon Jovi – amerykański zespół rockowy założony w 1983 roku przez Johna Bongioviego (później Jon Bon Jovi) w Sayreville w New Jersey. W 2018 wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.

  Album uplasował się na 14. miejscu listy przebojów Billboard 200, 14. pozycji Top Internet Albums i 5. Top Canadian Albums. Ponadto zajął 4. miejsce zestawienia UK Albums Chart.

  Spis utworów[ | edytuj kod]

  Sporządzono na podstawie materiału źródłowego.

  1. Wanted Dead or Alive" – 3:43
  2. Livin' on a Prayer" – 3:41
  3. Bad Medicine" – 4:27
  4. It's My Life" – 3:42
  5. Lay Your Hands on Me" – 4:27
  6. You Give Love a Bad Name" – 3:29
  7. Bed of Roses" – 5:38
  8. Everyday" – 3:45
  9. Born to Be My Baby" – 5:27
  10. Keep the Faith" – 4:12
  11. I'll Be There For You" – 4:21
  12. Always" – 4:18

  Utwory bonusowe – wersja brytyjska[ | edytuj kod]

  1. „The Distance" – 5:54
  2. „Joey" – 5:33

  Utwory bonusowe – wersja japońska[ | edytuj kod]

  1. „The Distance" – 5:54
  2. „Joey" – 5:33
  3. „Have a Little Faith in Me" – 4:07

  Utwory bonusowe – wersja brazylijska[ | edytuj kod]

  1. „The Distance" – 5:54
  2. „All About Lovin' You" – 3:28

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Bon Jovi – Charts and Awards – Billboard Albums (ang.). AllMusic. [dostęp 2010-04-05].
  2. Chart Stats – Bon Jovi (ang.). chartstats.com. [dostęp 2010-05-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-05-30)].
  3. Bon Jovi – This Left Feels Right (ang.). discogs.com. [dostęp 2010-04-05].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Okładka
 • Island Records − wytwórnia płytowa założona przez brytyjskich producentów muzycznych na Jamajce w 1959 i przeniesiona do Wielkiej Brytanii w 1962. Przez wiele lat była to wytwórnia brytyjska do czasu wykupienia jej przez amerykańską Universal Music Group.Born to Be My Baby - singel zespołu Bon Jovi wydany w 1989, promujący album New Jersey. Utwór napisali Jon Bon Jovi, Richie Sambora i Desmond Child. Singel uplasował się na 3. miejscu listy Billboard Hot 100 i 7. Mainstream Rock Tracks. Ponadto zajął 22. miejsce na liście UK Albums Chart i 30. na australijskich ARIA Charts.
  Warto wiedzieć że... beta

  You Give Love a Bad Name – singel zespołu Bon Jovi wydany w 1986 za pośrednictwem wytwórni Mercury Records, pierwszy singel promujący album Slippery When Wet. Singel uplasował się na 1. miejscu listy przebojów Billboard Hot 100 29 listopada 1986. Utwór został sklasyfikowany na 20. miejscu listy 100 najlepszych hardrockowych piosenek wszech czasów według VH1. Teledysk do utworu jest kompilacją kolorowych wycinków materiałów koncertowych zespołu.
  Bed of Roses - singel zespołu Bon Jovi wydany w 1992 za pośrednictwem wytwórni Mercury Records, promujący album Keep the Faith. Drugi singel promujący album; autorem utworu jest Jon Bon Jovi. Utwór jest balladą rockową, zaś tekst odbiega w stronę bardziej dojrzałego wydźwięku w porównaniu do albumów grupy z lat 80.
  Bad Medicine - singel zespołu Bon Jovi wydany w 1988, promujący album New Jersey. Utwór napisali Jon Bon Jovi, Richie Sambora i Desmond Child. Singel uplasował się na 1. miejscu listy przebojów Billboard Hot 100. Nakręcone zostały dwa teledyski do utworu - jeden przedstawiający zespół w trakcie koncertu, drugi z udziałem komika Sama Kinisona, gdy ten rozpytuje tłum fanów Bon Jovi czekających na wejście na ich koncert, czy "potrafiliby nakręcić lepszy teledysk od nich".
  Wanted Dead or Alive - singel zespołu Bon Jovi wydany w 1987 za pośrednictwem wytwórni Mercury Records, promujący album Slippery When Wet. Trzeci singel z albumu; autorami utworu są Jon Bon Jovi (tekst) i Richie Sambora (muzyka).
  Everyday - singel zespołu Bon Jovi wydany w sierpniu 2002 za pośrednictwem wytwórni Island Records, promujący album Bounce. Autorami utworu są Jon Bon Jovi, Richie Sambora i Andreas Carlsson. Reżyserem teledysku do utworu jest Joseph Kahn. Utwór pojawił się na kompilacji Bon Jovi, This Left Feels Right (2003), w wersji akustycznej.
  Keep the Faith - singel zespołu Bon Jovi wydany w 1992 za pośrednictwem wytwórni Mercury Records, promujący album Keep the Faith. Pierwszy singel promujący album; autorami utworu są Jon Bon Jovi (tekst), Richie Sambora i Desmond Child (muzyka). Utwór jest regularnie wykonywany na koncertach grupy - pojawił się na DVD Live from London (1995), a także został umieszczony na DVD promującym trasę koncertową The Crush Tour. W 2009 zespół wydał nową wersję utworu wraz z Washington DC Youth Choir; utwór ukazał się na kompilacji Oh Happy Day: An All-Star Music Celebration (wydane 31 marca 2009 za pośrednictwem EMI Christian Music Group). Niemiecka formacja eurodance X-Perience nagrała cover piosenki i wydała go na albumie Take me Home (1997).

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.454 sek.