• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • This Ain't a Love Song

  Przeczytaj także...
  Mainstream Rock Songs (dawniej Mainstream Rock Tracks) – publikowana od 21 marca 1981 roku, jedna z wielu list przebojów regularnie opracowywanych przez amerykański magazyn muzyczny Billboard. Przedstawia ona najpopularniejsze piosenki grane przez stacje radiowe o formacie mainstream rock.UK Singles Chart – notowania opracowywane przez The Official Charts Company, w oparciu o aktualną sytuację na brytyjskim rynku muzycznym. Obejmują one okres od niedzieli (godz. 0:01) do soboty (północ) każdego tygodnia, a sporządzone na podstawie otrzymanych danych listy drukowane są w magazynie Music Week oraz publikowane w Internecie na stronie internetowej radia BBC Radio 1. Dane dotyczące sprzedaży poszczególnych singli czy albumów pochodzą ze współpracy z ok. 6,500 sklepów oraz części internetowych stron, oferujących muzykę cyfrowo. W przeciwieństwie do amerykańskich zestawień statystyki radiowe i telewizyjne nie są brane pod uwagę przy tworzeniu notowań.
  Ballada – jeden z wielu gatunków muzycznych. Początki ballady sięgają średniowiecza i muzyki dworskiej. Ballady śpiewane były przez trubadurów przy akompaniamencie instrumentu lub zespołu. Często były bardzo rozbudowane i zawierały setki wersów. Najczęściej snuły epicką opowieść o miłości lub wielkich czynach.

  This Ain’t a Love Songballada rockowa zespołu Bon Jovi, którą w 1995 roku wydano na singlu (Mercury Records) promującym album These Days. Pierwotnie wydany w październiku 1995 na singlu utwór osiągnął 16. miejsce na liście Hot Latin Tracks.

  Anglojęzyczna wersja utworu uplasowała się na 14. miejscu listy Billboard Hot 100, 11. Mainstream Rock Tracks i 6. UK Singles Chart.

  Always - singel zespołu Bon Jovi wydany w 1994 za pośrednictwem wytwórni Mercury Records, promujący album Cross Road.Rock (ang. skała, kołysać się) – ogólna nazwa całego szeregu stylów muzycznych, wywodzących się z rock and rolla oraz rhythm and bluesa i bluesa. Sama nazwa "rock" jest właściwie skrótem od "rock and roll", choć można uznawać owe dwa pojęcia za odmienne od siebie gatunki muzyczne. Wszystkie style rockowe charakteryzują się brzmieniem opartym na różnego rodzaju gitarach (zwykle elektrycznych, elektrycznych basowych) i perkusji, z wyraźnie zarysowanym rytmem i śpiewem, wywodzącym się z bluesa, oraz sposobem wolnej improwizacji w trakcie grania utworów, wywodzącym się z jazzu. Ważną cechą muzyki rockowej, nieobecną w muzyce poważnej, jest zespołowość w procesie tworzenia; muzyka jest bowiem tworzona zespołowo i trudna do odtworzenia, gdy nie jest grana przez oryginalny zespół (zob. tribute band), często jest też zespołowo komponowana. Niekiedy w sposób dynamiczny, kiedy to zainicjowany motyw muzyczny w serii jamów przetwarzany jest w utwór, który w swej końcowej fazie rzadko przypomina swą wyjściową formę. W muzyce rockowej, podobnie jak w jazzie, kompozytor i wykonawca to najczęściej ta sama osoba lub grupa osób, a komponowanie i wykonywanie muzyki są często jednym procesem.

  Spis utworów[ | edytuj kod]

  Sporządzono na podstawie materiału źródłowego.

  1. „This Ain’t A Love Song”
  2. Jon’s Comment 1
  3. Always” (wersja nagrana na żywo podczas koncertu w 1994)
  4. Jon’s Comment 2
  5. Someday I’ll Be Saturday Night” (wersja nagrana na żywo podczas koncertu w 1994)
  6. Jon’s Comment 3
  7. „With A Littlem Help From My Friends” (wersja nagrana na żywo podczas koncertu w 1994)
 • Album został wydany w kilku wariantach (vide źródło), zależnie od kraju/kontynentu wydania.
 • Wersje innych wykonawców[ | edytuj kod]

  W 2006 roku hiszpańska piosenkarka Yuridia umieściła na swoim albumie Habla El Corazón hiszpańskojęzyczną wersję utworu, „Como Yo Nadie Te Ha Amado”.

  These Days – siódmy album studyjny grupy Bon Jovi, wydany w 1995 roku. Sprzedany w liczbie około 9 milionów kopii na całym świecie. Według krytyków muzycznych jest to najlepsze pod względem muzycznym dzieło grupy. Znajduje się na nim wiele ballad, a także hard rockowe piosenki, takie jak Hey God, czy Damned.Bon Jovi – amerykański zespół rockowy założony w 1983 roku przez Johna Bongioviego (później Jon Bon Jovi) w Sayreville w New Jersey. W 2018 wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Marcin Budyn: These Days (pol.). bonjovi.pl. [dostęp 2014-09-04].
  2. Bon Jovi – Charts and Awards – Billboard Singles (ang.). AllMusic. [dostęp 2010-04-05].
  3. Chart Stats – Bon Jovi (ang.). chartstats.com. [dostęp 2010-05-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-05-30)].
  4. Bon Jovi – This Ain’t A Love Song (ang.). discogs.com. [dostęp 2010-04-05].
  5. Habla el Corazón – Overview (ang.). allmusic.com. [dostęp 2010-05-04].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Okładka
 • Hot Latin Songs (dawniej Hot Latin Tracks) − opracowywana przez amerykański magazyn muzyczny Billboard, najważniejsza lista przebojów hiszpańskojęzyczych w Stanach Zjednoczonych. Notowanie powstało w latach 70. XX wieku, kiedy wytwórnie płytowe oraz Billboard zdały sobie sprawę, jak duży potencjał wśród amerykańskich słuchaczy mają hiszpańskojęzyczne piosenki. Zestawienie tworzone jest na podstawie statystyk stacji radiowych. Mimo iż większość piosenek na liście jest w języku hiszpańskim, to mogą się na niej znaleźć utwory nagrane w innym języku.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.02 sek.