• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Third Degree


  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  Przeczytaj także...
  Grindcore – styl w muzyce rockowej, którego powstanie datuje się na lata 80. XX wieku. Jest wypadkową stylów: thrash metalu z początku jego istnienia, hardcore i punk rocka, w tym crust punka reprezentowanego przez grupy z lat 80., jak Discharge, Chaos UK, Doom oraz zespołów łączących stylistyki metalu, hardcore i punka jak Siege, Deep Wound czy Repulsion.Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).
  Studio X – polskie studio realizacji dźwiękowej i nagraniowej, zlokalizowane w Olsztynie przy ul. Jeżynowej 16. Powstało w 1997 roku z inicjatywy Marcina Kiełbaszewskiego, który jest producentem muzycznym oraz realizatorem nagrań. Do 2012 roku pracownikiem studia był także Szymon Czech - muzyk, producent i realizator związany w latach 90. XX w. z Selani Studio. Od początku XXI w. studio cieszy się dużą popularnością wśród polskich zespołów z nurtu black, thrash i death metal.

  Third Degree - polska grupa muzyczna wykonująca grindcore. Powstała w 1997 roku w Olsztynie. W początkowym okresie działalności formacja prezentowała muzykę inspirowaną dokonaniami Disrupt oraz Extreme Noise Terror. W 1998 roku ukazało się debiutanckie wydawnictwo Third Degree zatytułowane Oblicza Terroru. Nagrania były promowane podczas trasy koncertowej w Niemczech wraz ze szwedzką grupą Greed.

  International Standard Serial Number, ISSN czyli Międzynarodowy Znormalizowany Numer Wydawnictwa Ciągłego – ośmiocyfrowy niepowtarzalny identyfikator wydawnictw ciągłych tradycyjnych oraz elektronicznych. Jest on oparty na podobnej koncepcji jak identyfikator ISBN dla książek, ISAN dla materiałów audio-wideo. Niektóre publikacje wydawane w seriach mają przyporządkowany zarówno numer ISSN, jak i ISBN.

  W 2000 roku na płycie winylowej został wydany minialbum Fuck 14 88!!!. W 2002 roku firma Selfmadegod Records wydała split nagrań Third Degree z zespołem Hewhocorrupts. Rok później ukazała się pierwsza kompilacja zespołu pt. Six Years of 666. Tego samego roku grupa dała szereg koncertów w ramach Grind Manifesto Tour. W trasie uczestniczyły ponadto grupy Antigama i Pignation. W 2004 roku zespół odbył trasę koncertową The Dying Continues Tour. Również w 2004 roku ukazał się split z grupą Unholy Grave zatytułowany Bad Luck?/The Loneliness Kills!, oraz split z Antigama i Herman Rarebell pt. The World Will Fall Soon And We All Will Die.

  W 2005 roku nakładem Selfmadegod Records ukazał się album Outstay. Nagrania zostały zarejestrowane w olsztyńskim Studio X. Z kolei miksowanie odbyło się w Elephant Studio. W 2008 roku ukazał się kolejny album formacji zatytułowany Punk Sugar.

  Dyskografia[]

 • Oblicza Terroru (1998, DSM Records, demo)
 • Fuck 14 88!!! (2000, DSM Records, EP)
 • Hewhocorrupts/Third Degree (2002, Selfmadegod Records, split z Hewhocorrupts)
 • Six Years of 666 (2003, Czerwony Diabelek, kompilacja)
 • Bad Luck?/The Loneliness Kills! (2004, Selfmadegod Records, split z Unholy Grave)
 • The World Will Fall Soon And We All Will Die (2004, Selfmadegod Records, split z Antigama, Herman Rarebell)
 • Outstay (2005, Selfmadegod Records)
 • Punk Sugar (2008, Selfmadegod Records)
 • The Sick The Dead The Rotten Part II (2008, The Spew Records, split z Obtuse, Mumakil)
 • Przypisy

  1. Encyclopaedia Metallum - Third Degree (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2011-04-10].
  2. Third Degree Biography (ang.). www.myspace.com/thirddegreewarmia. [dostęp 2011-04-10].
  3. Biografia Third Degree (pol.). selfmadegod.com. [dostęp 2011-04-10].
  4. "Nadużycie" Third Degree (pol.). muzyka.interia.pl. [dostęp 2011-04-10].
  5. Third Degree na słodko (pol.). muzyka.interia.pl. [dostęp 2011-04-10].
  6. Michał Misztal. Third Deegree: Outstay. „Teraz Rock”. 10 (32), s. 74, 2005. ISSN 1730-394X (pol.).   w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.024 sek.