• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • The Watch

  Przeczytaj także...
  Genesis – brytyjska grupa rockowa, przez krytyków uważana za jeden z fundamentów rocka. W pierwszym okresie swej aktywności reprezentowała nurt rocka progresywnego, później jej twórczość mieściła się w nurcie soft rocka. W pierwszym okresie, kończącym się około 1977 roku, Genesis wypracowała unikatowe, symfoniczne brzmienie połączone z poetyckimi, surrealistycznymi tekstami i teatralnym wykonaniem. W drugim okresie brzmienie grupy ewoluowało w kierunku muzyki łatwiejszej w odbiorze, z większym naciskiem na brzmienia typowe dla muzyki popowej, wyraźnie kontrastując z wcześniej wypracowanym, niepowtarzalnym stylem. Trzeba podkreślić, że zespół w swoje utwory nadal włącza długie partie instrumentalne, typowe dla muzyki progresywnej, czego praktycznie w muzyce pop się nie spotyka (przykładem mogą być utwory „Living Forever”, „Driving the last spike” czy „Fading lights” z płyty „We can’t dance”). Grupa została założona w 1967, a jej działalność została zawieszona w 1999 roku; zespół nie został oficjalnie rozwiązany. W listopadzie 2006 zespół ogłosił reaktywację (w koncertowym składzie Collins, Banks, Rutherford, Thompson i Stuermer) i postanowił wyruszyć w trasę Turn It On Again Tour.The Watch Live – album koncertowy zespołu The Watch wydany w 2008 roku. Na albumie znajduje się 7 kompozycji The Watch oraz 1 utwór zespołu Genesis – Twilight Alehouse.
  Twilight – pierwszy album zespołu The Night Watch (później The Watch) wydany w 1997 roku. Producentem albumu jest Simone Stucchi.

  The Watch – włoski zespół wykonujący rock progresywny. Grupa powstała w 1997 roku z inicjatywy wokalisty i flecisty Simone'a Rossetti, który jest jej jedynym stałym członkiem. The Watch, mimo kilku własnych albumów, jest znany głównie z wykonywania coverów zespołu Genesis. Muzyka The Watch jest stylizowana na wczesnych płytach Genesis. Muzycy używają podobnych instrumentów, a wokal Rossetti'ego jest bardzo podobny do głosu Petera Gabriela, co powoduje, że bardzo łatwo można ich kompozycje pomylić z twórczością Genesis.

  Rock progresywny lub prog rock (ang. progressive rock) – styl muzyki rockowej wywodzący się z rocka psychodelicznego. Gatunek powstał w końcu lat 60. XX w., największą popularność osiągając w pierwszej połowie lat 70. Wyparty z estrad przez falę punk rocka, by powrócić pod postacią rocka neoprogresywnego. Ambicją rocka progresywnego było wzniesienie muzyki rockowej na wyższy poziom artystyczny. Utwory progresywnego rocka są często złożone i wyrafinowane, a wykonanie cechuje się wirtuozerią.

  Członkowie zespołu[ | edytuj kod]

  W skład zespołu wchodzą:

 • Simone Rossetti – flet, wokal
 • Guglielmo Mariotti – gitara basowa, gitara 12-strunowa
 • Giorgio Gabriel – gitara elektryczna, gitara akustyczna, gitara 12-strunowa
 • Valerio De Vittorio – instrumenty klawiszowe
 • Marco Fabbri – perkusja
 • Dyskografia[ | edytuj kod]

  Na dyskografię zespołu składają się następujące albumy:

  1. Twilight (1997) – jako The Night Watch
  2. Ghost (2001)
  3. Vacuum (2004)
  4. Primitive (2007)
  5. The Watch Live (2008)
  6. Planet Earth? (2010)
  7. Timeless (2011)
  8. Tracks from the Alps (2014)

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Profil zespołu na Rate Your Music (ang.). [dostęp 2015-03-22].
  2. Oficjalna strona zespołu (ang.). [dostęp 2015-03-22].
  3. Profil zespołu na progarchives (ang.). [dostęp 2015-03-22].
  4. The Night Watch na RYM (ang.). [dostęp 2015-03-22].  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.01 sek.