The Wanted

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

The Wanted – brytyjsko-irlandzki boysband. Grupa składa się z pięciu członków: Maxa George’a, Sivy Kaneswarana, Jaya McGuinessa, Toma Parkera oraz Nathana Sykesa. Debiutancki singel zespołu „All Time Low” osiągnął pierwsze miejsce na UK Singles Chart w sierpniu 2010. 25 października 2010 roku ukazał się debiutancki album The Wanted. Obecnie ich menadżerem jest Scooter Braun. W styczniu 2014 roku grupa ogłosiła zawieszenie działalności na czas nieokreślony.

UK Singles Chart – notowania opracowywane przez The Official Charts Company, w oparciu o aktualną sytuację na brytyjskim rynku muzycznym. Obejmują one okres od niedzieli (godz. 0:01) do soboty (północ) każdego tygodnia, a sporządzone na podstawie otrzymanych danych listy drukowane są w magazynie Music Week oraz publikowane w Internecie na stronie internetowej radia BBC Radio 1. Dane dotyczące sprzedaży poszczególnych singli czy albumów pochodzą ze współpracy z ok. 6,500 sklepów oraz części internetowych stron, oferujących muzykę cyfrowo. W przeciwieństwie do amerykańskich zestawień statystyki radiowe i telewizyjne nie są brane pod uwagę przy tworzeniu notowań.Dublin (angielska wymowa: [dʌblɪn] lub [dʊblɪn]; irl. Baile Átha Cliath, wym. [bˠaʲlə a:hə klʲiəh]) – stolica i największe miasto Irlandii, położone w prowincji Leinster.

Kariera[ | edytuj kod]

2009–2010: Powstanie i The Wanted[ | edytuj kod]

The Wanted został założony w 2009 roku w Londynie. Członkowie zespołu zostali wybrani na drodze masowego przesłuchania przez Jayne Collins, która wcześniej w ten sposób utworzyła The Saturdays i Parade. Wkrótce The Wanted rozpoczął pracę nad pierwszym albumem. Debiutancki singel zespołu, „All Time Low”, został wydany latem 2010 roku i w pierwszym tygodniu notowań zajął pierwsze miejsce UK Singles Chart, pozostając w Top 40 przez 17 tygodni.

International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Big Time Rush zespół – amerykański serial komediowy emitowany przez kanał Nickelodeon, VIVA Polska Nickelodeon HD oraz TVP1.

2011–2012: Battleground[ | edytuj kod]

W marcu 2011 roku grupa rozpoczęła swoją pierwszą trasę koncertową – „Behind Bars”. Zespół rozpoczął pracę nad drugim albumem studyjnym w styczniu 2011 roku. Wiodący singel „Gold Forever”, ukazał się z pomocą Comic Relief 13 marca 2011. W lipcu 2011 roku, grupa wydała drugi singel „Glad You Came”, który stał się ich drugim w Wielkiej Brytanii numerem jeden. Singel osiągnął również numer jeden w Irlandii. Piosenka trafiła na listy przebojów w niektórych krajach europejskich i Australii.

The X Factor – międzynarodowy format telewizyjny typu talent show, oparty na licencji brytyjskiej stacji telewizyjnej BBC Worldwide. Zadebiutował we wrześniu 2004 na kanale BBC One, również pod nazwą The X Factor. Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

2012: The Wanted EP[ | edytuj kod]

W październiku przyłączyli się do trasy koncertowej jako support boyband’u Big Time Rush pod tytułem Big Time Summer Tour.

2014[ | edytuj kod]

W styczniu 2014 roku, grupa ogłosiła zawieszenie działalności na czas nieokreślony, w celu realizacji kariery solowej. 28 marca 2014 roku, The Wanted wydało singiel „Glow in the dark”. Szósty singiel z albumu „Word of mouth”. Został on zrealizowany specjalnie dla fanów zespołu. W teledysku zostały użyte momenty ze wspólnej trasy koncertowej oraz wszystkich lat spędzonych razem.

WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Bolton – miasto w Wielkiej Brytanii (Anglia), położone w hrabstwie metropolitarnym Greater Manchester, w dystrykcie (unitary authority) Bolton. W 2001 roku miasto liczyła 139 403 mieszkańców


Podstrony: 1 [2] [3] [4]
Warto wiedzieć że... beta

Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.
Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
The Wanted – debiutancki album brytyjskiej grupy The Wanted, który został wydany w Wielkiej Brytanii przez wytwórnię Geffen 22 października 2010. Pierwszym singlem promującym album został utwór "All Time Low", który dotarł do 1 miejsca UK Singles Chart. Krążek rozszedł się w ponad 500 000 kopii na całym świecie.
Boys band (boysband) – zespół wokalny muzyki pop, składający się z młodych mężczyzn. Utwory wykonywane przez boys bandy są skierowane do nastoletniej młodzieży.
Gloucester – miasto w Wielkiej Brytanii (Anglia), ośrodek administracyjny hrabstwa Gloucestershire. Miasto sytuowane w dolinie rzeki Severn około 180 km na zachód od Londynu, port nad rzeką Severn, połączony kanałem żeglownym Gloucester-Sharpnes (długość 26 km) z jej estuarium. Około 123 tys. mieszkańców (2001 r.).
Newark-on-Trent (również Newark) - miasto w Anglii, w regionie East Midlands, w hrabstwie Nottinghamshire, położone nad rzeką Trent. Przez miasto przepływa także rzeka Devon, która wpada tu do Trentu. Liczba ludności w 2001 roku wynosiła 35 454. Newark położony jest na skrzyżowaniu rzymskiego traktu Fosse Way i średniowiecznego szlaku Great North Road (obecnie droga krajowa A1, która stanowi część europejskiej trasy E15). Pierwotnie miasto rozwinęło się dookoła istniejącego tu zamku Newark Castle (obecnie w ruinie) oraz rynku. Na początku było to centrum handlu wełny i tkanin, industrializacja rozpoczęła się w epoce wiktoriańskiej, później rozwinął się tu przemysł metalowy, cukrowniczy i browarnictwo. Newark był główny obozem rojalistów podczas angielskiej wojny domowej, który poddał się dopiero z rozkazu króla Karola I.
Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.

Reklama