The Voice Kids - Polska
Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.
The Voice Kids – polski program telewizyjny typu talent show, emitowany na antenie TVP2 od 1 stycznia 2018, oparty na niderlandzkim formacie o tej samej nazwie.
W czerwcu 2017 TVP ogłosiła przesłuchania do programu dla osób w wieku 8–15 lat. Od czwartej edycji uczestnikami programu mogą być osoby w wieku 8–14 lat. Regulamin przewiduje jednak uczestnictwo osób 7- i 15-letnich, jednak na występ takiego uczestnika produkcja musi wyrazić zgodę.
Nagrania realizowane są w ATM Studio przy ul. Wał Miedzeszyński 384 w Warszawie.
Zasady programu[ | edytuj kod]
W przesłuchaniach w ciemno bierze udział około 100 uczestników, którzy zostali wyłonieni podczas nieemitowanych w telewizji pre-castingów produkcyjnych. Na początku występu trenerzy odwróceni są tyłem do uczestników, a jeśli któryś z trenerów chce przyjąć uczestnika do siebie, odwraca się do niego i śpiewający automatycznie trafia do jego drużyny. Jeżeli odwróci się więcej niż jeden trener, wokalista wybiera trenera, z którym będzie chciał pracować. Etap przesłuchań kończy się skompletowaniem 18-osobowej drużyny przez każdego z trenerów.
Następnie odbywają się bitwy, podczas której trenerzy wybierają ze swojej drużyny po trzy osoby, które śpiewają wspólnie tę samą piosenkę. Trener decyduje, kto przechodzi dalej, a kto odpada z drużyny. Po bitwach w konkursie pozostaje po sześć osób w każdej drużynie, a trenerzy eliminują kolejne osoby, które nie dostaną się do finału (w etapie o nazwie sing off) – wszyscy uczestnicy śpiewają kolejno utwory, które wykonywali na przesłuchaniach w ciemno, a następnie trener ogłasza ostateczny, trzyosobowy skład finałowy.
W finale uczestnicy śpiewają piosenkę z cudzego repertuaru, po czym każdy trener wybiera jednego zawodnika, który przechodzi do ścisłego finału. Najlepsza trójka wykonuje autorski singiel. Zwycięzcę wybierają telewidzowie poprzez głosowanie SMS-owe. Nagrodą główną w programie jest możliwość wydania singla z wytwórnią Universal Music Polska oraz stypendium w wysokości 50 000 zł (w pierwszej edycji 40 000 zł).
Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]