• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • The Voice

  Przeczytaj także...
  Idol – program o formule talent show nadawany w telewizji Polsat, na licencji brytyjskiej sieci ITV, wyemitowany od 6 stycznia 2002 do 11 czerwca 2005 i powtarzany w TV 4.RTL 4 – to niderlandzki kanał telewizyjny należący do RTL Group. Był pierwszym kanałem telewizji kablowej w Holandii. Rozpoczął nadawanie 2 października 1989 roku pod nazwą RTL Véronique. W 1990 zmieniono nazwę na RTL 4. Jest częścią RTL Nederland, do której należą także RTL 5, RTL 7 i RTL 8. Kanał początkowo nadawał z Luksemburga poprzez satelitę, gdyż telewizja prywatna była zakazana w Holandii do końca lat osiemdziesiątych. Otrzymał numer 4., gdyż był czwartym holenderskim kanałem w ogóle. Nadaje przede wszystkim seriale i filmy anglojęzyczne z napisami.
  The X Factor – międzynarodowy format telewizyjny typu talent show, oparty na licencji brytyjskiej stacji telewizyjnej BBC Worldwide. Zadebiutował we wrześniu 2004 na kanale BBC One, również pod nazwą The X Factor.
  Mapa uwzględniająca kraje z licencją na realizację programu:

       Lokalna wersja The Voice

       Lokalna wersja The Voice i The Voice Kids

       Lokalna wersja The Voice, The Voice Kids i The Voice Teens

       Lokalna wersja The Voice, The Voice Kids i The Voice Senior

  Talent show – typ telewizyjnych programów rozrywkowych, w których z reguły występują osoby wcześniej niezwiązane zawodowo z telewizją. Najczęściej programy takie polegają na tym, że uczestnicy przez pewien czas ćwiczą pod okiem specjalistów swoje talenty, aby pokazać je następnie w wersji udoskonalonej publiczności. Programy takie mają postać konkursu. Najczęściej istotą programu jest postawienie widza w roli jurora. Z reguły talent show nadawane są na żywo.Format telewizyjny - pojęcie oznaczające licencję na produkcję kolejnych wersji audycji telewizyjnej, który jest już lub był produkowany na innym rynku (zwykle: w innym państwie). Kupując format, stacja telewizyjna lub działający na jej rzecz zewnętrzny producent nabywa możliwość legalnego powielenia istniejącego już programu.

       Regionalna lub wielokulturowa wersja The Voice

       Regionalna lub wielokulturowa wersja The Voice i The Voice Kids

  The Voice – międzynarodowy format telewizyjny typu talent show stworzony przez Johna de Mola. Zadebiutował we wrześniu 2010 na kanale stacji RTL 4 jako The Voice of Holland.

  Historia[ | edytuj kod]

  Koncepcję programu The Voice stworzył producent John de Mol i piosenkarz Roel van Velzen. Z założenia program ma skupiać się głównie na umiejętnościach wokalnych uczestników, co ma wyróżniać go od innych telewizyjnych konkursów talentów, takich jak Idol czy X Factor.

  Johannes "John" Hendrikus Hubert de Mol (ur. 24 kwietnia 1955 r. w Hadze) – holenderski potentat mediowy. W 2005 roku magazyn Forbes umieścił go na liście 500 najbogatszych ludzi świata. De Mol jest jednym z ludzi stojących za firmami produkcyjnymi Endemol i Talpa.The Voice of Holland (pol. Głos Holandii), znany również jako TVOH – holenderski program telewizyjny typu talent show, stworzony przez Johna de Mol, emitowany na RTL4. Od pierwszej edycji program prowadzą Martijn Krabbé i Wendy van Dijk.

  17 września 2010 wystartowała pierwsza edycja programu The Voice of Holland. Wkrótce kolejne państwa zaczęły wykupować licencję na realizację formatu.

  Lokalne wersje programu The Voice[ | edytuj kod]

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. 2020-08-18: The Voice of Holland successfully launched. Parool.
  2. Wyborcza.pl, wyborcza.pl [dostęp 2019-11-23].

  Uwagi[ | edytuj kod]

  1. Początkowo program wygrała Mikella Abramowa, jednak w związku z podejrzeniem manipulacji wynikami telewizja anulowała werdykt. W trakcie kolejnego, specjalnie przygotowanego odcinka finałowego, zwycięzcami edycji zostali ogłoszeni wszyscy finaliści, tj. Mariam Abdielkader, Walerij Kuzakow, Renata Tairowa, Nino Czesnier, Robert Bagratian, Mikella Abramowa, Erżan Maksim i Anastasija Sisauri.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.999 sek.