• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • The Voice

  Przeczytaj także...
  Idol – program o formule talent show nadawany w telewizji Polsat, na licencji brytyjskiej sieci ITV, wyemitowany od 6 stycznia 2002 do 11 czerwca 2005 i powtarzany w TV 4.Talent show – typ telewizyjnych programów rozrywkowych, w których z reguły występują osoby wcześniej niezwiązane zawodowo z telewizją. Najczęściej programy takie polegają na tym, że uczestnicy przez pewien czas ćwiczą pod okiem specjalistów swoje talenty, aby pokazać je następnie w wersji udoskonalonej publiczności. Programy takie mają postać konkursu. Najczęściej istotą programu jest postawienie widza w roli jurora. Z reguły talent show nadawane są na żywo.
  Format telewizyjny - pojęcie oznaczające licencję na produkcję kolejnych wersji audycji telewizyjnej, który jest już lub był produkowany na innym rynku (zwykle: w innym państwie). Kupując format, stacja telewizyjna lub działający na jej rzecz zewnętrzny producent nabywa możliwość legalnego powielenia istniejącego już programu.
  Mapa uwzględniająca kraje z licencją na lokalną wersję programu:

       Lokalna wersja formatu The Voice

       Lokalna wersja formatów The Voice i The Voice Kids

       Regionalna lub wielokulturowa wersja formatu The Voice

       Regionalna lub wielokulturowa wersja formatówThe Voice i The Voice Kids

  Johannes "John" Hendrikus Hubert de Mol (ur. 24 kwietnia 1955 r. w Hadze) – holenderski potentat mediowy. W 2005 roku magazyn Forbes umieścił go na liście 500 najbogatszych ludzi świata. De Mol jest jednym z ludzi stojących za firmami produkcyjnymi Endemol i Talpa.

  The Voice – międzynarodowy format telewizyjny typu talent show stworzony przez Johna de Mola, który we wrześniu 2010 roku zadebiutował na kanale holenderskiej stacji RTL4 jako The Voice of Holland.

  Historia[]

  John de Mol stworzył koncepcję programu The Voice z piosenkarzem Roel van Velzen. Program odróżnia się od innych talent show takich jak Idol czy X-Factor tym, że skupia się głównie na umiejętności śpiewu uczestników, gdyż jurorzy oceniając występ uczestnika nie widzą go.

  17 września 2010 roku wystartowała pierwsza edycja holenderskiego programu The Voice szybko osiągając sukces w tym kraju. Wkrótce kolejne kraje zaczęły wykupywać licencję na prowadzenie programu.

  Lokalne wersje programu The Voice[]

  Przypisy
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.035 sek.