• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • The Visitors

  Przeczytaj także...
  17 sierpnia jest 229. (w latach przestępnych 230.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 136 dni. Under Attack – singel zespołu ABBA z albumu The Singles: The First Ten Years. Główny śpiew przypadł Agnecie Fältskog. Zespół promował tę piosenkę w niemieckiej telewizji. W reedycji płyty The Visitors na CD piosenka została dodana jako bonus. Na stronie B singla znajduje się piosenka "You Owe Me One", w której zastosowano nowe syntezatory. Piosenką "Under Attack" zespół rozstał się ze sceną i zawiesił swoją działalność.
  Slipping Through My Fingers (pol.: Przemykasz się między moim palcami) - piosenka zespołu ABBA, w Japonii oraz w RPA wydana jako singel. Utwór zaśpiewany przez Agnethę opowiada o matce, która mało czasu spędzała ze swoją córką, która już jest dorosła. Inspiracją do napisania tej piosenki była córka Agnethy i Bjorna - Linda Ulvaeus. ABBA promowała tę piosenkę w programie Dicka Cavetta w kwietniu 1981 r.
  .mw-parser-output table.album-studyjny td.naglowek{background:lightsteelblue!important}.mw-parser-output table.album-bootleg td.naglowek{background:lightblue!important}.mw-parser-output table.album-ep td.naglowek{background:lightsalmon!important}.mw-parser-output table.album-koncert td.naglowek,.mw-parser-output table.album-koncertowy td.naglowek,.mw-parser-output table.album-live td.naglowek{background:burlywood!important}.mw-parser-output table.album-soundtrack td.naglowek{background:gainsboro!important}.mw-parser-output table.album-demo td.naglowek,.mw-parser-output table.album-nielegal td.naglowek,.mw-parser-output table.album-mixtape td.naglowek{background:peachpuff!important}.mw-parser-output table.album-tribute td.naglowek,.mw-parser-output table.album-cover td.naglowek{background:thistle!important}.mw-parser-output table.album-kompilacja td.naglowek,.mw-parser-output table.album-split td.naglowek,.mw-parser-output table.album-remix td.naglowek{background:darkseagreen!important}.mw-parser-output table.album-wideo td.naglowek{background:lightskyblue!important}.mw-parser-output table.album-box td.naglowek{background:lightgray!important}

  The Visitors – ostatni album studyjny zespołu ABBA wydany w 1981 roku. The Visitors był pierwszym albumem wydanym na płycie kompaktowej CD, miało to miejsce 17 sierpnia 1982 r. i wydała ją firma PolyGram.

  Płyta kompaktowa (ang. Compact Disc, CD-ROM – Compact Disc – Read Only Memory) — poliwęglanowy krążek z zakodowaną cyfrowo informacją do bezkontaktowego odczytu światłem lasera optycznego. Zaprojektowany w celu nagrywania i przechowywania dźwięku, przy użyciu kodowania PCM, który dzisiaj jest tylko jednym ze standardów cyfrowego zapisu dźwięku. Taką płytę nazywa się CD-Audio. Dzięki dużej jak na swoje czasy pojemności, niezawodności i niskiej cenie, dysk kompaktowy stał się popularnym medium do zapisywania danych.The Day Before You Came (pol.: Dzień, zanim nadszedłeś) - singel zespołu ABBA z albumu The Singles: The First Ten Years, opowiadający o kobiecie, która opisuje swój dzień przed poznaniem miłości. Główny wokal przypadł Agnecie Fältskog. Do utworu nagrany został teledysk, który prezentowany był w wielu krajach m. in. w Niemczech, USA i Szwecji. W reedycji płyty "The Visitors" na CD, piosenka została dodana jako bonus. Na stronie B singla znajduje się utwór "Cassandra", który ABBA promowała w niemieckim programie telewizyjnym "Show Express".

  Lista utworów[ | edytuj kod]

  Strona A
  1. The Visitors” – 5:45
  2. Head Over Heels” – 3:46
  3. When All Is Said and Done” – 3:17
  4. „Soldiers” – 4:37
  Strona B
  1. „I Let The Music Speak” – 5:18
  2. One of Us” – 3:54
  3. „Two For The Price Of One” – 3:35
  4. Slipping Through My Fingers” – 3:53
  5. „Like An Angel Passing Through My Room” – 3:34
  Bonusy (wersja 2001)
  1. „Should I Laugh Or Cry” – 4:29
  2. The Day Before You Came” – 5:53
  3. „Cassandra” – 4:56
  4. Under Attack” – 3:50
  Head Over Heels (pol.: Głowa nad piętami - wiktionary) - Ostatni singel z albumu "The Visitors". Piosenka opowiada o dziewczynie z wyższych sfer, która ciągnie swojego znudzonego męża po różnych przyjęciach, imprezach i sklepach. Utwór zaśpiewała Agnetha.One of Us - pierwszy singel z ostatniego albumu szwedzkiej grupy ABBA, "The Visitors", wydany w 1981. Piosenka opowiada o kobiecie, która pragnie, aby związek, który się skończył, ponownie ożył (a więc ponownie elementy osobiste w tym nagraniu). Do piosenki nagrano teledysk
  Warto wiedzieć że... beta

  ABBA – szwedzki zespół muzyki pop, w skład którego wchodzili: Anni-Frid Lyngstad, Benny Andersson, Björn Ulvaeus i Agnetha Fältskog. Jego działalność muzyczna przypada na lata siedemdziesiąte i początek lat osiemdziesiątych. Nazwa "ABBA", przyjęta w 1973 roku, jest akronimem utworzonym z pierwszych liter imion członków zespołu.
  The Visitors {ang.: Goście) - Czwarty singiel zespołu ABBA, ostatni z albumu o tym samym tytule. Piosenka zaśpiewana przez Fridę mówiąca o nieoczekiwanych gościach. W Liście Przebojów Programu Trzeciego singiel zajął najwyżej 6 miejsce.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.973 sek.