The Vamps

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

The Vampsbrytyjski zespół wykonujący muzykę z gatunku pop-rock, założony na początku 2012 roku. Swój pierwszy kontrakt płytowy zespół podpisał z wytwórnią Mercury Records w listopadzie 2012 roku. The Vamps wystąpili w roli supportu przed McFly na trasie "Memory Lane Tour" na początku 2013 roku. Wystąpili również na festiwalach i koncertach jako support przed takimi wykonawcami jak: The Wanted, McFly, Selena Gomez.

Austin Mahone (ur. 4 kwietnia 1996) – amerykański piosenkarz i kompozytor muzyki. Obecnie współpracuje z wytwórniami takimi jak Young Money Entertainment, Cash Money Records czy Republic Records.Selena Marie Gomez (ur. 22 lipca 1992 w Grand Prairie) – amerykańska aktorka i piosenkarka, która zasłynęła rolą Alex Russo w wyróżnionym nagrodą Emmy serialu Czarodzieje z Waverly Place. Od tego czasu Gomez wystąpiła w szeregu filmów telewizyjnych, włączając w to Kopciuszek: Roztańczona historia, Czarodzieje z Waverly Place: Film i Program ochrony księżniczek, a także zadebiutowała w pełnometrażowym filmie kinowym – Ramona i Beezus.

Historia[ | edytuj kod]

James McVey (ur. 30 kwietnia 1994 w Bournemouth) w 2011 roku był już pod opieką managerów Richarda Rashmana i Joe O' Neilla z Prestige Management. McVey zdecydował, że chce stworzyć zespół i przez serwis internetowy YouTube poznał Bradleya Simpsona (ur. 28 lipca 1995 w Birmingham). Razem zaczęli pracować nad piosenkami, a Simpson został głównym wokalistą. W 2012 roku McVey i Simpson poznali Tristana Evansa (ur. 15 sierpnia 1994 w Exeter) na portalu społecznościowym Facebook. Jako ostatni do zespołu dołączył Connor Ball (ur. 15 marca 1996 roku w Aberdeen). W połowie 2013 roku, zespół zaczął publikować covery przebojów na YouTube.

Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.The Wanted – brytyjsko-irlandzki boysband. Grupa składa się z pięciu członków: Maxa George’a, Sivy Kaneswarana, Jaya McGuinessa, Toma Parkera oraz Nathana Sykesa. Debiutancki singel zespołu „All Time Low” osiągnął pierwsze miejsce na UK Singles Chart w sierpniu 2010. 25 października 2010 roku ukazał się debiutancki album The Wanted. Obecnie ich menadżerem jest Scooter Braun. W styczniu 2014 roku grupa ogłosiła zawieszenie działalności na czas nieokreślony.

22 lipca 2013 zespół opublikował swoją Pierwszą własną piosenkę pod tytułem Wildheart (później nazwa zmieniona na Wild Heart). Filmik został wyświetlony ponad 46 tysięcy razy w ciągu pierwszych dwóch dni. 6 sierpnia 2013 The Vamps opublikowali teledysk do swojego debiutanckiego singla Can We Dance, który uzyskał ponad milion wyświetleń w ciągu dwóch tygodni od premiery. Singiel Can We Dance został oficjalnie wydany 29 września 2013 i zadebiutował na drugim miejscu brytyjskiej listy przebojów 6 października 2013, przegrywając jedynie z piosenką Counting Stars zespołu One Republic. 22 listopada 2013 The Vamps ogłosili, że ich drugim singlem zostanie utwór Wild Heart. Trzy dni później piosenka miała swoją premierę w radiu i została wydana 19 stycznia 2014. Singiel dotarł na miejsce trzecie brytyjskiej listy przebojów.

Birmingham – miasto (city) i dystrykt metropolitalny w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w hrabstwie metropolitalnym West Midlands.Little Mix (wcześniej Rhythmix) – brytyjski girlsband utworzony w 2011 roku, w którego skład wchodzą cztery wokalistki: Leigh-Anne Pinnock, Jesy Nelson, Jade Thirlwall i Perrie Edwards.

13 marca 2014 zespół ogłosił, że ich debiutancki album ukaże się 14 kwietnia 2014 roku. 22 marca 2014 roku ogłoszono, że płyta będzie nosić tytuł Meet the Vamps. 26 marca 2014 The Vamps wydali utwór Last Night jako trzeci singiel z płyty. Album Meet the Vamps dotarł na drugie miejsce list sprzedaży w Irlandii i w Wielkiej Brytanii.

Meet the Vamps – to debiutancki album brytyjskiego zespołu The Vamps. Album ujrzał światło dzienne 15 kwietnia 2014 i już 2 maja uzyskał status srebrnego. 4 lipca 2014 roku album pokrył się złotem.Support (ang. wsparcie) – pojęcie określające zespoły lub solowych artystów występujących przed koncertem właściwej gwiazdy, „rozgrzewające” widownię oraz niejako wypełniające czas pozostały do głównego występu.


Podstrony: 1 [2] [3] [4]
Warto wiedzieć że... beta

Taylor Alison Swift (ur. 13 grudnia 1989 w Reading w stanie Pensylwania) – amerykańska wokalistka, country i popowa, autorka tekstów oraz instrumentalistka.
Gitara basowa − instrument strunowy szarpany, najczęściej elektryczny, z progami na podstrunnicy (gryfie); stosuje się także gitary basowe bezprogowe (fretles, z ang. fretless). Gitara basowa — podobnie jak kontrabas — transponuje o oktawę w dół. Tradycyjne gitary basowe mają cztery struny E1, A1, D, G, czyli wydają dźwięki odpowiednio: 41,2 Hz, 55 Hz, 73,4 Hz i 98 Hz. Łączna skala gitary basowej obejmuje dźwięki (w brzmieniu) od E1 do g, jest więc identyczna ze skalą kontrabasu 4-strunowego. Oprócz tradycyjnego stroju EADG, głównie w muzyce cięższej stosuje się strój obniżony, gdzie o ton niżej stroi się całą gitarę (DGCF) lub tylko najniższą strunę (DADG). Oprócz czterostrunowych, istnieją także modele pięciostrunowe (z dodatkową dolną struną H2 lub C1) (jak kontrabas 5-strunowy, orkiestrowy), sześciostrunowe (jak pięciostrunowy plus górna struna C), ośmiostrunowe (gdzie dla każdej struny, takiej jak w gitarze czterostrunowej jest dodana druga strojona o oktawę wyżej) oraz dwunastostrunowe, spokrewnione z Chapman stickami. Firma Modulus wyprodukowała w latach 80 XX w. osiemnastostrunową gitarę basową (jej szyjka ma 6 cali szerokości). Osoba grająca na gitarze basowej to basista. Gitara basowa zazwyczaj należy do sekcji rytmicznej zespołu muzycznego w muzyce rozrywkowej, jednak obecnie jest często wykorzystywana jako instrument solowy.
McFLY to angielski zespół poprockowy, który oficjalnie zadebiutował w 2004 roku singlem pod tytułem 5 Colours In Her Hair. Pierwszy ich album nosił nazwę Room on the 3rd Floor. Kolejne krążki to: Wonderland i Motion in the Ocean. W 2008 roku muzycy z McFLY zerwali współpracę z wytwórnią Island Records i założyli własną, którą nazwali Super Records. W ten sposób powstał ich kolejny krążek "Radio:ACTIVE", 8. miejsce na liście najlepiej sprzedających się płyt w Wielkiej Brytanii.
YouTube – serwis internetowy, stworzony w lutym roku 2005, który umożliwia bezpłatne umieszczanie, oglądanie filmów oraz live streaming. Używa technologii FLV do wyświetlania szerokiego wyboru filmów zamieszczonych przez użytkowników (tzw. user-generated content), takich jak zwiastuny filmowe lub telewizyjne, teledyski, jak i dzieła amatorskie: wideoblogi i krótkie własne filmy. Większość materiałów została załadowana na YouTube przez prywatne osoby, ale wiele firm (na przykład Columbia Broadcasting System, BBC, Universal Music Group, w Polsce Polska Agencja Prasowa, Grupa TVN, CD Projekt), różne instytucje i organizacje oferują część swoich materiałów przez YouTube jako część programu partnerskiego.
Exeter (IPA /ˈeksɪtə(r)/) – miasto w Wielkiej Brytanii, ośrodek administracyjny hrabstwa Devon, port nad rzeką Exe, w pobliżu jej ujścia do Kanału La Manche. W 2005 r. populację miasta szacowano na 117,600 mieszkańców.
Bournemouth – miasto i unitary authority w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Dorset, położone nad kanałem La Manche.
Perkusja – ogólna nazwa zestawu instrumentów perkusyjnych, posiadająca różne znaczenie w zależności od rodzaju muzyki. W szkolnictwie muzycznym oraz muzyce poważnej jest to grupa instrumentów, na których muzyk może grać używając jednego instrumentu, lub dowolnie skompletowanego zestawu, natomiast w muzyce rockowej i często jazzowej tą nazwą określany jest dość typowy podstawowy zestaw instrumentów, który w miarę potrzeby może być uzupełniany o mniej reprezentatywne składniki. W tym drugim znaczeniu (rock, jazz) polskie określenie perkusja jest odpowiednikiem angielskiego drums lub drum kit, natomiast muzyk (najczęściej towarzyszący), grający na różnego rodzaju „przeszkadzajkach” (żargonowa nazwa instrumentów perkusyjnych takich jak shaker, tamburyn, triangel, conga, bongosy, itp.), określany jest w języku angielskim jako osoba grająca na percussion – percussionist (perkusjonista).

Reklama