• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • The Trammps  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Filadelfia (ang. Philadelphia wymowa: /ˌfɪləˈdɛlfiə/) – miasto na północno-wschodnim wybrzeżu USA, w stanie Pensylwania, u ujścia rzeki Delaware do Atlantyku. Największe pod względem liczby ludności miasto w Pensylwanii i szóste w kraju.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  The Trammpsamerykański zespół disco i soul, założony w 1972 roku w Filadelfii. Formacja była jedną z pierwszych grających muzykę disco.

  Pierwszym sukcesem grupy była ich wersja piosenki „Zing! Went the Strings of My Heart” wydana w 1972 roku. Utwór trafił na miejsce 64 listy „Billboardu” Hot 100 i #17 Hot R&B/Hip-Hop Songs. Pierwszą piosenkę disco jaką nagrali była „Love Epidemic” z 1973 roku. Jednak The Trammps najbardziej znani są z przeboju „Disco Inferno”, za którą w 1979 roku zdobyli nagrodę Grammy. Pierwotnie wydany w 1976 roku singiel, w maju następnego roku na brytyjskiej liście UK Singles Chart dotarł do miejsca 16, natomiast w Stanach mała płyta wspięła się wówczas na szczyt zestawienia Hot Dance Club Play. Po pojawieniu się piosenki w filmie Gorączka sobotniej nocy utwór opublikowano ponownie. Pod koniec maja 1978 roku singiel z „Disco Inferno” dotarł do miejsca 11 na Hot 100.

  Atlantic Records (Atlantic Recording Corporation) – amerykańska wytwórnia płytowa będąca własnością Warner Music Group.UK Singles Chart – notowania opracowywane przez The Official Charts Company, w oparciu o aktualną sytuację na brytyjskim rynku muzycznym. Obejmują one okres od niedzieli (godz. 0:01) do soboty (północ) każdego tygodnia, a sporządzone na podstawie otrzymanych danych listy drukowane są w magazynie Music Week oraz publikowane w Internecie na stronie internetowej radia BBC Radio 1. Dane dotyczące sprzedaży poszczególnych singli czy albumów pochodzą ze współpracy z ok. 6,500 sklepów oraz części internetowych stron, oferujących muzykę cyfrowo. W przeciwieństwie do amerykańskich zestawień statystyki radiowe i telewizyjne nie są brane pod uwagę przy tworzeniu notowań.

  Dziennikarz muzyczny Ron Wynn napisał:

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 1.1 The Volcanos
 • 1.2 The Trammps
 • 2 Rozłam
 • 3 Dyskografia
 • 3.1 Albumy studyjne
 • 3.2 Kompilacje
 • 3.3 Single
 • 4 Członkowie zespołu
 • 5 Uwagi
 • 6 Przypisy
 • 7 Linki zewnętrzne
 • Historia[]

  The Volcanos[]

  W latach 60. zespół występował jak The Volcanos. Filadelfijski kwintet soulowy powstał w 1964 roku, który wówczas współtworzyli główny wokalista Gene Jones, wokalista Steve Kelly, gitarzysta Stanley Wade, jego brat – basista – Harold „Doc” Wade, klawiszowiec John Hart oraz perkusista Earl Young. W ciągu kilku miesięcy od powstania zespół podpisał umowę z lokalną wytwórnia „Arctic”. Kiedy rok się kończył wydany został ich debiutancki singiel „Baby”. W połowie 1965 roku grupa powróciła z ich największym hitem „Storm Warning” (przykład dynamicznego falsetto Jonesa). Singiel znalazł się na pozycji 33 listy Hot R&B/Hip-Hop Songs. Później duet kompozytorski Kenny Gamble i Leon Huff napisał dla nich utwór „Help Wanted” (będącego imitacją „Storm Warning”). Przed końcem roku zespół nagrał utwór w duchu Motown „(It’s Against) The Laws of Love”. Wytwórnia Arctic początkowo nie opublikowała następnego nagrania The Volcanos „A Lady’s Man”. Płyta trafiła na półki sklepów dopiero latem następnego roku, jednak singiel nie odniósł sukcesu na listach przebojów. Zanim wytwórnia rozwiązała kontrakt z zespołem, wydana została jeszcze jedna pozycja sygnowana Arctic – napisany przez Eddiego Holmana utwór „You’re Number 1”. W 1967 roku The Volcanos nagrali dla Harthon dwa single – „It’s Gotta Be a False Alarm” i „Take Me Back Again”. Około 1968 roku Jones opuścił zespół, po czym jako Gene Faith rozpoczął karierę solową. Pozostali muzyce grupy nagrywali jeszcze jako The Moods. W 1970 roku Faith wskrzesił The Volcanos by nagrać ostatni singiel „No Trespassing”. Wtedy już bracia Harold i Stanley Wade byli w trakcie formowania nowego zespołu – The Trammps.

  Soul (ang.dusza) – gatunek muzyki rozrywkowej wywodzący się z rhythm and bluesa, początkowo będąc jego częścią.Billboard (The International Music-Record-Tape Newsweekly) – amerykański tygodnik poświęcony przemysłowi muzycznemu w Stanach Zjednoczonych.

  The Trammps[]

  Zespół powstał z połączenia The Volcanoes i The Exceptions. Nazwa The Trammps wzięła swój początek od pseudonimu „The Little Tramp”, którym określany był angielski aktor Charlie Chaplin. Członkowie formacji postanowili dodać drugą literę „m” w nazwie, by zaznaczyć, że są oni „lepszymi włóczęgami”. Na początku lat 70. skład formacji zmieniał się wielokrotnie; wśród członków znaleźli się piosenkarz Jimmy Ellis (tworzący pod wpływem muzyki gospel), perkusista i wokalista basowy Earl Young, oraz bracia Stanley i Harold „Doc” Wade. W latach 70. wraz z muzykami filadelfijskiego zespołu MFSB nagrywali oni materiał studyjny, a także koncertowali. Później dołączył do The Trammps piosenkarz Robert Upchurch.

  Lista przebojów, synonim: top (ang. charts) – pojęcie związane z tzw. popkulturą to zestawienie najbardziej popularnych spraw, rzeczy, utworów w danym okresie.Disco, znane także pod nazwą muzyka dyskotekowa – gatunek muzyki popularnej, głównie, choć nie wyłącznie, przeznaczony do tańca w dyskotekach. Szczególnie popularny w drugiej połowie lat siedemdziesiątych XX wieku.

  Ich debiut na listach przebojów miał miejsce, gdy wydali własną wersję standardu „Zing! Went the Strings of My Heart”, która zajęła 17 miejsce na amerykańskiej liście R&B w 1972 roku.

  Pierwsze nagrania formacji wydane zostały przez wytwórnię Buddah Records. Utwór „Hold Back the Night” na Wyspach Brytyjskich był przebojem, gdzie w październiku 1975 roku dotarł do miejsca 5 na UK Singles Chart, natomiast na amerykańskim Hot 100 w marcu 1976 roku singiel znalazł się na pozycji 35. Po odejściu z Buddah muzycy trafili do nowo powstałej wytwórni Golden Fleece (utworzonej przez triumwirat Baker–Harris–Young), następnie The Trammps podpisali kontrakt z Atlantic Records.

  Tyrone Garfield „Ron” Kersey (ur. 7 kwietnia 1949 w Filadelfii, zm. 25 stycznia 2005 w Springfield (Pensylwania)) – amerykański klawiszowiec, autor piosenek, producent oraz aranżer, który zasłynął jako twórca muzyki do utworu „Disco Inferno” zespołu The Trammps.Nagrody Grammy (ang. Grammy Award) − przyznawane corocznie przez amerykańską Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji, honorują wyróżniające się osiągnięcia w muzyce. Ceremonie rozdania nagród uświetniają występy cenionych artystów, zaś sama Grammy uważana jest poniekąd za muzycznego Oscara.

  Największy sukces grupy przyszedł wraz z ich singlem „Disco Inferno” (1976), który znalazł się na ścieżce dźwiękowej do filmu Gorączka sobotniej nocy z 1977 roku. Utwór uplasował się na miejscu 11. na liście czasopisma „Billboard” Hot 100 w maju 1978 roku. Rok później The Trammps – jako współtwórcy muzyki do filmu – otrzymali nagrodę Grammy w kategorii Album of the Year, która była ich jedyną w karierze.

  Charles "Charlie" Spencer Chaplin (ur. 16 kwietnia 1889 w Londynie, zm. 25 grudnia 1977 w Vevey) – brytyjski aktor i reżyser okresu kina niemego, później także filmów udźwiękowionych; producent, scenarzysta i kompozytor muzyki filmowej.Nagroda Grammy w kategorii Album of the Year jest przyznawana od 1959 roku. Oryginalnie nagroda była przyznawana tylko artystom, lecz z czasem zaczęto przyznawać ją również producentom oraz engineer and/or mixer i the mastering engineer. W 1962 roku nazwa nagrody została rozszerzona o zwrot other than classical i wyglądała tak: Album of the Year (other than classical) jednak wrócono do krótszej wersji w 1965 roku.

  Wśród singli, które pojawiły się na listach przebojów jest także „That’s Where the Happy People Go”, który w marcu 1976 roku znalazł się na miejscu 35. Pod koniec 1977 roku The Trammps opublikowali piosenkę „The Night the Lights Went Out”, której tekst nawiązywał do awarii sieci energetycznej w Nowym Jorku.

  Gorączka sobotniej nocy (ang. Saturday Night Fever) – amerykański film z 1977 roku. Film porusza tematy ciężkiego życia, dyskryminacji i rasizmu. Gorączka sobotniej nocy została obrana za ikonę kultury disco, i końca lat 70., a piosenki zespołu Bee Gees zajmowały pierwsze miejsca na listach przebojów.Cover – nowa aranżacja, interpretacja istniejącego utworu muzycznego odtwarzana przez wykonawcę, który nie jest jego pierwotnym, znanym wykonawcą.

  19 września 2005 roku, nagrany przez zespół utwór „Disco Inferno” wprowadzony został do Dance Music Hall of Fame podczas ceremonii, która odbyła się w Nowym Jorku. Podczas tamtego wydarzenia zespół zagrał wspólnie po raz pierwszy od 25 lat.

  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Choroba Alzheimera (AD) – najczęstsza postać otępienia, nieuleczalna i postępująca choroba neurodegeneracyjna, prowadząca do śmierci pacjenta. Opisał ją po raz pierwszy niemiecki neuropatolog Alois Alzheimer w 1906, od nazwiska którego ją nazwano. Najczęściej spotyka się ją u osób po 65. roku życia, aczkolwiek rzadziej pojawia się też wcześniej. W 2006 na świecie cierpiało na nią około 26,6 miliona osób. Przewiduje się, że w 2050 dotknie ona jednej osoby na 85 ludzi.
  Disco Inferno - pierwszy singiel amerykańskiego rapera 50 Centa promujący drugi album, The Massacre z 2005 roku. Uplasował się na 3. miejscu notowania Billboard Hot 100.
  Gospel (gospels) – rodzaj chrześcijańskiej muzyki obrzędowej (sakralnej), mającej swój rodowód w XIX-wiecznej kulturze czarnoskórych mieszkańców Stanów Zjednoczonych Ameryki. Muzyka gospel charakteryzuje się dominacją wokalu, teksty mają charakter chrześcijański.
  Hot Dance Club Songs − jedna z list przebojów opracowywanych przez amerykański magazyn muzyczny Billboard. Notowania najbardziej popularnych w amerykańskich klubach piosenek w stylu dance-club, tworzone są co tydzień na podstawie playlist tworzonych przez DJ-ów (którzy uprzednio muszą spełnić odpowiednie kryteria).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.039 sek.