• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • The Tour of the Brotherly Love

  Przeczytaj także...
  Oasis – brytyjski zespół rockowy założony w 1991 w Manchesterze. Utworzony z poprzedniej grupy The Rain; pierwotnie w jego skład wchodzili: Liam Gallagher (wokal i tamburyn), Paul „Bonehead” Arthurs (gitara), Paul „Guigsy” McGuigan (gitara basowa) oraz Tony McCarroll (perkusja). Piątym członkiem, który dołączył do zespołu nieco później był starszy brat Liama, Noel Gallagher (gitara i wokal). W tym składzie zespół Oasis występował do kwietnia 1995. Santa Barbara – miasto w zachodniej części Stanów Zjednoczonych, w stanie Kalifornia, nad Oceanem Spokojnym. Miasto ma 92,3 tys. mieszkańców, a jego obszar metropolitalny (hrabstwo Santa Barbara) 399,3 tys. mieszkańców. W tym mieście urodziła się piosenkarka Katy Perry.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  The Tour of the Brotherly Love – piąta trasa koncertowa grupy muzycznej Oasis, obejmująca wyłącznie Amerykę Północną; w jej trakcie odbyło się dziewiętnaście koncertów.

  Cuyahoga Falls – miasto w Stanach Zjednoczonych, w północnej części stanu Ohio, na terenie hrabstwa Summit. Liczba mieszkańców w 2000 roku wynosiła 49 310. Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).
  1. 11 maja 2001Paradise, Nevada, USA – The Joint
  2. 12 maja 2001Santa Barbara, Kalifornia, USA – Santa Barbara Bowl
  3. 14 maja 2001Los Angeles, Kalifornia, USA – Greek Theatre
  4. 15 maja 2001 – Los Angeles, Kalifornia, USA – Greek Theatre
  5. 17 maja 2001Greenwood Village, Kolorado, USA – Fiddler's Green Amphitheatre
  6. 19 maja 2001St. Paul, Minnesota, USA – Xcel Energy Center
  7. 20 maja 2001Tinley Park, Illinois, USA – New World Music Theatre
  8. 22 maja 2001Toronto, Kanada – Molson Amphitheatre
  9. 25 maja 2001Cuyahoga Falls, Ohio, USA – Blossom Music Center
  10. 27 maja 2001Wallingford, Connecticut, USA – Oakdale Theater
  11. 30 maja 2001Camden, New Jersey, USA – Tweeter Center on the Waterfront
  12. 1 czerwca 2001Noblesville, Indiana, USA – Deer Creek Music Center
  13. 2 czerwca 2001Clarkston, Michigan, USA – Pine Knob Music Theater
  14. 3 czerwca 2001Corfu, Nowy Jork, USA – Darien Lake Performings Arts Center
  15. 5 czerwca 2001Columbia, Maryland, USA – Merriweather Post Pavillion
  16. 7 czerwca 2001New York City, Nowy Jork, USA – Radio City Music Hall
  17. 8 czerwca 2001 – New York City, Nowy Jork, USA – Radio City Music Hall
  18. 9 czerwca 2001 – New York City, Nowy Jork, USA – Radio City Music Hall
  19. 11 czerwca 2001Mansfield, Massachusetts, USA – Tweeter Center for the Performings Arts

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • http://www.soundspike.com/story2/3080/rock-walk-inducts-the-black-crowes-robinson-gallagher-talk-brotherly-love-tour/
 • Camden – miasto w USA, w stanie New Jersey, nad rzeką Delaware, tuż na wschód od Filadelfii; siedziba administracyjna hrabstwa Camden. Zaliczane do obszaru metropolitalnego Filadelfia-Camden-Wilmington. W 2000 roku liczyło prawie 80 tys. mieszkańców.Ameryka Północna – kontynent o powierzchni 24 242 000 km² (co stanowi 16,3% całkowitej powierzchni lądów na kuli ziemskiej), położony na półkulach: północnej i zachodniej. Do Ameryki Północnej należy Ameryka Środkowa.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Noblesville – miasto w hrabstwie Hamilton, w stanie Indiana, w Stanach Zjednoczonych, położone nad rzeką White. W 2010 roku liczyło 51 969 mieszkańców.
  Paradise – census-designated place (CDP) w hrabstwie Clark, w amerykańskim stanie Nevada. Jest to jeden z wielu CDP, pozostających na obszarze niemunicypalnym na południe od miasta Las Vegas. Zgodnie ze spisem powszechnym z 2010 roku, populacja Winchester wynosiła 223,167 osób. Jako że Paradise nie posiada praw miejskich, zarządzane jest przez Komisję Hrabstwa Clark.
  Toronto – największe miasto Kanady położone w południowej części prowincji Ontario, której jest stolicą. Miasto pełni funkcję ekonomicznej i kulturalnej stolicy Kanady. W mieście Toronto mieszka 5 915 386 ludzi (2011).
  Los Angeles – najludniejsze miasto amerykańskiego stanu Kalifornia, a zarazem drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w Stanach Zjednoczonych (za Nowym Jorkiem), za sprawą populacji liczącej 3 792 621 mieszkańców (2010). Los Angeles zajmuje powierzchnię 1302 km² i położone jest w regionie Kalifornii Południowej. Miasto stanowi centrum aglomeracji Los Angeles-Long Beach-Santa Ana, którą w 2010 roku zamieszkiwało 12 828 837 osób, czyniąc z tego regionu 2. pod względem populacji obszar metropolitalny Stanów Zjednoczonych i jednocześnie jedną z najludniejszych metropolii świata. Los Angeles jest siedzibą hrabstwa Los Angeles, czyli najbardziej zaludnionego i jednego z najbardziej zróżnicowanych etnicznie hrabstw w Stanach Zjednoczonych. Z kolei obszar samego Los Angeles uznany został za najbardziej zróżnicowane etnicznie amerykańskie miasto. Mieszkańcy Los Angeles często określani są mianem „Angelenos”.
  Nowy Jork (ang. City of New York, również New York, New York City) – najludniejsze miasto w Stanach Zjednoczonych, a zarazem centrum jednej z najludniejszych aglomeracji na świecie. Nowy Jork wywiera znaczący wpływ na światowy biznes, finanse, media, sztukę, modę, badania naukowe, technologię, edukację oraz rozrywkę. Będąc między innymi siedzibą Organizacji Narodów Zjednoczonych, stanowi ważne centrum spraw międzynarodowych i jest powszechnie uważany za kulturalną stolicę świata.
  Koncert (łac. concerto – spieram się, walczę, współzawodniczę) – występ artysty muzyka (bądź grupy muzyków) na żywo przed publicznością. Jeśli muzyk występuje solo, określa się to mianem recitalu, w przypadku występu grupy muzyków, może występować orkiestra, chór, bądź grupa muzyczna. Mogą to być także występy mieszane, np. solista z towarzyszeniem chóru czy orkiestry.
  Trasa koncertowa, tournée (fr. tournée, IPA /tuʁ.ne/) – szereg następujących po sobie koncertów na żywo artysty lub grupy muzycznej i wykonywanych zgodnie z ustalonym harmonogramem w określonym rejonie geograficznym.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.016 sek.