• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • The Sweet Escape

  Przeczytaj także...
  Martin Lee Gore (ur. 23 lipca 1961 w Dagenham) – współtwórca grupy Depeche Mode. Autor tekstów, muzyk i wokalista, a także DJ."The Sweet Escape" – drugi singel Gwen Stefani z płyty o tym samym tytule (The Sweet Escape). Utwór jak i teledysk został nagrany z amerykańskim raperem Akonem.
  Wind It Up – singel i utwór Gwen Stefani pochodzący z drugiej solowej płyty piosenkarki, The Sweet Escape, wydanej w 2006 roku. Utwór jest inspirowany musicalem "Dźwięki Muzyki" z 1965 roku z główną rolą Julie Andrews.
  .mw-parser-output table.album-studyjny td.naglowek{background:lightsteelblue!important}.mw-parser-output table.album-bootleg td.naglowek{background:lightblue!important}.mw-parser-output table.album-ep td.naglowek{background:lightsalmon!important}.mw-parser-output table.album-koncert td.naglowek,.mw-parser-output table.album-koncertowy td.naglowek,.mw-parser-output table.album-live td.naglowek{background:burlywood!important}.mw-parser-output table.album-soundtrack td.naglowek{background:gainsboro!important}.mw-parser-output table.album-demo td.naglowek,.mw-parser-output table.album-nielegal td.naglowek,.mw-parser-output table.album-mixtape td.naglowek{background:peachpuff!important}.mw-parser-output table.album-tribute td.naglowek,.mw-parser-output table.album-cover td.naglowek{background:thistle!important}.mw-parser-output table.album-kompilacja td.naglowek,.mw-parser-output table.album-split td.naglowek,.mw-parser-output table.album-remix td.naglowek{background:darkseagreen!important}.mw-parser-output table.album-wideo td.naglowek{background:lightskyblue!important}.mw-parser-output table.album-box td.naglowek{background:lightgray!important}

  The Sweet Escape – drugi solowy album muzyczny z 2006 roku nagrany przez amerykańską wokalistkę Gwen Stefani. Pierwotnie na płycie miały się znaleźć utwory pochodzące z odrzutów z poprzedniej płyty, lecz artystka postanowiła zamieścić tylko kilka kawałków z odrzutów, reszta piosenek to materiał nagrany przed i po urodzeniu pierwszego dziecka Gwen, Kingstona. W sesji Stefani wspomogli artyści tacy jak: The Neptunes z Pharrellem Williamsem na czele, Nelly Hooper, Swizz Beatz, kolega z No Doubt Tony Kanal, oraz w utworze "Wonderful Life" na gitarze można usłyszeć Martina Gore'a z Depeche Mode.

  „Yummy” jest to utwór amerykańskiej piosenkarki Gwen Stefani z gościnnym występem Pharrell Williams. Piosenka pochodzi z albumu The Sweet Escape (z 2006 roku). Utwór napisali Gwen Stefani i Pharrell Williams a producentem jest The Neptunes.Pharrell Williams (ur. 5 kwietnia 1973 w Virginia Beach) – amerykański producent muzyczny, wokalista i raper. Tworzy głównie hip-hop, R&B, funk i rock.

  Lista utworów[ | edytuj kod]

  1. "Wind It Up" – 3:13
  2. "The Sweet Escape" – 4:06
  3. "Orange County Girl" – 3:24
  4. "Early Winter" – 4:43
  5. "Now That You Got It" – 2:59
  6. "4 in the Morning" – 4:43
  7. "Yummy" (gościnnie Pharell Williams) – 4:57
  8. "Fluorescent" – 4:18
  9. "Breakin' Up" – 3:47
  10. "Don't Get It Twisted" – 3:37
  11. "U Started It" – 3:06
  12. "Wonderful Life" – 3:57

  Single[ | edytuj kod]

  1. "Wind It Up"
  2. "The Sweet Escape" (ft. Akon)
  3. "4 In The Morning"
  4. "Now That You Got It"
  5. "Early Winter"

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Okładka
 • Depeche Mode – brytyjska grupa muzyczna z kręgu elektronicznego popu, która powstała w 1980 w Basildon w Wielkiej Brytanii. Nazwa grupy powstała na podstawie inspiracji francuskim magazynem mody, zasugerował ją Dave Gahan. Powstanie Depeche Mode poprzedzała grupa Composition of Sound.Gwen Stefani, właściwie Gwen Renée Stefani (ur. 3 października 1969 w Fullerton, w Kalifornii) – amerykańska piosenkarka solowa oraz wokalistka zespołu rockowego No Doubt.
  Warto wiedzieć że... beta

  Akon, właściwie Aliaune Badara Akon Thiam (ur. 30 kwietnia 1973 w Saint Louis w USA) – senegalski raper i piosenkarz R&B. Jego najbardziej znane piosenki to Lonely, Smack That, I Wanna Love You czy Right Now (Na Na Na).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.022 sek.