• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • The Saturdays  Podstrony: [1] 2 [3]
  Przeczytaj także...
  Somerset (IPA /ˈsʌmɚˌsɛt/) – hrabstwo niemetropolitalne w południowo-zachodniej Anglii, składające się z pięciu dystryktów, a jako hrabstwo ceremonialne obejmujące dodatkowo dwie jednolite jednostki administracyjne. Ośrodkiem administracyjnym jest Taunton.Girls Aloud – brytyjski girlsband stworzony w programie Popstars na kanale ITV1 w edycji The Rivals z 2002 roku. Dziewczyny zwyciężyły w imprezie Smash Hits oraz zdobyły nagrodę TMF. Były także nominowane do BRIT Award. Grupa, składająca się z Cheryl Cole (z.d. Tweedy), Nadine Coyle, Sarah Harding, Nicola Roberts i Kimberley Walsh, ustanowiła rekord 20 (wszystkich) singli w pierwszej dziesiątce (włączając 4 na pierwszej pozycji). 18 lutego 2009 roku zdobyły swoją pierwszą nagrodę na BRIT Awards w kategorii "Najlepsza piosenka pop". Zdobyły też popularność w Europie hitami #1 w Grecji czy w Irlandii. Udowodniły swą urodę, zdobywając Glamour Women of the Year Award oraz FHM Bloke Award.

  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH
  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  Członkinie zespołu[ | edytuj kod]

  Mollie King[ | edytuj kod]

  Urodziła się 4 lipca 1987 roku. Pochodzi z Surrey. Związna była z zespołem „Fallen Angelz”. Inspiracją dla niej jest Britney Spears. Startowała w programie „Singing With The Enemy” nadawanym przez telewizję BBC3.

  Una Healy[ | edytuj kod]

  Jest najstarsza w zespole. Urodziła się 10 października 1981 roku w Irlandii. Pisze teksty piosenek. W 2004 roku oraz dwa lata później wygrała irlandzki festiwal „Glinsk Song Contest”. Początkowo karierę zaczynała w rockowym zespole. W 2006 roku wydała EP 'Sorry'. Była nominowana do nagrody „The Virgin Media Music Awards 2008”. W 2012 roku urodziła córeczkę Aoife Belle, podczas ciąży brała udział w trasie koncertowej All Fired Up Tour.

  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Christina María Aguilera (ur. 18 grudnia 1980 w Nowym Jorku) – amerykańska piosenkarka, autorka tekstów, aktorka, osobowość telewizyjna i producentka telewizyjna.

  Vanessa White[ | edytuj kod]

  Jest najmłodsza w zespole. Urodziła się 30 października 1989 roku w Yeovill w Somerset. Przez koleżankę z grupy, Rochelle Wiseman została opisana jako „Nasza Christina Aguilera – ale śmiesznie skromna”. Pojawiła się na deskach teatru w Wielkiej Brytanii.

  Frankie Bridge[ | edytuj kod]

  Urodziła się 14 stycznia 1989 roku w Upminster gdzie również dorastała razem ze swoją starszą siostrą Victorią. Pierwsze sukcesy odnosiła w grupie 'S Club 8' znanej również jako 'S Club Juniors', która została założona w 2001 roku. Ma syna Parkera którego urodziła 18 października 2013

  Britney Jean Spears (ur. 2 grudnia 1981 w McComb) – amerykańska piosenkarka muzyki pop i dance, tancerka i projektantka mody.Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).

  Rochelle Humes[ | edytuj kod]

  Urodziła się 21 marca 1989 roku w mieście Romford. Jako dziecko była aktorką. Później podobnie jak Frankie Sandford śpiewała w grupie 'S Club 8'. Przed karierą w The Saturdays prowadziła program dla dzieci „Smile” w telewizji CBBC. 20 maja 2013 urodziła córkę Alaia-Mai. W 2007 roku brała udział w wyborach Miss Anglii .

  UK Singles Chart – notowania opracowywane przez The Official Charts Company, w oparciu o aktualną sytuację na brytyjskim rynku muzycznym. Obejmują one okres od niedzieli (godz. 0:01) do soboty (północ) każdego tygodnia, a sporządzone na podstawie otrzymanych danych listy drukowane są w magazynie Music Week oraz publikowane w Internecie na stronie internetowej radia BBC Radio 1. Dane dotyczące sprzedaży poszczególnych singli czy albumów pochodzą ze współpracy z ok. 6,500 sklepów oraz części internetowych stron, oferujących muzykę cyfrowo. W przeciwieństwie do amerykańskich zestawień statystyki radiowe i telewizyjne nie są brane pod uwagę przy tworzeniu notowań.Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

  Dyskografia[ | edytuj kod]

   Osobny artykuł: Dyskografia The Saturdays.

  Albumy studyjne[ | edytuj kod]

 • 2008: Chasing Lights
 • 2009: Wordshaker
 • 2011: On Your Radar
 • 2013: Living for the Weekend
 • Albumy kompilacyjne[ | edytuj kod]

 • 2014: Finest Selection: The Greatest Hits
 • Minialbumy[ | edytuj kod]

 • 2010: Headlines!
 • 2012: Chasing The Saturdays
 • Bułgaria, Republika Bułgarii (България, Република България) – państwo położone w południowo-wschodniej Europie, na Bałkanach. Graniczy z Serbią oraz Macedonią od zachodu, Grecją i Turcją od południa, Morzem Czarnym od wschodu i Rumunią od północy.Brzydula Betty (ang. Ugly Betty) – amerykański serial telewizyjny, emitowany przez stację ABC od 28 września 2006 do 14 kwietnia 2010. Jest to swobodna adaptacja kolumbijskiej telenoweli pt. Brzydula. W Polsce emitowany od 14 maja 2007 r. w telewizji Fox Life oraz TVP2.


  Podstrony: [1] 2 [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  CBBC – brytyjski kanał telewizyjny adresowany do dzieci w wieku 6-12 lat, należący do publicznego nadawcy radiowotelewizyjnego, BBC. Jest dostępny w naziemnym i niekodowanym satelitarnym przekazie cyfrowym (Astra 2D na pozycji 28.2°E), przy czym do jego odbioru poza Wielką Brytanią potrzebna jest antena satelitarna o średnicy większej niż 60 cm (np. 80 cm w okolicach Paryża).
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Headlines! – pierwszy minialbum brytyjsko-irlandzki girlsbandu The Saturdays. Album został wydany 13 sierpnia 2010 roku nakładem wytwórni Fascination Records. Krążek zadebiutował na trzecim miejscu UK Albums Chart oraz na dziesiątej pozycji Irish Albums Chart stając się najwyżej notowanym albumem ze wszystkich, które dotąd zostały wydane przez zespół. Minialbum promowały dwa single, "Missing You" oraz "Higher" w którym gościnnie wystąpił raper Flo Rida.
  YouTube – serwis internetowy, stworzony w lutym roku 2005, który umożliwia bezpłatne umieszczanie, oglądanie filmów oraz live streaming. Używa technologii FLV do wyświetlania szerokiego wyboru filmów zamieszczonych przez użytkowników (tzw. user-generated content), takich jak zwiastuny filmowe lub telewizyjne, teledyski, jak i dzieła amatorskie: wideoblogi i krótkie własne filmy. Większość materiałów została załadowana na YouTube przez prywatne osoby, ale wiele firm (na przykład Columbia Broadcasting System, BBC, Universal Music Group, w Polsce Polska Agencja Prasowa, Grupa TVN, CD Projekt), różne instytucje i organizacje oferują część swoich materiałów przez YouTube jako część programu partnerskiego.
  Tangled Up Tour – czwarta trasa koncertowa brytyjskiego girlsbandu Girls Aloud. Koncerty zaczęły się 3 maja 2008 w irlandzkim mieście Belfast, a zakończyły się w Birmingham 4 czerwca 2008. Wersja wakacyjna trwała od 4 lipca 2008 do 29 sierpnia 2008. W odróżnieniu od edycji wiosennej, edycja wakacyjna nie posiadała w swoim repertuarze piosenki Fling, a także miała tylko 2 rodzaje strojów (w edycji zwykłej jest ich 5).
  Wordshaker − to drugi album brytyjsko-irlandzki girlsbandu The Saturdays. Album został wydany 12 października 2009 roku przez wytwórnię Fascination. Zespół współpracował z takimi producentami jak: Dick Beetham, Louis Biancaniello, Chris Braide, Jörgen Elofsson, David i Thomas Eriksen, Steve Mac i inni.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.016 sek.