The Saints Are Coming

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

The Saints Are Coming – piosenka punkrockowej grupy The Skids, pochodząca z jej wydanego w 1978 roku debiutanckiego albumu, Scared to Dance. Została wydana jako trzeci singel promujący tę płytę. W 2006 roku zespoły U2 i Green Day nagrały wspólnie własną wersję piosenki, a w 2008 swoją wersję nagrał niemiecki Von Thronstahl.

Huragan Katrina – jeden z trzydziestu najbardziej morderczych huraganów, jakie kiedykolwiek nawiedziły Stany Zjednoczone. Wśród zarejestrowanych atlantyckich cyklonów był to szósty pod względem siły wiatru. Huragan uformował się 23 sierpnia 2005 roku na Bahamach. Wkrótce potem przeszedł przez południową Florydę, powodując pierwsze ofiary śmiertelne, jeszcze jako huragan trzeciej kategorii w Skali Saffira Simpsona. Po przejściu nad Zatoką Meksykańską siła wiatru wzrosła do ponad 250 km/h. Katrina stała się wtedy huraganem piątej kategorii. Największe zniszczenia cyklon ten spowodował w Nowym Orleanie, w stanie Luizjana. System przeciwpowodziowy w mieście okazał się nieszczelny w ponad pięćdziesięciu miejscach – prawie każdy wał przeciwpowodziowy w mieście został ostatecznie zniszczony przez burzę. Zalane zostało 80% miasta. W wyniku huraganu zginęło 1836 osób, a 705 zostało uznane za zaginione. Ten bilans uczynił Katrinę najbardziej morderczym huraganem od czasu Huraganu Okeechobee, który nawiedził miasto w 1928 roku. Zniszczenia w samym Nowym Orleanie wyniosły ponad 81 miliardów dolarów. Tym samym był to jeden z cyklonów, które przyniosły w Stanach Zjednoczonych największe straty materialne.Mike Dirnt właściwie Michael Ryan Pritchard (ur. 4 maja 1972 w Rodeo, Kalifornia) – amerykański basista, muzyk grupy Green Day.

Wersja oryginalna (The Skids)[ | edytuj kod]

The Skids wydali piosenkę jako drugi singel promujący ich debiutancki album, Scared to Dance. Został on wydany jako część składającego się z czterech utworów EP grupy, Wide Open. Utwór zajął miejsce #48 na liście UK Singles Chart w Wielkiej Brytanii. Tekst utworu został napisany przez wokalistę grupy, Richarda Jobsona, a muzyka przez innego członka zespołu, Stuarta Adamsona.

Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.12 listopada jest 316. (w latach przestępnych 317.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 49 dni.

12 listopada 2006 roku, w wywiadzie udzielonym Sunday Post, Richard Jobson powiedział, że tekst opowiada o jego przyjacielu, który został wcielony do Armii Brytyjskiej i zginął w Irlandii Północnej. Stwierdził również, że żałuje, iż Stuart Adamson, który zmarł w 2001 roku, nie mógł być świadkiem ogromnego sukcesu jaki osiągnął „The Saints Are Coming”.

Monday Night Football – sportowy program telewizyjny obejmujący transmisje poniedziałkowych meczów futbolu amerykańskiego amerykańskiej zawodowej ligi National Football League (NFL).Mercedes-Benz Superdome, wcześniej Louisiana Superdome - potocznie Superdome, obiekt sportowy wszechstronnego użytku w Nowym Orleanie, w Stanach Zjednoczonych. Jest on siedzibą New Orleans Saints, jednej z drużyn National Football League. W przeszłości była to też siedziba drużyny New Orleans Jazz (NBA), znaną teraz jako Utah Jazz. Arena może pomieścić nawet 79 tys. widzów.

Lista utworów Wide Open[ | edytuj kod]

 1. „The Saints Are Coming” – 2:37
 2. „Of One Skin” – 2:28
 3. „Night and Day” – 2:35
 4. „Contusion” – 2:42

Wersja z 2006 roku (U2 & Green Day)[ | edytuj kod]

Piosenka powstała po przejściu przez Stany Zjednoczone Huraganu Katrina, którego skutki były najbardziej odczuwalne w Nowym Orleanie. We wrześniu 2006 roku, U2 i Green Day nagrali cover utworu The Skids, który następnie został wydany jako singel. Zyski z jego sprzedaży przekazano na cele charytatywne – pomoc ofiarom Huraganu Katrina.

Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem.U2 – irlandzki zespół rockowy, powstały w Dublinie w roku 1976, pod nazwą U2 występujący od 1978. W jego skład wchodzą: Bono, The Edge, Adam Clayton i Larry Mullen Jr..

Zespoły wykonały piosenkę podczas meczu futbolowego drużyn New Orleans Saints i Atlanta Falcons, w ramach Monday Night Football, który odbył się 25 września 2006 roku. Była to pierwsza rozgrywka na Louisiana Superdome od czasu przejścia Huraganu Katrina w sierpniu 2005 roku.

Wersja studyjna piosenki została wydana cyfrowo 30 października 2006 roku, a na CD 6 listopada 2006 roku. Utwór znalazł się także na kompilacyjnym albumie U2, U218 Singles. U2 po raz pierwszy wykonało piosenkę samodzielnie w Brisbane, w Australii, 7 listopada 2006.

Futbol amerykański (ang. American football) – sport drużynowy, w którym uczestniczą dwa jedenastoosobowe zespoły. Najpopularniejszy sport w Stanach Zjednoczonych.Green Day – amerykański zespół punkrockowy powstały w 1986 z inicjatywy wokalisty i gitarzysty Billiego Joe Armstronga i basisty Mike’a Dirnta w Rodeo, w Berkeley i w stanie Kalifornia. Na początku działalności grupy perkusistą był Al Sobrante. Po wydaniu płyty „1,039/Smoothed Out Slappy Hours” w 1991 r. porzucił zespół na rzecz nauki w college’u. Na jego miejsce przyszedł Tre Cool. W 1994 roku zespół wydał album „Dookie”, który okazał się wielkim sukcesem (15 milionów sprzedanych płyt na świecie). Już pierwszy singel z tej płyty, „Longview” uzyskał 1. miejsce na liście Billboard Modern Rock Tracks, które później było okupowane przez inne single z tej płyty („Basket Case” i „When I Come Around” utrzymywały się na nim przez 7 tygodni).

Do utworu nakręcony został teledysk, który wyreżyserował Chris Milk. 27 października 2006 roku został on oficjalnie umieszczony na stronie YouTube i już po pięciu dniach liczba odwiedzin wyniosła ponad dwa miliony. Wideoklip ukazuje obydwa zespoły wykonujące piosenkę w Abbey Road Studio i na Louisiana Superdome oraz fragmenty wiadomości dotyczących tragicznych skutków Huraganu. Druga część teledysku ukazuje alternatywną historię, w której George W. Bush wycofuje maszyny oraz żołnierzy z Iraku i posyła do Nowego Orleanu, by pomóc licznym ofiarom. Personel militarny przyjmuje wtedy tytułową nazwę „saints” (świętych). Utwór otrzymał nominację do nagrody Grammy w kategorii „Best Rock Performance By A Duo Or Group”. Podczas koncertu U2 na Hawajach, kończącego trasę Vertigo Tour, Billie Joe wykonał wraz z zespołem „The Saints Are Coming”.

Punk – gatunek muzyczny w obrębie muzyki rockowej (punk rock) lub całokształt muzyki tworzonej przez grupy nawiązujące do ideologii ruchu punk; w szerszym znaczeniu: kontrkultura młodzieżowa czy wręcz kultura alternatywna / ruch kulturowo-społeczno-polityczny, zapoczątkowany w połowie lat 70. XX w., w różnych swoich przejawach istniejący do dziś. Także nazwa, również w złożeniach, stylów w sztuce, literaturze, muzyce, modzie itp. oraz innych przejawów ludzkiej aktywności odwołujących się do pierwotnego znaczenia pojęcia.Brisbane (wym. [ˈbrɪzbən]) – miasto w Australii, stolica stanu Queensland, położone nad Oceanem Spokojnym u ujścia rzeki Brisbane. Jest trzecim co do wielkości miastem Australii z liczbą ludności wynoszącą 2,5 mln mieszkańców, mieszka w nim ok. 10% populacji państwa. Wraz z miastami satelickimi Gold Coast, Sunshine Coast i kilkoma sąsiadującymi powiatami tworzy region i aglomerację South East Queensland zamieszkiwaną przez 3,5 mln osób. Miasto leży w strefie klimatu subtropikalnego, z całorocznym okresem z letnimi temperaturami, temperatury w dzień wahają się od 21 °C w lipcu do około 30 °C w styczniu.

Pozycje[ | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Okładka
 • Nagrody Grammy (ang. Grammy Award) − przyznawane corocznie przez amerykańską Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji, honorują wyróżniające się osiągnięcia w muzyce. Ceremonie rozdania nagród uświetniają występy cenionych artystów, zaś sama Grammy uważana jest poniekąd za muzycznego Oscara.27 października jest 300. (w latach przestępnych 301.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 65 dni.
  Warto wiedzieć że... beta

  YouTube – serwis internetowy, stworzony w lutym roku 2005, który umożliwia bezpłatne umieszczanie, oglądanie filmów oraz live streaming. Używa technologii FLV do wyświetlania szerokiego wyboru filmów zamieszczonych przez użytkowników (tzw. user-generated content), takich jak zwiastuny filmowe lub telewizyjne, teledyski, jak i dzieła amatorskie: wideoblogi i krótkie własne filmy. Większość materiałów została załadowana na YouTube przez prywatne osoby, ale wiele firm (na przykład Columbia Broadcasting System, BBC, Universal Music Group, w Polsce Polska Agencja Prasowa, Grupa TVN, CD Projekt), różne instytucje i organizacje oferują część swoich materiałów przez YouTube jako część programu partnerskiego.
  Tré Cool, właściwie Frank Edwin Wright III (ur. 9 grudnia 1972 we Frankfurcie nad Menem w Niemczech) – amerykański muzyk, perkusista zespołu Green Day.
  Historia alternatywna to gatunek literacki lub filmowy zaliczany do fantastyki, którego akcja dzieje się w świecie, gdzie historia potoczyła się innym torem niż w rzeczywistości; pod tym względem alternatywna historia odpowiada na pytanie "co by było, gdyby...?".
  30 października jest 303. (w latach przestępnych 304.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 62 dni.
  Hawaje (haw. Mokupuni o Hawai‘i; ang. Hawaii, dawniej: Sandwich Islands, nazwane tak przez Cooka na cześć Johna Montagu, hrabiego Sandwich) – archipelag pochodzenia wulkanicznego na Oceanie Spokojnym.
  Chris Milk jest amerykańskim reżyserem, zajmującym się głównie kręceniem wideoklipów. Reżyserował teledyski m.in. Kanye Westa, Courtney Love, Audioslave, Modest Mouse i Gnarlsa Barkleya. Nakręcił również kilka reklam telewizyjnych, w tym m.in dla firmy Nintendo.
  New Orleans Saints - zawodowy zespół futbolu amerykańskiego z siedzibą w miejscowości w Nowym Orleanie, w stanie Luizjana. Drużyna jest obecnie członkiem Dywizji Południowej NFC w lidze NFL. Zespół przystąpił do rozgrywek w lidze NFL w 1967 roku. W drużynie w latach siedemdziesiątych występował Polak, Ryszard Szaro.

  Reklama