• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • The Ronettes

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.The Beatles – zespół rockowy z Liverpoolu, istniejący od 1960 (jako The Quarrymen od 1957) do 1970 roku. Według RIAA, jego członkowie są najpopularniejszymi muzykami wszech czasów. W historii amerykańskiego rynku fonograficznego nikt nie sprzedał więcej płyt niż oni.
  Harvey Phillip Spector (ur. 26 grudnia 1939 w Nowym Jorku) – amerykański producent muzyczny i muzyk aktywny zawodowo głównie w latach 60. i 70. XX wieku.

  The Ronettesamerykański, popowy zespół dziewczęcy z lat 60. XX wieku. Pochodzącą z Nowego Jorku grupę tworzyły wokalistka Veronica Bennett (a.k.a. Ronnie Spector), jej siostra Estelle Bennett oraz ich kuzynka Nedra Talley. Ich najbardziej znanym albumem jest Presenting the Fabulous Ronettes featuring Veronica z 1963, a najsłynniejsze utwory to Be My Baby, Baby, I Love You, (The Best Part Of) Breakin' Up.

  Nowy Jork (ang. City of New York, również New York, New York City) – najludniejsze miasto w Stanach Zjednoczonych, a zarazem centrum jednej z najludniejszych aglomeracji na świecie. Nowy Jork wywiera znaczący wpływ na światowy biznes, finanse, media, sztukę, modę, badania naukowe, technologię, edukację oraz rozrywkę. Będąc między innymi siedzibą Organizacji Narodów Zjednoczonych, stanowi ważne centrum spraw międzynarodowych i jest powszechnie uważany za kulturalną stolicę świata.Muzyka pop – ogólnie muzyka popularna, termin ten jest jednak wieloznaczny, w najszerszym sensie oznacza każdy rodzaj muzyki rozrywkowej, niezależnie od jej charakteru.

  W 2007 grupa została wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame.

  Historia[]

  Siostry Estelle (ur. 1941) i Veronica Bennett (ur. 1943) oraz ich kuzynka Nedra Talley (ur. 1946) zachęcane przez babcię śpiewały razem od dziecka. W 1959 podczas wygranego przez nie konkursu talentów zostały dostrzeżone przez promotora i menadżera Phillipa Halikusa.

  Po podpisaniu kontraktu z Colpix wydali pierwszy singel I Want a Boy jako Ronnie & the Relatives.

  Dirty Dancing – film produkcji amerykańskiej z roku 1987 wyreżyserowany przez Emile Ardolino, w rolach głównych wystąpili Patrick Swayze, Jennifer Grey i Jerry Orbach.Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.

  W 1963 na zespół występujący już jako The Ronettes zwrócił uwagę producent Phil Spector i podpisał z nim kontrakt. Grupa była przedstawiana jako "niegrzeczne dziewczyny", co miały wzmacniać fryzury, krótkie spódnice oraz makijaż.

  Międzynarodowy hit grupy – "Be My Baby" wykorzystany m.in. w filmie Dirty Dancing napisał Spector oraz Jeff Barry i Ellie Greenwich. W 2004 utwór został sklasyfikowany na 22. miejscu listy 500 utworów wszech czasów magazynu Rolling Stone .

  W 1964 zespół koncertował w Anglii wspólnie z The Rolling Stones i spotkał się z The Beatles. Kolejne single docierały do czwartej dziesiątki list przebojów (The Best Part of Breaking Up, Do I Love You?), jednak płyta Presenting the Fabulous Ronettes featuring Veronica nie osiągnęła spodziewanego sukcesu.

  Rock and Roll Hall of Fame – muzeum rock and rolla i rocka oraz hall of fame honorująca artystów rockowych i inne osoby, które wniosły zasadniczy wkład w rozwój tych gatunków muzyki.Dolar amerykański (oficjalna nazwa – United States dollar, międzynarodowy skrót – USD) – oficjalna waluta Stanów Zjednoczonych, Portoryko, Mikronezji, Marianów Północnych, Palau, Wysp Marshalla, Panamy, Ekwadoru (od 2000), Salwadoru (od 2001), Timoru Wschodniego, Zimbabwe (od 2009) oraz Bonaire, Saby i Sint Eustatius od 2011 roku. Jeden dolar amerykański dzieli się na sto centów amerykańskich. Często zapisuje się go za pomocą symbolu $.

  Grupa rozwiązała się w 1966 w związku z brakiem zainteresowania publiczności i minięciem mody na zespoły typu The Ronettes

  Wydarzenia późniejsze[]

  W 1968 Ronnie Bennert wyszła za Phila Spectora i na kilka lat zawiesiła karierę muzyczną. Para rozwiodła się w 1974.

  W 2001 zgodnie z wyrokiem sądu Spector musiał zapłacić wokalistkom 3 mln dolarów zaległych tantiem.

  Przypisy

  1. The Ronettes: inducted in 2007 (ang.). The Rock and Roll Hall of Fame and Museum, Inc.. [dostęp 2016-07-01].
  2. Rolling Stones Magazine's Top 500 Songs (ang.). metrolyrics.com. [dostęp 10 marca 2013].  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.023 sek.