• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • The Raconteurs  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Brendan Benson (ur. 14 listopada 1970) – amerykański muzyk i twórca piosenek. Jest wokalistą i multiinstrumentalistą. Wydał trzy solowe albumy, jest również członkiem The Raconteurs.Jack White, właśc. John Anthony Gillis (ur. 9 lipca 1975 w Detroit), znany także jako Jack White III – amerykański muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów i multiinstrumentalista, a także producent muzyczny oraz okazjonalnie aktor, najbardziej znany jako gitarzysta i wokalista zespołu The White Stripes.

  The Raconteursamerykańska grupa rockowa. W Australii znani również pod nazwą The Saboteurs (z powodu konfliktu z lokalną grupą o tej samej nazwie).

  Zespół powstał w 2005 roku w Detroit jako wspólny projekt doświadczonych muzyków, z inicjatywy Jacka White'a, gitarzysty i wokalisty zespołu The White Stripes oraz Brendana Bensona (solo). Oprócz nich w projekt zaangażowali się Jack Lawrence (grający w Blanche, The Dead Weather i The Greenhornes) i Patrick Keeler (także The Greenhornes). 15 maja 2006 zespół wydał swój pierwszy album, Broken Boy Soldiers. Krążek prezentuje zbiór wesołych i prostych, ale momentami ostrych utworów, których styl oscyluje wokół klasycznych rockowych dokonań takich grup jak Led Zeppelin czy The Beatles. Ich pierwszy singel, "Steady, As She Goes", do którego powstał pierwszy teledysk zespołu, odniósł duży sukces. 25 marca 2008 wydany został drugi album, zatytułowany Consolers of the Lonely. Pierwszy pochodzący z niego singel, "Salute Your Solution", ukazał się w tym samym dniu. Powstanie albumu zostało ogłoszone zaledwie tydzień przed jego wydaniem, prawdopodobnie dlatego, by krytycy nie mieli możliwości ocenienia go przed fanami. 19 grudnia 2018 opublikowane zostały dwa utwory będące pierwszym materiałem zespołu który ujrzał światło dzienne od ponad dziesięciu lat. "Sunday Driver" i "Now That You're Gone" promują nadchodzący album grupy. Do obu utworów zrealizowane zostały teledyski. Premiera "Help Us Stranger" zaplanowana jest na 21 czerwca 2019 roku.

  Teledysk (wideoklip) – forma sztuki filmowej towarzysząca utworowi muzycznemu, inspirowana filmem reklamowym. Z reguły fabuła teledysku nawiązuje do tematu utworu. Rozpowszechniony od początku lat 80., m.in. za sprawą amerykańskiej telewizji muzycznej MTV.Detroit (wym. [dɨˈtrɔɪt]; z fr. cieśnina) – miasto w Stanach Zjednoczonych, w stanie Michigan na północnym brzegu rzeki Detroit łączącej jeziora St. Clair i Erie.

  Formacja The Raconteurs wystąpiła w lipcu roku 2008 na festiwalu muzycznym w Gdyni – Heineken Open'er Festival. Była to druga wizyta Jacka White'a w Polsce, 3 lata wcześniej grał na tym samym festiwalu z The White Stripes. 1 czerwca 2019 roku grupa ponownie zawitała do Polski. Wystąpiła na Orange Warsaw Festival.

  Muzycy[ | edytuj kod]

  Obecny skład zespołu
 • Jack White – wokal, gitara, instrumenty klawiszowe, mandolina
 • Brendan Benson – wokal, gitara, instrumenty klawiszowe
 • Jack Lawrence – gitara basowa, banjo, wokal wspierający
 • Patrick Keeler – perkusja, instrumenty perkusyjne
 • Muzycy koncertowi
 • Dean Fertita – instrumenty klawiszowe, instrumenty perkusyjne, gitara (2006, 2011)
 • Mark Watrous – instrumenty klawiszowe, instrumenty perkusyjne, skrzypce, wokal (2008)
 • Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.Open’er Festival – festiwal muzyki i sztuki, co roku gromadzący dziesiątki tysięcy widzów (od 20 tys. widzów w 2002 r. do 80 tys. podczas szczytowych edycji). Pierwsza, jednodniowa edycja odbyła się w Warszawie na torze Stegny, kolejne (2003–2005) na gdyńskim skwerze Kościuszki. W 2004 roku, festiwal trwał dwa dni. W 2006 r., skwer Kościuszki zaczął robić się zbyt ciasny, więc festiwal został przeniesiony na lotnisko Babie Doły – Kosakowo (obecnie lotnisko Gdynia-Kosakowo). Organizatorzy wydłużyli także festiwal do trzech dni. W 2005 r., dla 25 tysięcy festiwalowiczów zagrali m.in. Snoop Dogg, Faithless, Fatboy Slim, Lauryn Hill, The White Stripes i Underworld. Pierwszego dnia, sprzedano wszystkie bilety jednodniowe. Jubileuszowa, dziesiąta edycja odbyła się w 2011 r., a urodziny świętowano m.in. wydaniem okolicznościowego albumu „Open’er Dekada”, koncertami Prince’a i Coldplay, pokazem fajerwerków, wspólnym jedzeniem tortu. W 2012 r. festiwal przyjął nową formułę: Music & Arts. Do 2013 roku, sponsorem tytularnym festiwalu była marka Heineken. Organizatorem imprezy jest agencja koncertowa Alter Art.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Broken Boy Soldiers to debiutancki album zespołu The Raconteurs. Pochodzący z tej płyty utwór "Steady, As She Goes" został pierwszym przebojem zespołu, na listach przebojów w Anglii dotarł do 4. miejsca, a w Stanach Zjednoczonych do 7.
  Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).
  The Beatles – zespół rockowy z Liverpoolu, istniejący od 1960 (jako The Quarrymen od 1957) do 1970 roku. Według RIAA, jego członkowie są najpopularniejszymi muzykami wszech czasów. W historii amerykańskiego rynku fonograficznego nikt nie sprzedał więcej płyt niż oni.
  British Phonographic Industry (BPI; pol. Brytyjski Przemysł Fonograficzny) – brytyjska organizacja non-profit reprezentująca interesy przemysłu muzycznego. Powstała w 1973 roku, jej siedziba znajduje się w Londynie w Wielkiej Brytanii. Główne zadanie BPI to reprezentowanie producentów oraz zwalczanie praktyk piractwa fonograficznego.
  Rock (ang. skała, kołysać się) – ogólna nazwa całego szeregu stylów muzycznych, wywodzących się z rock and rolla oraz rhythm and bluesa i bluesa. Sama nazwa "rock" jest właściwie skrótem od "rock and roll", choć można uznawać owe dwa pojęcia za odmienne od siebie gatunki muzyczne. Wszystkie style rockowe charakteryzują się brzmieniem opartym na różnego rodzaju gitarach (zwykle elektrycznych, elektrycznych basowych) i perkusji, z wyraźnie zarysowanym rytmem i śpiewem, wywodzącym się z bluesa, oraz sposobem wolnej improwizacji w trakcie grania utworów, wywodzącym się z jazzu. Ważną cechą muzyki rockowej, nieobecną w muzyce poważnej, jest zespołowość w procesie tworzenia; muzyka jest bowiem tworzona zespołowo i trudna do odtworzenia, gdy nie jest grana przez oryginalny zespół (zob. tribute band), często jest też zespołowo komponowana. Niekiedy w sposób dynamiczny, kiedy to zainicjowany motyw muzyczny w serii jamów przetwarzany jest w utwór, który w swej końcowej fazie rzadko przypomina swą wyjściową formę. W muzyce rockowej, podobnie jak w jazzie, kompozytor i wykonawca to najczęściej ta sama osoba lub grupa osób, a komponowanie i wykonywanie muzyki są często jednym procesem.
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.008 sek.