• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • The Pretty Reckless

  Przeczytaj także...
  Light Me Up - debiutancki studyjny album amerykańskiego rockowo alternatywnego zespołu The Pretty Reckless. W Wielkiej Brytanii został wydany 27 sierpnia 2010 roku. Album promują trzy single: Make Me Wanna Die, Just Tonight i Miss Nothing.Rock (ang. skała, kołysać się) – ogólna nazwa całego szeregu stylów muzycznych, wywodzących się z rock and rolla oraz rhythm and bluesa i bluesa. Sama nazwa "rock" jest właściwie skrótem od "rock and roll", choć można uznawać owe dwa pojęcia za odmienne od siebie gatunki muzyczne. Wszystkie style rockowe charakteryzują się brzmieniem opartym na różnego rodzaju gitarach (zwykle elektrycznych, elektrycznych basowych) i perkusji, z wyraźnie zarysowanym rytmem i śpiewem, wywodzącym się z bluesa, oraz sposobem wolnej improwizacji w trakcie grania utworów, wywodzącym się z jazzu. Ważną cechą muzyki rockowej, nieobecną w muzyce poważnej, jest zespołowość w procesie tworzenia; muzyka jest bowiem tworzona zespołowo i trudna do odtworzenia, gdy nie jest grana przez oryginalny zespół (zob. tribute band), często jest też zespołowo komponowana. Niekiedy w sposób dynamiczny, kiedy to zainicjowany motyw muzyczny w serii jamów przetwarzany jest w utwór, który w swej końcowej fazie rzadko przypomina swą wyjściową formę. W muzyce rockowej, podobnie jak w jazzie, kompozytor i wykonawca to najczęściej ta sama osoba lub grupa osób, a komponowanie i wykonywanie muzyki są często jednym procesem.
  Nowy Jork (ang. City of New York, również New York, New York City) – najludniejsze miasto w Stanach Zjednoczonych, a zarazem centrum jednej z najludniejszych aglomeracji na świecie. Nowy Jork wywiera znaczący wpływ na światowy biznes, finanse, media, sztukę, modę, badania naukowe, technologię, edukację oraz rozrywkę. Będąc między innymi siedzibą Organizacji Narodów Zjednoczonych, stanowi ważne centrum spraw międzynarodowych i jest powszechnie uważany za kulturalną stolicę świata.

  The Pretty Reckless – amerykańska grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę rockową.

  Powstała w 2009 roku w Nowym Jorku z inicjatywy aktorki Taylor Momsen. W skład grupy wchodzą także Ben Phillips (gitara), Mark Damon (gitara basowa) i Jamie Perkins (perkusja). Na początku zespół miał nosić nazwę „The Reckless”, jednak ostatecznie nazwa została zmieniona na The Pretty Reckless z powodu nacisku wytwórni.

  Make Me Wanna Die - pierwszy singel amerykańskiego alternatywno rockowego zespołu The Pretty Reckless. Został wydany 13 maja 2010 roku w Wielkiej Brytanii. Utwór jest oryginalnym soundtrackiem do filmu Kick-Ass.Taylor Momsen (ur. 26 lipca 1993, Saint Louis) – amerykańska aktorka, modelka i piosenkarka. Córka Michaela i Colette Momsen oraz starsza siostra Sloane Momsen. Jest założycielką zespołu The Pretty Reckless.

  22 czerwca ukazał się minialbum pod tytułem The Pretty Reckless. Debiutancki album Light Me Up miał swoja premierę 31 sierpnia 2010 roku. Pierwszy singiel Make Me Wanna Die został wydany 13 maja 2010 roku. Utwór znalazł się na pierwszej pozycji zestawienia UK Rock Chart.

  Dyskografia[]

  Albumy Single

  Teledyski[]

  Przypisy[]

  1. Andrew Leahey: The Pretty Reckless Biography (ang.). allmusic.com. [dostęp 2010-10-24].
  2. The Pretty Reckless Billboard Chart (ang.). www.billboard.com. [dostęp 2012-03-04].
  3. The Pretty Reckless UK Chart (ang.). www.chartstats.com. [dostęp 2012-03-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-09-13)].
  4. The Pretty Reckless French Albums Chart (ang.). lescharts.com. [dostęp 2012-03-04].
  5. The Pretty Reckless Irish Chart (ang.). www.irish-charts.com. [dostęp 2012-03-04].
  6. Metal By Numbers 3/25: This is madness (ang.). www.metalinsider.net. [dostęp 2015-04-17].
  7. ARIA Report (ang.). pandora.nla.gov.au. [dostęp 2012-03-04].

  Linki zewnętrzne[]

 • Oficjalna strona internetowa (ang.)
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.033 sek.