• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • The Monster Ball Tour  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Lady Gaga, właściwie Stefani Joanne Angelina Germanotta (ur. 28 marca 1986 w Nowym Jorku) – amerykańska piosenkarka pop, autorka tekstów piosenek, kompozytorka i aktorka. W latach 1999−2006 wokalistka zespołu Stefani Germanotta Band. Ambasadorka dobrej woli UNICEF.Jason Derülo (ur. jako Jason Desrouleaux 21 września 1989) - amerykański wokalista haitańskiego pochodzenia, producent, tancerz, choreograf, aktor i tekściarz.

  The Monster Ball Tour – druga światowa trasa amerykańskiej piosenkarki pop Lady Gagi promująca jej drugi krążek The Fame Monster. Trasa oficjalnie została ogłoszona 15 października 2009 po jej trasie z raperem Kanye Westem, która nagle została odwołana. Gaga opisała trasę jako "pierwsza electro pop opera". Tournée rozpoczęło się cztery dni po wydaniu albumu promowanego. Kid Cudi i Jason Derulo zostali potwierdzeni jako support w Ameryce Północnej, a zespół Alphabeat w Wielkiej Brytanii. Virgin Mobile USA i Virgin Mobile Kanada są sponsorami trasy w Ameryce. Haus of Gaga z Lady na czele zaprojektował oficjalny poster i etapy koncertów. Trasa The Monster Ball Tour zarobiła łączną sumę 227 milionów dolarów. Jest to najbardziej dochodowa trasa koncertowa debiutanta w historii muzyki. Gwiazda w jej ramach odwiedziła 4 kontynenty i zagrała 201 koncertów, w tym jeden w Trójmieście.

  Madonna, właśc. Madonna Louise Veronica Ciccone (ur. 16 sierpnia 1958 w Bay City) – amerykańska artystka, przede wszystkim piosenkarka (głównie popowa i taneczna), ale także autorka i producentka muzyki, tancerka, osobowość filmowa (aktorka, reżyserka, scenarzystka, producentka), pisarka, projektantka ubrań, przedsiębiorca i filantrop. Pod koniec lat 70. przeniosła się z rodzinnego miasta do Nowego Jorku w celu rozpoczęcia kariery tancerki nowoczesnej, jednak tam ukierunkowała się na muzykę. Początkowo grała w zespołach, a potem rozpoczęła karierę solową, w 1983 roku wydając debiutancki album Madonna. Kolejne jej płyty spotykały się z olbrzymim sukcesem komercyjnym i wysokimi wynikami sprzedaży, a single stawały się przebojami. Artystka wpłynęła nie tylko na rozwój muzyki popowej, ale i mody oraz pojęć koncertu i teledysku, stając się ikoną popkultury; zasłynęła ze skandali na tle seksualnym i religijnym. Upowszechniła model piosenkarki łączącej muzykę z wizerunkiem scenicznym oraz gwiazdy-businesswoman. Jej kariera i sukcesy trwają nieprzerwanie do dziś, a sama Madonna nazywana jest „królową popu”.The Fame Monster to minialbum wydany przez Lady Gagę. Na początku nowe piosenki miały być dodane do pierwszego albumu studyjnego The Fame, tworząc reedycję, ale wytwórnia Gagi poinformowała w MTV 10 listopada 2009 r., że będzie on sprzedawany jako druga płyta artystki. Pomysł kolejnej reedycji wydawał się wokalistce nie w porządku wobec fanów, co skłoniło wytwórnię do zmiany decyzji w tej kwestii. The Fame Monster Deluxe będzie zawierać również debiutancką płytę artystki. Liczba sprzedanych egzemplarzy obejmuje dwa wydawnictwa: The Fame oraz The Fame Monster E.P. Ich wspólna sprzedaż, którą możemy uznać za ogólną albumu The Fame, wynosi 4 mln.1 listopada 2010 roku płyta uzyskała status diamentowej płyty w Polsce,jej łączna sprzedaż to 120 tysięcy egzemplarzy [11]

  Pokaz podzielony jest na pięć części, w której ostatni to bis. Każdy etap przedstawia Lady w nowym stroju, wcześniej następuje krótkie wideo w czasie którego piosenkarka zmienia kostium. Artystka rozpoczęła show w labiryncie pełnym świateł. Następnie kontynuowana go grą na fortepianie akustycznym, zmianą fryzury na Kleopatrę i Roszpunkę. Krytycy chwalili trasę, chwaląc głos, poczucie stylu i mody Gagi. Byli pod wrażeniem teatralności show i porównywali ją do takiej wokalistki jak Madonna.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Rolling Stone Magazine – czasopismo założone w 1967 r. w San Francisco przez Janna Wennera i Ralpha J. Gleasona, jako organ ideowy kultury, a przede wszystkim muzyki hippisowskiej.

  Spis treści

 • 1 Tło
 • 2 Rozwój
 • 3 Support
 • 4 Listy utworów
 • 4.1 Ameryka Północna
 • 4.2 Europa, Oceania, Azja i Ameryka Północna
 • 5 Daty koncerty
 • 5.1 Sprzedaż
 • 6 Personel
 • 7 Przypisy
 • Tło[]

  Początkowo artysta Kanye West i Lady Gaga planowali wspólnie zorganizować trasę koncertową pt: "Fame Kills: Starring Lady Gaga i Kanye West", która została potwierdzona we wrześniu 2009 r. na zachodzie. W 2009 MTV Video Music Awards West złożył publiczne oświadczenie, że przyjmuje przerwę w przemyśle muzycznym po ataku na niego przez media po wybuchu na Taylor Swift za wygraną w VMA w kategorii "Najlepszy Teledysk Roku". Trasa Fame Kills powinna rozpocząć się 10 listopada 2009 roku w Phoenix w Arizonie. Wkrótce potem została oficjalnie odwołana bez żadnych wyjaśnień. Gaga w jednym z wywiadów stwierdziła, że: Kanye zamierza zrobić sobie przerwę, ale dobrą wiadomością jest to, że ona nie.

  "LoveGame" – czwarty singel amerykańskiej piosenkarki pop Lady Gagi pochodzący z jej debiutanckiego albumu The Fame stworzony przez producenta RedOne i nią samą. Został wydany 24 marca 2009 w Kanadzie."Paparazzi" – piąty singel amerykańskiej piosenkarki Lady GaGi pochodzący z jej debiutanckiego albumu The Fame. Wyprodukowany przez Roba Fusari, na singlu wydany został 6 lipca 2009 roku w Wielkiej Brytanii, natomiast w Australii 20 lipca.

  W miejsce zlikwidowanej trasy Fame Kills, Gaga oficjalnie zapowiedziała własną o nazwie Monster Ball Tour 15 października 2009 roku. Tournée pierwotnie planowano rozpocząć w Londynie na początku 2010 roku, ale rozpoczęto 27 listopada 2009 w Montrealu. Raper Kid Cudi i piosenkarz Jason Derülo zostali potwierdzeni jako support. Kid Cudi będzie wspierał piosenkarkę od początku trasy, Derulo dołączy 28 grudnia 2009 roku. Oficjalny poster trasy przedstawia wokalistkę w okularach Versace 676 z kolekcji "Orbit", które założyła po raz pierwszy na 3 października 2009 w programie Saturday Night Live. Produkt został zaprojektowany przez Nasira Mazhara we współpracy z firmą Gagi Haus of Gaga. Sponsorem amerykańskich koncertów jest Virgin Mobile USA, który wprowadził "Free IP". Program ten oferuje fanom, którzy poświęcają swój czas bezdomnym darmowe bilety.

  Taylor Alison Swift (ur. 13 grudnia 1989 w Reading w stanie Pensylwania) – amerykańska wokalistka, country i popowa, autorka tekstów oraz instrumentalistka.Beautiful, Dirty, Rich – piosenka wykonywana przez amerykańską piosenkarkę electropop Lady GaGę stworzona i wyprodukowana na jej debiutancki album studyjny, The Fame (2008).


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  „Alejandro” − trzeci singiel amerykańskiej piosenkarki Lady Gaga, pochodzący z jej minialbumu The Fame Monster. Piosenka została napisana przez Gagę i producenta o pseudonimie RedOne, który jest odpowiedzialny także za produkcję utworu. W singlu artystka śpiewa w języku innym niż angielski o żegnających się kochankach. Było to inspirowane przez „Fear of Sex Monster”. Krytycy zauważyli, że piosenka jest pod silnym wpływem ABBY i Ace of Base, co dało pozytywną recenzję.
  "Dance in the Dark" – czwarty a zarazem ostatni singel amerykańskiej piosenkarki Lady Gagi pochodzący z minialbumu The Fame Monster. Początkowo miał ukazać się jako trzeci utwór po Telephone, jednakże plany zostały wycofane ze względu na jego słabe pozycje w notowaniach radiowych, przez co trzecim singlem wydawnictwa ostatecznie został Alejandro. Kompozycja została później wydana w formacie digital download oraz jako singel radiowy. Dance in the Dark jest utrzymany w stylu retro i inspirowana muzyką New Wave lat 70.
  "Poker Face" – drugi singel amerykańskiej piosenkarki Lady GaGi, pochodzący z jej debiutanckiego albumu The Fame. Został wydany 29 września 2008 roku. Najlepiej sprzedający się singiel 2009 roku.
  "Eh, Eh (Nothing Else I Can Say)" – trzeci singel amerykańskiej piosenkarki pop Lady GaGi pochodzący z jej debiutanckiego albumu The Fame. Został wydany 31 stycznia 2009 roku tylko w Australii i Nowej Zelandii.
  The Fame Ball Tour – pierwsza trasa koncertowa, amerykańskiej piosenkarki Lady Gagi promująca jej debiutancki album studyjny The Fame.
  The Fame to debiutancki album amerykańskiej piosenkarki, Lady Gagi. Płyta ukazała się 19 sierpnia 2008 roku nakładem wytwórni Interscope Records oraz Konvict Muzik i Cherrytree Records, do których Gaga dołączyła w 2008 roku. Gaga nad albumem pracowała z takimi producentami jak: RedOne, Akon, Space Cowboy, Martin Kierszenbaum czy Rob Fusari. Muzycznie wydawnictwo nawiązuje do synth popu, dance-popu i muzyki z lat 80, lirycznie natomiast porusza temat miłości do sławy, seksu, pieniędzy, narkotyków i tożsamości seksualnej. W celu promocji wokalistka wyruszyła w trasę The Fame Ball Tour oraz wystąpiła w kilkudziesięciu programach telewizyjnych. Album został dołączony jako dysk bonusowy do mini albumu The Fame Monster.
  MTV Video Music Awards (znane też jako VMA) – nagrody muzyczne wręczane co roku przez amerykańską telewizję muzyczną MTV za przemysł teledysków. Plebiscyt obejmuje kilkanaście kategorii, z czego do najważniejszą jest teledysk roku. Do 2006 zwycięzcy wybierani byli przez profesjonalne jury, od 2007 wybór wygranych należy głównie do internautów, podczas gry profesjonaliści dobierają zwycięskie teledyski w kategoriach technicznych (najlepsza reżyseria, efekty specjalne itp.). Odbywające się co roku w sierpniu lub wrześniu w amerykańskich teatrach i halach widowiskowych gale wręczenia nagród, obfitujące w występy gwiazd muzycznych, emitowane są na żywo przez kanały MTV na całym świecie. Pierwsze rozdanie odbyło się w 1984, a najbliższe (MTV Video Music Awards 2013) jest już trzydziestym w historii VMA.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.027 sek.