• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • The Miz  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Eve Torres (ur. 21 sierpnia 1984) - amerykańska tancerka i profesjonalna modelka. Znana jest jako diva WWE, gdzie była trzykrotną posiadaczką tytułu Divas Championship. Eve rozpoczynała karierę jako tancerka i modelka. Tańczyła w The Southern California Summer Pro League. W latach 2006-2007 tańczyła w zespole Los Angeles Clippers. Pojawiała się też w niektórych programach telewizyjnych.Dean Ambrose, właśc. Jonathan Good (ur. 7 grudnia 1985 w Cincinnati) – profesjonalny zapaśnik występujący w federacji WWE jako członek stajni The Shield. Good jest też znany z występów na wielu scenach niezależnych m.in. CHIKARA, Dragon Gate USA czy Combat Zone Wrestling przeważnie jako Jon Moxley. Obecnie Dean posiada tytuł United States Championship.

  Michael Gregory Mizanin (ur. 8 października 1980 w Parmie) – amerykański wrestler, gwiazda reality show i aktor. Obecnie występuje w federacji WWE w brandzie Smackdown pod pseudonimem ringowym The Miz.

  Mizanin po raz pierwszy osiągnął popularność jako członek obsady The Real World: Back to New York (2001) emitowanego przez MTV, a także jego następcy Real World/Road Rules Challenge. Wziął udział w czwartym sezonie WWE Tough Enough, w którym uczestnicy walczyli o możliwość podpisania kontraktu z WWE; zdobył drugie miejsce. Mizanin trenował i występował w federacjach niezależnych i szkółkach takich jak Ultimate Pro Wrestling (UPW), Deep South Wrestling (DSW) i Ohio Valley Wrestling (OVW).

  World Tag-Team Championship to pasy drużynowe federacji WWE. Prawo walki o ten pas mają tylko zawodnicy z rostera RAW. Rekordzistą w ilości wygranych jest Edge - pas zdobywał 12 razy m.in. 7 razy z Christianem, 2 razy z Chrisem Benoit, raz z Hulkiem Hoganem, Randym Ortonem i Chrisem Jericho.Ołeh Ołeksandrowicz Prudius, ukr. Олег Олександрович Прудіус (ur. 27 kwietnia 1972 roku na Ukrainie) – wrestler znany pod pseudonimem Vladimir Kozlov. W latach 2006-2011 był związany z WWE, w okresie 2010-2011 występując w rosterze RAW.

  W 2006 został wybrany prowadzącym corocznego konkursu WWE Diva Search, zaś pod koniec roku zaczął walczyć w głównym rosterze federacji. Rok później został przeniesiony do brandu ECW, w którym uformował drużynę z Johnem Morrisonem, z którym zdobył WWE Tag Team Championship, World Tag Team Championship oraz statuetki Slammy Awards za drużynę roku 2008. Po przeniesieniu do rosteru Raw dwukrotnie zdobył WWE United States Championship, raz zunifikowane tytuły tag-team oraz walizkę Money in the Bank. Po wykorzystaniu walizki w listopadzie 2010 stał się posiadaczem WWE Championship. Wystąpił w walce wieczoru WrestleManii XXVII, gdzie skutecznie obronił mistrzostwo w walce z Johnem Ceną. W karierze zdobył również osiem razy WWE Intercontinental Championship, dzięki czemu stał się dwudziestym piątym Triple Crown Championem i piątym Grand Slam Championem.

  Renee Jane Paquette (ur. 19 września 1985 w Toronto, Ontario) – kanadyjska aktorka. Obecnie odgrywająca rolę komentatorki i osoby przeprowadzającej wywiady w organizacji WWE, gdzie używa pseudonimu ringowego Renee Young. Cyber Sunday 2007 - gala wrestlingu federacji WWE, która odbyła się 28 października 2007 w hali Verizon Center w mieście Waszyngton.

  Wczesne życie[ | edytuj kod]

  Michael Mizanin urodził się i wychowywał w Parmie w Ohio, gdzie uczęszczał do Normandy High School i był kapitanem drużyn koszykarskich. Oprócz tego był członkiem samorządu studenckiego. Uczęszczał do Miami University, w którym był członkiem bractwa studenckiego Theta Chi. Studiował biznes w Richard T. Farmer School of Business, po czym dołączył do składu reality show „The Real World” (2001).

  Randal Keith Orton, znany jako Randy Orton (ur. 1 kwietnia 1980 w Knoxville) – amerykański wrestler. Najbardziej znany z występów w World Wrestling Entertainment w brandzie WWE SmackDown!, którego członkiem był do 2013 roku. Należał do grup: „Evolution”, „Rated RKO” i „The Legacy”. Orton jest najmłodszym w historii zdobywcą tytułu WWE World Heavyweight Championship.Lista rodzajów walk w wrestlingu – rodzaje walk w wrestlingu mogą być definiowane ze względu na liczbę uczestniczących zawodników, dodatkowe zasady lub specjalne warunki zwycięstwa. Czasem walki mogą się zaliczać do więcej, niż jednej kategorii. Na przykład Tables, Ladders and Chairs match może być dodatkowo singles matchem jeśli biorą w nim udział dwie osoby lub triple threat matchem jeśli biorą w nim udział trzy osoby. W liście nie uwzględniono rodzajów walk, które miały miejsce tylko raz, chyba że w ramach przykładu lub uznania za prekursora innych rodzajów.

  Kariera w telewizji[ | edytuj kod]

  Mizanin porzucił naukę w koledżu i wziął udział w dziesiątym sezonie (2001) reality show pt. The Real World. Pojawił się w jego następcy, Real World/Road Rules Challenge (w którym wystąpili uczestnicy Road Rules i The Real World), a także Battle of the Seasons, The Gauntlet, The Inferno, Battle of the Sexes 2 i The Inferno 2. Nie licząc Battle of the Sexes 2, Mizanin przetrwał wszystkie wyzwania, między innymi wygrywając sezony Battle of the Seasons i The Inferno 2.

  Anthony Carelli (ur. 14 marca 1979) – kanadyjski wrestler pochodzenia włoskiego, bardziej znany jako Santino Marella. Aktualnie pracuje w World Wrestling Entertainment, walcząc w jego brandzie Raw. Prowadził tag team z Vladimirem Kozlovem.Hollywood – dzielnica miasta Los Angeles w Stanach Zjednoczonych i najważniejszy ośrodek amerykańskiej kinematografii. Słowo Hollywood jest używane jako skrótowa, popularna nazwa dla amerykańskiego przemysłu filmowo-telewizyjnego.

  Po siedmioletniej przerwie od występów w The Real World/Road Rules Challenge, Mizanin powrócił do reality show 4 kwietnia 2012 jako prowadzący finału sezonu The Battle of the Exes. Był to pierwszy raz, w którym The Miz pojawił się w serii już jako gwiazda WWE. Podczas kręcenia odcinków The Real World przed debiutem w WWE, Mizanin przedstawił swoje alter ego „The Miz”. Wykreował postać wkurzonego i aroganckiego mężczyzny twierdząc, że taka postać będzie idealnie pasować w profesjonalnym wrestlingu.

  Survivor Series (2015) było galą profesjonalnego wrestlingu wyprodukowaną przez federację WWE, która była emitowana w systemie pay-per-view (PPV) i na WWE Network. Odbyła się ona 22 listopada w Philips Arena w Atlancie, Georgii. Była to dwudziesta dziewiąta gala w chronologii Survivor Series, a także pierwsza gala z cyklu mająca miejsce w stanie Georgia. Gala była promowana jako celebracja 25 lat pobytu The Undertakera w WWE.Kris Pavone (ur. 2 maja 1980 w Youngstown) – profesjonalny wrestler. Bardziej znany z World Wrestling Entertainment (WWE), jako Caylen Croft. był częścią tag teamu Dude Busters który współtworzył z Trentem Barretą. Obecnie walczy w federacjach niezależnych.

  W 2004 pojawił się w reality show Battle of the Network Reality Stars, gdzie jego drużyna ukończyła rywalizację na drugim miejscu. Mizanin był uczestnikiem specjalnego odcinka show Nieustraszeni. Jego partnerką i byłą dziewczyną była Trishelle Cannatella, z którą wygrał dwie konkurencje. W kwietniu 2007 pojawił się w teleturnieju Identity, gdzie uczestnik John Kim miał poprawnie zidentyfikować wrestlera. W 2008 gościnnie pojawił się w serialu Ghost Hunters Live. Rok później wystąpił w dwóch odcinkach amerykańskiego teleturnieju Czy jesteś mądrzejszy od 5-klasisty?. Wystąpił w odcinku programu Destroy Build Destroy z 3 marca 2010. 5 października 2011 wystąpił w odcinku . 31 marca 2012, Miz przegrał z Big Showem o miano pierwszego „Slime Wrestling World Championa” podczas ceremonii Nickelodeon Kids’ Choice Awards. Tego samego roku pojawił się w jednym odcinku serialu Para królów emitowanym na Disney XD.

  José Alberto Rodríguez (ur. 25 maja 1977 w San Luis Potosí) – meksykański wrestler i zawodnik mieszanych sztuk walk. Obecnie zakontraktowany w federacji Impact Wrestling, gdzie pod pseudonimem Alberto El Patrón jest w pierwszym posiadaniu pasa GFW Global Championship. The Real World – amerykański reality show. Serial emitowany w MTV relacjonujący życie młodych niedoświadczonych życiowo ludzi. Siedem nieznanych sobie wcześniej osób z różnych stron świata i środowisk decyduje się na spędzenie kilku miesięcy pod jednym dachem w obecności kamer. Dzięki Real World możemy się dowiedzieć jakie problemy i spięcia powoduje przebywanie ze sobą 24 godziny na dobę. Wszystkie z dotychczasowych edycji programu cieszyły się ogromną popularnością, obfitując w zaskakujące zwroty akcji i skandale z udziałem samych bohaterów.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Warto wiedzieć że... beta

  Rycklon Stephens, znany jako Ezekiel Jackson (ur. 22 kwietnia 1978 w Linden (Gujana)) – urodzony w Gujanie amerykański kulturysta i wrestler, występuje w World Wrestling Entertainment.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  SummerSlam (2016) było galą wrestlingu, wyprodukowaną przez federację WWE. Odbyła się 21 sierpnia 2016 w Barclays Center w Brooklynie w Nowym Jorku. Emisja była przeprowadzana na żywo za pośrednictwem WWE Network oraz w systemie pay-per-view. Była to dwudziesta dziewiąta gala w chronologii SummerSlam i druga z rzędu mająca miejsce w Barclays Center.
  Menedżer (ang. manager) – w wrestlingu postać drugoplanowa, będąca częstym towarzyszem zawodnika lub zawodników. Na żeńskiego managera czasem mówi się valet (pl. giermek). Jeśli manager jest osobą kontrolującą wrestlera, który bez niego zachowywałby się zbyt gwałtownie i nieadekwatnie do sytuacji, to taką osobę nazywa się handler (pl. treser). W rzeczywistości nie musi być prawdziwym menedżerem, tylko odgrywać jego postać.
  Poniżej znajduje się lista nagród czasopisma Pro Wrestling Illustrated. Nagrody są przyznawane corocznie przez czytelników.
  Sesugh Uhaa (ur. 22 sierpnia 1987 w Sacramento w Kalifornii) – amerykański wrestler występujący w federacji WWE w brandzie Raw pod pseudonimem ringowym Apollo Crews.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.191 sek.