• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • The Miracles

  Przeczytaj także...
  Baryton jest to rodzaj głosu ludzkiego. Głos męski mieszczący się w środkowym zakresie skali głosu (niższy od tenoru, wyższy od basu). Jest to najczęstszy głos występujący u mężczyzn. Barytonowy zakres skali głosu sięga od A do f w muzyce chóralnej i od G do g w muzyce poważnej, ale może być poszerzony zarówno w górę jak i w dół. Głos barytonowy można sklasyfikować na baryton dramatyczny (jest to głos o ciemnej barwie posiadający bardzo bogate i pełne brzmienie oraz niską tessiturę głosu, zakres od G do f ) oraz baryton liryczny (głos ten posiada jasną barwę o lekkim i ciepłym brzmieniu oraz wyższej tessiturze głosu niż baryton dramatyczny, zakres od A do g ).Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.
  Soul (ang.dusza) – gatunek muzyki rozrywkowej wywodzący się z rhythm and bluesa, początkowo będąc jego częścią.

  The Miracles – amerykańska grupa wokalna związana z gatunkami rytm and blues oraz soul. Powołana jako grupa towarzysząca Smokey Robinson kontynuowała występy po jego odejściu przez pierwszą połowę lat siedemdziesiątych. Grupa reaktywowała się w latach dziewięćdziesiątych jako The New Miracles.

  Smokey Robinson, właśc. William Robinson (ur. 19 lutego 1940 Detroit) – amerykański piosenkarz popowy. Jeden z pionierów gatunków rytm and blues, soul i urban. Jeden z najwybitniejszych artystów, kompozytorów i producentów firmy Motown. Robinson obdarzony bardzo czystym, wysokim tenorem, rozpoczął swą karierę śpiewając w grupie wokalnej Matadores, by wkrótce rozpocząć solową karierę.Tenor jeden z czterech głównych rodzajów, klas głosu ludzkiego. Mianem tym określa się również osoby śpiewające tym głosem.

  W skład grupy wchodzili: Smokey Robinson śpiew (tenor) Claudette Rogers śpiew Bobby Rogers śpiew (tenor) Emmerson "Sonny" Rogers śpiew (tenor) Ronnie White śpiew (baryton) Clarence Dawson śpiew Billy Griffin śpiew (tenor)


  Dyskografia grupy The Miracles: 1973 Renaissance 1974 Do It Baby 1975 City of Angels 1975 Don't Cha Love It 1976 The Power of Music 1977 The Miracles 1977 Love Crazy 1990 Love Maschine (jako The New Miracles) 2001 A Soulful Christmas 2001 Christmas with the Miracles 2002 Tears of a Clown
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.009 sek.