• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • The Mills Brothers  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  The Platters - afroamerykańska wokalna grupa popowa związana z gatunkami soul i rhythm and blues. Grupa powstała w 1953 roku w Los Angeles i koncertowała w miejscowych klubach. Wyjątkowością grupy był fakt, że była ona mieszana. Obok czterech mężczyzn występowała w niej wokalistka. Umożliwiło to budowanie specyficznego, scenicznego napięcia opartego na delikatnych (dopuszczalnych w kategoriach epoki) aluzjach erotycznych. Grupa charakteryzowała się znakomitym zgraniem głosów. Mimo swej atrakcyjności, zespół zapewne podzieliłby los tysięcy innych grup działających w tym czasie, gdyby nie wpadł w oko legendarnemu producentowi Buckowi Ram, który wyprowadził go na czoło swego gatunku.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  I Ain't Got Nobody (1932)
  Donald Mills (1966)
  Harry Mills (1966)
  Herbert Mills (1966)
  Norman Brown (1966)
  The Mills Brothers (w składzie: John III Mills, Elmer Hopper, 2005)

  The Mills Brothersjazzowo-popowy kwartet wokalny, założony w 1928 roku przez 4 braci: Johna Jr., Herberta, Harry'ego i Donalda Millsów, z pochodzenia Afroamerykanów. Bracia stworzyli ponad 2000 nagrań, które zostały sprzedane w ponad 50 mln egzemplarzy.

  Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

  Pierwotny skład zespołu ulegał zmianom. Po śmierci Johna Juniora w 1936 roku na gruźlicę jego miejsce zajął jego ojciec, John Senior. Wówczas do zespołu dołączył także gitarzysta Norman Brown. W 1957 John Sr. przestał występować i odtąd grupa stanowiła trio i z gitarzystą Normanem Brownem. W 1982 roku zmarł Harry; Herbert i Donald występowali do śmierci Herberta w 1989. Następnie do Donalda dołączył jego syn, John III. Po śmierci Donalda (1999) John III występuje pod szyldem "The Mills Brothers" wraz z Elmerem Hopperem z grupy The Platters.

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. Paper Doll – piosenka autorstwa The Mills Brothers. W Stanach Zjednoczonych piosenka pojawiła się na 1 miejscu listy magazynu Billboard i pozostała na nim dwanaście tygodni (od 6 listopada 1943 do 22 stycznia 1944).

  W początkowej karierze w latach 30. czy 40. bracia imitowali instrumenty takie jak tuba, saksofon, trąbka.

  Założyciele zespołu[ | edytuj kod]

 • John (ur. 19 października 1910; zm. 24 stycznia 1936),
 • Herbert (ur. 2 kwietnia 1912; zm. 12 kwietnia 1989),
 • Harry (ur. 19 sierpnia 1913; zm. 28 czerwca 1982),
 • Donald (ur. 29 kwietnia 1915; zm. 13 listopada 1999).
 • WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.
  Jazz – gatunek muzyczny, który powstał w początkach XX wieku (zapoczątkowany około 1900 roku), na południu Stanów Zjednoczonych w dzielnicy prostytutek Storyville w Nowym Orleanie; tradycyjnie początki jazzu łączą się z Congo Square jako połączenie muzyki zachodnioafrykańskiej i europejsko-amerykańskiej (bluesa, ragtime’u i muzyki europejskiej). Stanowi on połączenie muzyki ludowej, artystycznej i rozrywkowej.
  Biblioteka Narodowa Republiki Czeskiej (cz. Národní knihovna České republiky) – biblioteka narodowa Czech z siedzibą w Pradze. Biblioteka znajduje się w gmachu Clementinum. Jedna z najstarszych bibliotek na terenie Czech, której zbiory obejmują ponad 6,5 miliona woluminów.
  Gruźlica (łac. tuberculosis, TB – tubercule bacillus) – powszechna i potencjalnie śmiertelna choroba zakaźna, wywoływana przez prątka gruźlicy (Mycobacterium tuberculosis). Gruźlica dotyczy najczęściej płuc (gruźlica płucna) lecz również może atakować ośrodkowy układ nerwowy, układ limfatyczny, naczynia krwionośne, układ kostno-stawowy, moczowo-płciowy oraz skórę. Inne mykobakterie takie jak Mycobacterium bovis, Mycobacterium africanum, Mycobacterium canetti czy Mycobacterium microti wywołują choroby zwane mykobakteriozami i z reguły nie infekują zdrowych osób dorosłych, natomiast są często spotykane u osób z upośledzeniem odporności, np. w przebiegu AIDS.
  Muzyka pop – ogólnie muzyka popularna, termin ten jest jednak wieloznaczny, w najszerszym sensie oznacza każdy rodzaj muzyki rozrywkowej, niezależnie od jej charakteru.
  Afroamerykanie (ang. African Americans, również Afro-Americans, Black Americans) – czarnoskórzy Amerykanie pochodzenia subsaharyjskiego. W głównej mierze są potomkami sprowadzanych od XVII do XIX wieku jako niewolnicza siła robocza Afrykanów, niektórzy wywodzą się z późniejszej imigracji z krajów Afryki oraz Karaibów i Ameryki Łacińskiej (gł. z Jamajki, Haiti i Dominikany).
  When I Lost You” – piosenka skomponowana i napisana przez Irvinga Berlina w 1912. Pierwotnie utwór nagrany został przez Manuela Romaina.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.026 sek.