• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • The Legacy - wrestling


  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  Przeczytaj także...
  World Tag-Team Championship to pasy drużynowe federacji WWE. Prawo walki o ten pas mają tylko zawodnicy z rostera RAW. Rekordzistą w ilości wygranych jest Edge - pas zdobywał 12 razy m.in. 7 razy z Christianem, 2 razy z Chrisem Benoit, raz z Hulkiem Hoganem, Randym Ortonem i Chrisem Jericho.Randal Keith Orton, znany jako Randy Orton (ur. 1 kwietnia 1980 w Knoxville) – amerykański wrestler. Najbardziej znany z występów w World Wrestling Entertainment w brandzie WWE SmackDown!, którego członkiem był do 2013 roku. Należał do grup: „Evolution”, „Rated RKO” i „The Legacy”. Orton jest najmłodszym w historii zdobywcą tytułu WWE World Heavyweight Championship.
  World Heavyweight Championship – pas mistrzowski organizacji World Wrestling Entertainment, należącym do rosteru SmackDown. World Heavyweight Championship dawniej był znany jako WCW Championship. Kiedy WWE wykupiło WCW, połączono WWF Championship z mistrzostwem WCW i powstał WWE Undisputed Championship, który mógł być zdobyty i na Raw i na SmackDown. Gdy Brock Lesnar zdobył ten tytuł, podpisał umowę dzięki której ustalono, że tylko na SmackDown Undisputed Championship może być broniony. W związku z tym General Manager Raw Eric Bischoff zaprezentował pas World Heavyweight Championship jako dawny pas WCW wręczając nowy tytuł Triple H’owi 2 września 2002 roku. World Heavyweight Championship był najważniejszym pasem na Raw do Draftu 2005, kiedy to ówczesny mistrz Batista przeszedł na SmackDown. Mistrzostwo wagi ciężkiej powróciło na Raw 30 czerwca 2008, kiedy to CM Punk jako gwiazda Raw wykorzystał walizkę Money in the Bank na Edge’u. Mistrzostwo przeszło z powrotem na SmackDown 15 lutego 2009 roku, gdy Edge jako zawodnik SmackDown! zdobył pas, lecz tytuł wrócił na Raw 5 kwietnia, gdy John Cena pokonał Edge’a i zabrał znów pas na RAW. Edge odzyskał tytuł 3 tygodnie później, poprzez wygraną z Ceną. Pas wagi ciężkiej dzięki temu znów przeszedł na SmackDown, gdzie jest do dziś.

  The Legacy – team w wrestlingu , występujący w WWE w brandzie Raw od stycznia 2009 do lutego 2010. W jego skład wchodzili Ted DiBiase, Cody Rhodes oraz Randy Orton.

  Przebieg kariery[ | edytuj kod]

  Początki[ | edytuj kod]

  Początkowo Cody Rhodes i Hardcore Holly posiadali pasy WWE World Tag Team Championship, co stało się powodem zainteresowania debiutującego na RAW Teda DiBiase. Na Night of Champions doszło do walki pomiędzy Codym & Hollym vs Ted & ? (nie było wiadomo). Ted kazał poczekać 10 minut aż przyjdzie jego partner, ale Holly nie chiał się zgodzić. Jak się okazało to Cody Rhodes miał być jego tajemniczym partnerem, gdyż zdradził on Holly'ego i razem z Tedem niszczył go. Zostali oni wtedy po raz pierwszy razem WWE World tag team champions. Następnie przyłączył się do nich Manu. Razem pomagali pokonać Randy'emu Ortonowi CM Punka. Jednak gdy podczas walki Randy vs CM Punk Ted zaatakował CM Punka (przez co Randy przegrał przez DQ), "Legend Kiler" wkurzył się i kopnął go w głowę co spowodowało wstrząs mózgu i jego odejście z federacji na jakiś czas. Wtedy Randy Orton, Cody Rhodes, Manu i Sim Snuka Stworzyli Legacy.

  Theodore Marvin DiBiase, Jr. (ur. 8 listopada 1982 w Clinton w stanie Missisipi) – były amerykański wrestler występujący w federacji WWE, w rosterze SmackDown.John Felix Anthony Cena (ur. 23 kwietnia 1977 w West Newbury) – amerykański wrestler, wokalista hip-hopowy oraz aktor. Członek federacji WWE (World Wrestling Entertainment).

  2008/2010[ | edytuj kod]

  Początki były bardzo słabe w końcu Randy postanowił zrobić każdemu z nich test. Mieli pokonać wyznaczonych przeciwników Cody Rhodes pokonał JTG a Jim Snuka Rey Mysterio zadania nie wykonał Manu który przegrał z ECW World Championem Mattem Hardym dlatego Orton wyrzucił go z grupy. Następnie Cody Rhodes i Jim Snuka pokonali Cryme Tyme. Cody wykonał pin na przeciwniku i pozostał w Legacy, ale za to Randy wyrzucił Jima Snukę.

  (WWE) Intercontinental Championship – pas mistrzowski organizacji World Wrestling Entertainment. Początkowo był to drugi pod względem ważności pas w federacji. Obecnie jest drugim co do ważności pasem brandu SmackDown!. Do 2009 roku był na RAW, ale po Drafcie Rey Mysterio został przeniesiony razem z pasem do rosteru SmackDown.ECW Championship − obecnie nieistniejący już tytuł mistrzowski federacji WWE, do której należało ECW. To jedyny oryginalny pas dawnej Extreme Championship Wrestling.

  Ted DiBiase Manu i Snuka planowali wykonać zemstę na Randym ale Ted zdradził swoich partnerów i przyłączył się do Legacy. Następnie Randy Orton wdał się w feud z Vince'em McMahonem i pomagali mu w tym Ted i Cody. Na Backlash Legacy pokonali Triple H Batistę i Shane McMahon. Na następnej gali Randy pokonał Triple H i zdobył WWE Championa. Tytuł stracił na rzecz Batisty na gali The Bash. Na następnej gali Legacy skontuzjował Batistę, co doprowadziło do tego, że pas wrócił do Ortona.

  Night of Champions - coroczna gala PPV (Pay Per View), federacji WWE (World Wrestling Entertainment), która wyróżnia się zasadą "All Titles on a line" co znaczy, że na jednej gali odbywają się walki o wszystkie pasy mistrzowskie. Mogą występować walki typu "Non Title".David Michael Bautista (ur. 18 stycznia 1969 w Arlington) − amerykański wrestler znany z występów w World Wrestling Entertainment jako Dave Batista.

  Potem Randy feudował z Johnem Ceną a Cody i Ted z DX Triple H i HBK. Na gali Bragging Rights John odebrał mu pas w Iron Matchu. John Cena Stracił tytuł na rzecz Sheamusa z którym Randy Orton walczył na Royal Rumble, ale przegrał z powodu dyskwalifikacji, ponieważ Cody Rhodes uderzył Sheamusa. Od tej pory Legacy nie potrafiło się dogadać między sobą co doprowadziło do walki na Wrestlemanii 26. Randy Orton pokonał Cody Rhodesa i Teda DiBiase. Wtedy Legacy się rozpadło.

  D-Generation X - nieistniejący już tag team w wrestlingu, występujący w federacji World Wrestling Entertainment w latach 1997-2010. W skład teamu wchodziło 2 zapaśników - Triple H oraz Shawn Michaels, a dawniej członkami byli także: Chyna, Rick Rude (manager), Billy Gunn, John Cena, X-Pac, Road Dogg, a do końca istnienia teamu Hornswoggle jako maskotka DX.Michael Shawn Hickenbottom, znany jako Shawn Michaels (ur. 22 lipca 1965 w Chandler) – amerykański były profesjonalny wrestler. Należał do federacji World Wrestling Entertainment (WWE).

  W Wrestlingu[ | edytuj kod]

 • Finishery Rhodes'a
 • Cross Rhodes (Spinning neckbreaker)
 • The Silver Spoon DDT
 • Finishery DiBiase'go
 • Cobra clutch legsweep
 • Dream Street (Cobra clutch slam)
 • Finishery Ortona
 • RKO (Jumping Cutter)
 • Running Punt (kopnięcie z rozbiegu rywala w głowę)
 • Rhodes oraz DiBiase Jr.
 • Themy
 • "Voices" – Rich Luzzi & Jim Johnston
 • "Priceless (remix)" – Jim Johnston (styczeń 2009 – maj 2009; Motyw tylko dla Rhodes'a & DiBiase'a)
 • "It's a New Day" – Adelitas Way (czerwiec 2009–obecnie; Motyw tylko dla Rhodes'a & DiBiase'a)
 • Tytuły mistrzowskie[ | edytuj kod]

 • World Wrestling Entertainment
 • WWE Championship (10x) – Randy Orton
 • WWE Intercontinental Championship (1x) – Randy Orton
 • World Heavyweight Champion (1x) – Randy Orton
 • Royal Rumble (2009) – Randy Orton
 • WWE World Tag Team Championship – Cody Rhodes & Ted DiBiase (1 x)
 • WWE World Tag Team ChampionshipRandy Orton
 • Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • The Legacy na ProwrestlingWikia.com
 • Phillip Jack Brooks, znany jako CM Punk (ur. 26 października 1978) – amerykański profesjonalny wrestler, walczący w World Wrestling Entertainment w rosterze RAW.Robert "Bob" Howard, znany jako Hardcore Holly (ur. 29 stycznia 1963 w Grants Pass) – Były amerykański zawodowy zapaśnik, występujący dawniej w federacji WWE.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  WWE Raw (dokładniej Monday Night Raw) – program telewizyjny o tematyce wrestlingu, wydawany przez World Wrestling Entertainment (WWE). W Stanach Zjednoczonych program jest emitowany w stacji USA Network, zaś w Polsce na stacji Extreme Sports Channel. Raw postrzegany jest jako sztandarowy program produkcji WWE ze względu na swoją dłuższą historię niż program SmackDown!. Jest to najdłuższy serial epizodyczny w historii USA, emitowany regularnie co poniedziałek.
  Oscar Gutierrez Gonzales Rubio, znany jako Rey Mysterio (ur. 11 grudnia 1974 w San Diego) – meksykański zawodowy zapaśnik. Występuje w federacji World Wrestling Entertainment w rosterze WWE RAW, do którego przeszedł w kwietniu 2011 po drafcie z WWE SmackDown.
  Cody Rhodes, właśc. Cody Garrett Runnels (ur. 30 czerwca 1985 w Marietcie) – amerykański zapaśnik. Walczy w federacji World Wrestling Entertainment, brandzie WWE SmackDown!.
  Royal Rumble – gala pay-per-view (PPV) federacji WWE. Odbywa się każdego roku w styczniu. Pierwsza gala miała miejsce 24 stycznia 1988 r. w Copps Coliseum w Hamilton (Ontario) i została zrealizowana na specjalne potrzeby telewizji USA Network (nie była galą PPV). Zwycięzcą pierwszego Royal Rumble był Jim Duggan. Dopiero druga edycja Royal Rumble była dostępna w systemie płatnym. Głównym wydarzeniem każdej gali jest pojedynek 30 zawodników "Royal Rumble Match" (w 2011 r. 40 zawodników), a jego zwycięzca dostaje szansę na walkę o tytuł na gali WrestleMania. Royal Rumble wchodzi w skład tzw. WWE "Big Four". Przez wielu uznawana jest za jedną z najbardziej popularnych gal PPV federacji WWE.
  Triple H, właściwie Paul Michael Levesque (ur. 27 lipca 1969 w Nashua) – amerykański zawodowy zapaśnik, występujący w federacji WWE w brandzie RAW. Jego pseudonim to skrót od Hunter Hearst Helmsley (HHH).
  World Heavyweight Championship – pas mistrzowski organizacji World Wrestling Entertainment, należącym do rosteru SmackDown. World Heavyweight Championship dawniej był znany jako WCW Championship. Kiedy WWE wykupiło WCW, połączono WWF Championship z mistrzostwem WCW i powstał WWE Undisputed Championship, który mógł być zdobyty i na Raw i na SmackDown. Gdy Brock Lesnar zdobył ten tytuł, podpisał umowę dzięki której ustalono, że tylko na SmackDown Undisputed Championship może być broniony. W związku z tym General Manager Raw Eric Bischoff zaprezentował pas World Heavyweight Championship jako dawny pas WCW wręczając nowy tytuł Triple H’owi 2 września 2002 roku. World Heavyweight Championship był najważniejszym pasem na Raw do Draftu 2005, kiedy to ówczesny mistrz Batista przeszedł na SmackDown. Mistrzostwo wagi ciężkiej powróciło na Raw 30 czerwca 2008, kiedy to CM Punk jako gwiazda Raw wykorzystał walizkę Money in the Bank na Edge’u. Mistrzostwo przeszło z powrotem na SmackDown 15 lutego 2009 roku, gdy Edge jako zawodnik SmackDown! zdobył pas, lecz tytuł wrócił na Raw 5 kwietnia, gdy John Cena pokonał Edge’a i zabrał znów pas na RAW. Edge odzyskał tytuł 3 tygodnie później, poprzez wygraną z Ceną. Pas wagi ciężkiej dzięki temu znów przeszedł na SmackDown, gdzie jest do dziś.
  Wrestling (ang. professional wrestling, często skracane do pro wrestling i wrestling; pl. "profesjonalne zapasy", "zawodowe zapasy" ) – rodzaj spektaklu łączący atletykę i sztukę teatralną, rodzaj rozrywki sportowej popularnej w Stanach Zjednoczonych, Japonii (Puroresu), Meksyku (Lucha Libre) oraz w Kanadzie i Wielkiej Brytanii. Bazuje on na klasycznych zapasach greckich i wolnej amerykance ze współczesnymi dodatkami, takimi jak ciosy, oparte na sile chwyty i rzuty oraz akrobatyczne manewry. Duży wpływ na obecny kształt wrestlingu miały również sztuki walki. Dodatkowym aspektem jest okazyjne użycie improwizowanych broni dla nadania dramatyzmu. Należy wspomnieć że zawodnicy narażeni są na utratę zdrowia i życia. Część z nich kończy karierę na wózku inwalidzkim lub przykuci do łóżka, tak jak Darren Drozdov czy Thomas Billington (Dynamite Kid). Na taki stan rzeczy wpływają urazy zawodników odniesione podczas walki, prowadzony styl życia, narkotyki, środki przeciwbólowe i sterydy. Organizatorzy tego widowiska mówią o tych zjawiskach niechętnie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.017 sek.