• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • The Ladder


  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  Przeczytaj także...
  Jon Anderson, właśc. John Roy Anderson (ur. 25 października 1944 w Accrington w angielskim hrabstwie Lancashire) – brytyjski autor tekstów, wokalista i multiinstrumentalista rockowy znany z długoletnich występów z progresywną grupą Yes, z kariery solowej oraz ze wspólnych nagrań z Vangelisem (duet Jon and Vangelis). Gościnnie udzielał się na płytach takich wykonawców i zespołów, jak między innymi King Crimson, Mike Oldfield, Tangerine Dream, Toto, Kitaro, Bela Fleck. Anderson śpiewa charakterystycznym wysokim głosem.Igor Pietrowicz Choroszew (ros. И́горь Петро́вич Хоро́шев; ur. 14 lipca 1965 w Moskwie) – rosyjski klawiszowiec mieszkający w USA, najlepiej znany z pracy w zespole Yes w latach 1997 – 2001. Khoroshev zagrał na takich albumach studyjnych zespołu, jak Open Your Eyes i The Ladder, a także na albumie koncertowym House of Yes: Live from House of Blues.
  Chris Squire (ur. 4 marca 1948 w Londynie) – brytyjski basista rockowy znany z długoletnich występów z progresywną grupą Yes oraz z nagrań studyjnych z wieloma artystami progresywnego rocka. Znany jest z unikatowej riffowej i bardzo melodyjnej gry na gitarze basowej.

  The Ladder – szesnasty studyjny album grupy Yes, wydany w 1999 roku.

  Lista utworów[]

  Wszystkie utwory: Jon Anderson/Steve Howe/Igor Khoroshev/Billy Sherwood/Chris Squire/Alan White

  1. "Homeworld" – 9:32
  2. "It Will Be a Good Day (The River)" – 4:54
  3. "Lightning Strikes" – 4:35
  4. "Can I?" – 1:32
  5. "Face to Face" – 5:02
  6. "If Only You Knew" – 5:43
  7. "To Be Alive (Hep Yadda)" – 5:07
  8. "Finally" – 6:02
  9. "The Messenger" – 5:13
  10. "New Language" – 9:19
  11. "Nine Voices (Longwalker)" – 3:21

  Skład[]

 • Jon Anderson – wokal
 • Chris Squire – bas, wokal
 • Steve Howe – gitary, wokal
 • Igor Khoroshev – instrumenty klawiszowe
 • Billy Sherwood – gitary, instrumenty klawiszowe
 • Alan White – perkusja
 • Przypisy

  Linki zewnętrzne[]

 • Okładka
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Album – wydawnictwo muzyczne zawierające nagrania muzyczne na płycie długogrającej longplay (LP) lub dysku kompaktowym (CD).Steve Howe, właśc. Stephen James Howe (ur. 8 kwietnia 1947 w Holloway, Londyn) – gitarzysta rockowy znany z występów z grupami Tomorrow, Yes, Asia, GTR oraz z kariery solowej. Jego styl jest oryginalną wypadkową klasycznego, jazzowego i rockowego stylu gry na gitarze. Steve Howe gra na wszelkiego rodzaju gitarach i innych podobnych instrumentach strunowych. Po pięciokrotnym z rzędu wygraniu plebiscytu czasopisma "Guitar Player" na najlepszego gitarzystę roku, umieszczony w "Guitar Player Hall of Fame" (jako pierwszy gitarzysta rockowy).  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Yes – brytyjska grupa rockowa będąca przedstawicielem progresywnego rocka, lecz najczęściej ich muzykę określa się jako rock symfoniczny. Yes wypracowała bardzo charakterystyczne, głębokie brzmienie, oparte na skomplikowanych harmoniach, złożonych rytmach oraz wirtuozerii warsztatowej. Jej członkowie wykorzystują instrumenty akustyczne, elektryczne i elektroniczne. Grupa została założona w 1968 i jest aktywna do dziś.
  Billy Sherwood, właśc. William Wyman Sherwood (ur. 14 marca 1965 w Las Vegas) – amerykański muzyk, kompozytor, producent muzyczny oraz inżynier dźwięku. W latach 90 XX wieku występował w brytyjskiej grupie Yes. Jest multinstrumentalistą, gra na gitarze, instrumentach klawiszowych, także śpiewa.
  Alan White (ur. 14 lipca 1949 w Pelton w północnej Anglii) – brytyjski perkusista rockowy znany z długoletnich występów z progresywną grupą Yes oraz z pracy studyjnej z wieloma czołowymi muzykami rockowymi.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.014 sek.