• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • The Island Def Jam Music Group

  Przeczytaj także...
  Justin Drew Bieber (ur. 1 marca 1994) – kanadyjski wokalista popowy/R&B, autor tekstów i aktor. Bieber został „odkryty muzycznie” za pośrednictwem serwisu internetowego YouTube w 2008 roku przez Scootera Brauna, który następnie objął funkcję jego menedżera. Braun zaaranżował spotkanie Biebera z Usherem, a krótko po tym Justin związał się z Raymond Braun Media Group (RBMG), czyli joint venture pomiędzy Braunem i Usherem, by następnie podpisać kontrakt płytowy z wytwórnią Island Records, zaoferowany przez L.A. Reida.Hikaru Utada (jap. 宇多田ヒカル, Utada Hikaru, urodzona 19 stycznia 1983 w Nowym Jorku) - w Japonii znana jako Hikki (jap. ヒッキー, Hikkii), gwiazda J-pop. Jej piosenki zostały wykorzystane do ścieżki dźwiękowej w filmie "Godziny szczytu 2". Od momentu wydania, poza Krajem Kwitnącej Wiśni, albumu "Exodus" prasa japońska zaczęła ją opisywać już jako Utada Hikaru, dawna Hikki odeszła w zapomnienie. Hikaru Utada jest jedną z najpopularniejszych gwiazd muzyki pop w Azji. Piosenkarka naprawdę nazywa się Hikaru Iwashita (岩下 光 - Iwashita Hikaru) ze względu na małżeństwo z Kazuhiro Iwashitą (岩下 和裕 - Iwashita Kazuhiro), jednakże publicznie używa nazwiska panieńskiego.
  Mariah Carey (ur. 27 marca 1970 r. w Huntington na wyspie Long Island w stanie Nowy Jork) – amerykańska piosenkarka, kompozytorka, producentka i autorka tekstów piosenek. Jest obdarzona skalą głosu wynoszącą 5 oktaw. Podczas koncertów jej głos osiąga najwyższe tony rejestru gwizdkowego.

  The Island Def Jam Music Group (IDJMG) - wytwórnia płytowa utworzona w 1999 w wyniku połączenia dwóch wytwórni należących do Universal Music Group: Island Records oraz Def Jam Recordings. W 2011 roku, po wyłączeniu z Universal Music Group - oficyna Motown Records weszła w skład IDJMG. W 2014 roku wytwórnia zakończyła działalność, a jej katalog uległ reorganizacji, Island Records, Def Jam Recordings i Motown Records kontynuują działalność jako niezależne podmioty.

  Rihanna, właśc. Robyn Rihanna Fenty (ur. 20 lutego 1988 r. w Saint Michael) – barbadoska piosenkarka, aktorka i projektantka mody.The Roots – wielokrotnie nagradzany amerykański zespół hip-hopowy. Styl grupy, oprócz hip-hopu, silnie związany jest z muzyką jazzową i rockową.

  Dla Island Def Jam Music Group płyty wydawali m.in. tacy wykonawcy jak: Justin Bieber, Bon Jovi, Kanye West, Nas, LL Cool J, The Killers, Fall Out Boy, The Roots, Melissa Etheridge, Hoobastank, Mariah Carey, Lionel Richie, Rihanna, Babyface, Hikaru Utada oraz Saliva.

  Fall Out Boy – amerykański kwartet grający muzykę pop punk/rock, wywodzący się z chicagowskiej sceny undergroundowej.Babyface, właściwie Kenneth Brian Edmonds (ur. 10 kwietnia 1959 roku w Indianapolis, w stanie Indiana), to amerykański piosenkarz R&B, muzyk, autor tekstów, znany producent muzyczny oraz filmowy. Jest współzałożycielem wytwórni muzycznej LaFace Records.

  Linki zewnętrzne[]

 • Oficjalna strona (ang.)
 • Hoobastank – zespół rockowy ze Stanów Zjednoczonych, powstały w Los Angeles w 1994 roku. Wokalista, Doug Robb, spotkał się z gitarzystą Danem Estrinem w szkole średniej na konkursie zespołów. Wtedy też postanowili założyć swój własny, do którego dołączyli później Markku Lappalainen i Chris Hesse. Nazwa, Hoobastank, nie oznacza nic konkretnego – w wywiadzie dla Lunch Yahoo Doug powiedział: Zamierzasz zapytać, co to znaczy, ale to nie ma żadnego znaczenia. Po prostu jest świetne.Def Jam Recordings - amerykańska wytwórnia płytowa będąca własnością Universal Music Group wydająca płyty muzyczne z różnego gatunku. Operuje jako część Island Def Jam Music Group.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Island Records − wytwórnia płytowa założona przez brytyjskich producentów muzycznych na Jamajce w 1959 i przeniesiona do Wielkiej Brytanii w 1962. Przez wiele lat była to wytwórnia brytyjska do czasu wykupienia jej przez amerykańską Universal Music Group.
  Universal Music Group (UMG), wcześniej MCA Music Entertainment Group – największa grupa biznesowa oraz rodzina wytwórni płytowych w przemyśle muzycznym. Jest jedną z wielkiej czwórki wytwórni płytowych.
  Nas, właściwie Nasir bin Olu Dara Jones (ur. 14 września 1973 w Nowym Jorku), znany także jako Nasty Nas lub Escobar – amerykański raper i aktor. Był członkiem zespołu The Firm. Słowo Nasir (jęz. arabski نصير) oznacza Wojownik.
  Lionel Richie, właściwie Lionel Brockman Richie, Jr. (ur. 20 czerwca 1949 w Tuskegee w stanie Alabama w USA) - amerykański wokalista, kompozytor i aktor.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.01 sek.