• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • The Human League  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  EP (skrót od ang. Extended Play; pot. epka) – minialbum; symbolem tym oznacza się album muzyczny, który jest zbyt długi by nazwać go zwykłym singlem czy też – ze względu na zawarty na nim materiał – nie kwalifikujący się jako maxi singel i który jest jednocześnie zbyt krótki by uznać go za pełnoprawny album długogrający.Hysteria - album zespołu The Human League wydany w 1984 roku. Płyta dotarła do miejsca 3. w Wielkiej Brytanii), lecz sprzedała się gorzej od poprzedniego albumu długogrającego, Dare.

  The Human Leaguebrytyjski zespół muzyczny tworzący muzykę nurtu synth pop i new romantic, założony w 1977 roku. Jest to jedna z najpopularniejszych i najbardziej innowacyjnych brytyjskich grup początku lat 80. Ma na swoim koncie ponad 20 milionów sprzedanych płyt. Twórczość The Human League wywarła duży wpływ na oblicze muzyki lat 80., była także inspiracją dla takich zespołów jak Culture Club czy Soft Cell.

  Culture Club – brytyjski kwartet muzyki pop działający w latach osiemdziesiątych, będący jednym z najpopularniejszych przedstawicieli stylu new romantic.Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 2 Członkowie zespołu
 • 3 Dyskografia
 • 3.1 Albumy
 • 3.2 Single
 • 4 Przypisy


 • Podstrony: 1 [2] [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Dare - album zespołu The Human League wydany w 1981 roku, znany też pod tytułem Dare! w Stanach Zjednoczonych. Płyta osiągnęła duży sukces (numer 1 m.in. w Wielkiej Brytanii) i okazała się największym sukcesem komercyjnym w dyskografii The Human League.
  Virgin Records – brytyjska wytwórnia płytowa założona przez Richarda Bransona, Simona Drapera i Nika Powella w 1972 roku. Przesiębiorstwo odniosło światowy sukces, podpisując kontrakty z tak znanymi wykonawcami jak Roy Orbison, Devo, Genesis, Keith Richards, Janet Jackson, Culture Club, Simple Minds, Lenny Kravitz, The Smashing Pumpkins, czy Mike Oldfield.
  Remiks – utwór muzyczny, który powstał dzięki zmianie innego. W odróżnieniu od covera, remiks jest opracowaniem utworu z wykorzystaniem tzw. śladów oryginału udostępnionych przez pierwotnego autora.
  Synth pop (lub synthpop, znany też jako electropop lub technopop) – odmiana muzyki popularnej, charakteryzująca się szerokim wykorzystaniem syntezatorów, automatów perkusyjnych oraz rozmaitych efektów elektronicznych. Cechą charakterystyczną, tak samo jak w innych odmianach muzyki popularnej jest melodyjność oraz często tematyka miłosna przejawiająca się w tekstach.
  Soft Cell – brytyjski duet założony przez dwóch studentów sztuki Marca Almonda (wokalista) oraz Davida Balla (klawiszowiec) w Leeds (Anglia) w 1978 roku.
  Love and Dancing - album zespołu The Human League wydany w 1982 roku. Wydawnictwo zawierało instrumentalne remiksy wcześniej znanych utworów (głównie piosenek z albumu Dare). Zespół wydał płytę Love and Dancing jako The League Unlimited Orchestra.
  Secrets - album zespołu The Human League wydany w 2001 roku. Płyta była dla grupy powrotem na scenę po kilkuletniej przerwie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.051 sek.