• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • The Greatest Hits - album 3 Doors Down

  Przeczytaj także...
  Chris Henderson, właściwie Christopher Lee Henderson (ur. 30 kwietnia 1971), gitarzysta grupy 3 Doors Down, najpóźniej dołączył do zespołu. Podobno Todd, Brad i Matt umieścili ogłoszenie w lokalnej prasie, w którym informowali, że poszukują gitarzysty i dzięki niemu do grupy miał dołączyć Chris.Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.
  Matt Roberts, właściwie Matchew Derrick Roberts, (ur. 10 stycznia 1978), gitarzysta zespołu 3 Doors Down, pochodzi z miejscowości Escatawa w stanie Mississippi.
  .mw-parser-output table.album-studyjny td.naglowek{background:lightsteelblue!important}.mw-parser-output table.album-bootleg td.naglowek{background:lightblue!important}.mw-parser-output table.album-ep td.naglowek{background:lightsalmon!important}.mw-parser-output table.album-koncert td.naglowek,.mw-parser-output table.album-koncertowy td.naglowek,.mw-parser-output table.album-live td.naglowek{background:burlywood!important}.mw-parser-output table.album-soundtrack td.naglowek{background:gainsboro!important}.mw-parser-output table.album-demo td.naglowek,.mw-parser-output table.album-nielegal td.naglowek,.mw-parser-output table.album-mixtape td.naglowek{background:peachpuff!important}.mw-parser-output table.album-tribute td.naglowek,.mw-parser-output table.album-cover td.naglowek{background:thistle!important}.mw-parser-output table.album-kompilacja td.naglowek,.mw-parser-output table.album-split td.naglowek,.mw-parser-output table.album-remix td.naglowek{background:darkseagreen!important}.mw-parser-output table.album-wideo td.naglowek{background:lightskyblue!important}.mw-parser-output table.album-box td.naglowek{background:lightgray!important}

  The Greatest Hitskompilacyjny album amerykańskiego zespołu rockowego 3 Doors Down. Wydany 19 listopada 2012 roku przez wytwórnię płytową Republic Records. Wydawnictwo zawiera dziewięć utworów w odświeżonych wersjach, pochodzących z poprzednich albumów oraz trzy premierowe piosenki - "One Light," "There's a Life," i "Goodbyes".

  One Light – pierwszy singel amerykańskiego zespołu rockowego 3 Doors Down z albumu kompilacyjnego The Greatest Hits. Wydany został 2 stycznia 2013 roku przez wytwórnię płytową, Republic Records. Muzykę do utworu skomponował Marti Frederiksen. 9 stycznia 2013 roku ukazał się teledysk, który wyreżyserował Roger Pistole. Za produkcję muzyczną odpowiedzialni są Howard Benson i Ryan Zacarias.Rock (ang. skała, kołysać się) – ogólna nazwa całego szeregu stylów muzycznych, wywodzących się z rock and rolla oraz rhythm and bluesa i bluesa. Sama nazwa "rock" jest właściwie skrótem od "rock and roll", choć można uznawać owe dwa pojęcia za odmienne od siebie gatunki muzyczne. Wszystkie style rockowe charakteryzują się brzmieniem opartym na różnego rodzaju gitarach (zwykle elektrycznych, elektrycznych basowych) i perkusji, z wyraźnie zarysowanym rytmem i śpiewem, wywodzącym się z bluesa, oraz sposobem wolnej improwizacji w trakcie grania utworów, wywodzącym się z jazzu. Ważną cechą muzyki rockowej, nieobecną w muzyce poważnej, jest zespołowość w procesie tworzenia; muzyka jest bowiem tworzona zespołowo i trudna do odtworzenia, gdy nie jest grana przez oryginalny zespół (zob. tribute band), często jest też zespołowo komponowana. Niekiedy w sposób dynamiczny, kiedy to zainicjowany motyw muzyczny w serii jamów przetwarzany jest w utwór, który w swej końcowej fazie rzadko przypomina swą wyjściową formę. W muzyce rockowej, podobnie jak w jazzie, kompozytor i wykonawca to najczęściej ta sama osoba lub grupa osób, a komponowanie i wykonywanie muzyki są często jednym procesem.

  Lista utworów[ | edytuj kod]

  Opracowano na podstawie materiału źródłowego.

  Pozycje na listach[ | edytuj kod]

  Twórcy[ | edytuj kod]

  Skład zespołu

 • Brad Arnoldwokal prowadzący, perkusja (utwory 1, 6, 7, 9)
 • Todd Harrellgitara basowa
 • Chris Hendersongitara rytmiczna
 • Matt Robertsgitara prowadząca, wokal wspierający (utwory 1-9)
 • Greg Upchurchperkusja (utwory 4, 10-12)
 • Dodatkowi muzycy

 • Chet Roberts – gitara prowadząca (utwory 10-12)
 • Daniel Adairperkusja (utwór 5)
 • Josh Freeseperkusja (utwory 2, 3, 8)
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. The Greatest Hits (ang.). itunes.apple.com. [dostęp 2012-11-19].
  2. "3 Doors Down Releasing Greatest Hits Album" (ang.). antimusic.com, 2012-10-25. [dostęp 2012-11-18].
  3. Billboard Albums: AllMusic (ang.). allmusic.com. [dostęp 2012-10-24].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Oficjalna strona zespołu 3 Doors Down
 • Oficjalna strona Republic Records
 • "The Greatest Hits" w serwisie iTunes
 • Gitara prowadząca lub gitara solowa (ang. lead guitar lub solo guitar) jest to rola gitary w zespołach muzycznych, najczęściej rockowych, która ma zapewnić utrzymanie melodii.Todd Harrell, właśc. Robert Todd Harrell (ur. 13 lutego 1972 w Escatawpa w stanie Missisipi) – amerykański basista rockowy, kompozytor; muzyk zespołu 3 Doors Down, jeden z jego założycieli.
  Warto wiedzieć że... beta

  19 listopada jest 323. (w latach przestępnych 324.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 42 dni.
  Josh Freese (ur. 25 grudnia 1972 w Orlando, Floryda w USA) – amerykański perkusista punkowy i rockowy. Wychowany w Kalifornii, w rodzinie muzyków (ojciec dyrygent, matka pianistka), w wieku 7 lat zaczął grać na perkusji. Już jako 12-latek rozpoczął profesjonalną karierę, a w wieku 15 lat zaczął jeździć w trasy koncertowe i nagrywać płyty.
  Gitara basowa − instrument strunowy szarpany, najczęściej elektryczny, z progami na podstrunnicy (gryfie); stosuje się także gitary basowe bezprogowe (fretles, z ang. fretless). Gitara basowa — podobnie jak kontrabas — transponuje o oktawę w dół. Tradycyjne gitary basowe mają cztery struny E1, A1, D, G, czyli wydają dźwięki odpowiednio: 41,2 Hz, 55 Hz, 73,4 Hz i 98 Hz. Łączna skala gitary basowej obejmuje dźwięki (w brzmieniu) od E1 do g, jest więc identyczna ze skalą kontrabasu 4-strunowego. Oprócz tradycyjnego stroju EADG, głównie w muzyce cięższej stosuje się strój obniżony, gdzie o ton niżej stroi się całą gitarę (DGCF) lub tylko najniższą strunę (DADG). Oprócz czterostrunowych, istnieją także modele pięciostrunowe (z dodatkową dolną struną H2 lub C1) (jak kontrabas 5-strunowy, orkiestrowy), sześciostrunowe (jak pięciostrunowy plus górna struna C), ośmiostrunowe (gdzie dla każdej struny, takiej jak w gitarze czterostrunowej jest dodana druga strojona o oktawę wyżej) oraz dwunastostrunowe, spokrewnione z Chapman stickami. Firma Modulus wyprodukowała w latach 80 XX w. osiemnastostrunową gitarę basową (jej szyjka ma 6 cali szerokości). Osoba grająca na gitarze basowej to basista. Gitara basowa zazwyczaj należy do sekcji rytmicznej zespołu muzycznego w muzyce rozrywkowej, jednak obecnie jest często wykorzystywana jako instrument solowy.
  Wokal wspierający – są to partie śpiewu harmonicznego wykonywane przez jednego lub więcej wokalistów (nazywanych potocznie chórkiem) wraz z głównym wykonawcą. Wokalista wspierający może również wykonywać początkową partię utworu wprowadzając do głównego wykonania solisty. W muzyce rockowej i heavymetalowej rolę wokalisty wspierającego pełnią często gitarzyści rytmiczni, basiści lub perkusiści. W muzyce popowej towarzyszące wykonawcy chórki mogą również wykonywać proste układy choreograficzne.
  Kompilacja (składanka) – wydawnictwo muzyczne (płyta CD, DVD) składająca się z utworów wydanych już uprzednio – wybór nagrań z wcześniejszych płyt tego samego autora, bądź też nagrań różnych wykonawców połączonych zazwyczaj jakąś wspólną myślą przewodnią.
  Gitara rytmiczna (ang. rhythm guitar) - jest to rola gitary grającej akompaniament w rozmaitych muzycznych stylach, najczęściej jej zadaniem jest zapewnianie harmonii, rytmu i jego akcentowanie.
  Republic Records - wytwórnia płytowa, część The Universal Motown/Universal Republic Group. Początkowo jej nazwa brzmiała Cheese Factory Records, dopiero po jakimś czasie uległa zmianie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.371 sek.