• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • The Gazette  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Prefektura Tokushima (jap. 徳島県, Tokushima-ken) - prefektura na wyspie Sikoku w Japonii. Stolicą i jej największym miastem jest Tokushima. Prefektura Tokushima ma dostęp do Wewnętrznego Morza Japońskiego oraz do Oceanu Spokojnego połączonych cieśniną Naruto. Graniczy z trzema pozostałymi prefekturami wyspy Sikoku.Beautiful Deformity – siódmy album studyjny japońskiego zespołu the GazettE z pogranicza pop-rocka, hard rocka, metalcore i heavy metalu, wydany nakładem Sony Music Records 23 października 2013 roku.
  Logotyp zespołu

  The Gazette (stylizowane na the GazettE) – japoński zespół rockowy, który powstał w 2002 roku. Początkowo nazwa grupy zapisywana była katakaną jako ガゼット. W styczniu 2006 roku nazwę tę zastąpiono angielską The GazettE. Zespół gra szeroko pojętą muzykę rockową, metal alternatywny, heavy metal, industrial metal, death metal, punk, muzykę elektroniczną, metalcore i nu-metal. Zaliczany jest do nurtu visual kei.

  Kagrra, (jap. カグラ, kagura) – japoński zespół rockowy, powstały w 1998 roku w Tokio. Pierwotnie zespół nazywał się CROW i miał "siostrzaną grupę" Lar~Mia. Obie grupy należały do wytwórni muzycznej Key Party. Dopiero po przejściu do wytwórni PS Company w 1999 roku grupa zmieniła nazwę na Kagrra,.Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Zespół na Tokyo Secret Live 2009
  the GazettE podczas występu na PlayStation Theater w 2016 roku

  W 2002 roku Kouyou Takashima i Akira Suzuki założyli zespół Kar+te=zyAnos, który rozpadł się, gdy Takanori Matsumoto zrezygnował z roli perkusisty na rzecz wokalu. W celu reaktywacji grupy, przyjęto na stanowisko perkusisty Yune, który wprowadził do grupy znajomego gitarzystę z poprzedniego zespołu, Yuu Shiroyamę. Powstałą formację, nazwano Gazetto (jap. ガゼット). Zespół w kwietniu wydał swój pierwszy singel „Wakaremichi”, a w październiku miał swój pierwszy koncert w Takadanobaba Area. W styczniu 2003 roku z zespołu odszedł Yune. Reita wspomniał, że Yune nie był wtedy nastawiony na taką ścieżkę kariery. Ruki zaproponował pozostałym członkom, by jako nowego perkusistę wziąć Yutakę Tanabe, który został przyjęty oficjalnie do zespołu w lipcu tego samego roku. Jednak, pięć miesięcy potem, gdy Kai dołączył do zespołu, niespodziewanie stracił słuch. Z tego powodu, były perkusista, Yune wrócił na krótko do zespołu. W owym czasie, grupa przyłączyła się do wytwórni płytowej PS Company. W maju wspólnie z Hanamuke wyruszyła w swoją pierwszą ważną trasę koncertową. Następna była z zespołem Vidoll. Później razem nagrali cover dla japońskiego magazynu Cure. The Gazette miał także wspólne trasy koncertowe z Kra, bis, deadman, Kagrra, MUCC, Miyavi, D'espairsRay i MERRY. Pojawili się na głównych okładkach magazynów Hevn, SHOXX i Cure. W miarę upływu lat ich popularność wzrastała także poza granicami Japonii, a zespół rozpowszechnił dotychczas wydane płyty Disorder, Nil, Stacked Rubbish oraz Dim na kontynencie europejskim i w Stanach Zjednoczonych. W połowie 2010 roku u Rukiego zdiagnozowano odmę strun głosowych oraz infekcję wirusową, przez co musiano odwołać parę koncertów. Od 2010 roku albumy grupy zaczęły być wydawane także w Korei, w tym między innymi Toxic. Po wyzdrowieniu wokalisty zespół powrócił do pracy nad dwoma albumami studyjnymi Division i Beautiful Deformity, których promocją zajęli się w latach 2012–2013. 6 września 2013 roku wyruszył w krótką światową trasę koncertową zatytułowaną The Gazette World Tour13, która objęła jedynie kraje znajdujące się w oficjalnym internetowym fan clubie grupy HERESY: Meksyk, Chile, Argentynę, Brazylię, Francję, Niemcy i Finlandię. Ostatni koncert zagrał 29 września 2013 roku, a do trasy wydał w 2014 roku kilka DVD koncertowych i oficjalny europejski dokument WORLD TOUR13 DOCUMENTARY. W 2014 roku skupił się na trasie po Japonii i wystąpił w październiku na festiwalu LOUD PARK. 26 sierpnia 2015 roku został wydany ósmy album Dogma, a zespół wyruszył w kolejną trasę koncertową.

  Death metal - gatunek muzyki heavymetalowej, będący pochodną thrash metalu, powstały na początku lat 80. XX wieku. Nazwa "death metal" w dosłownym znaczeniu oznacza "metal śmierci". Za twórcę terminu death metal powszechnie uznawany jest Jeff Becerra, autor utworu o tym samym tytule z albumu Seven Churches grupy Possessed z 1985 roku.Finlandia, Republika Finlandii (fiń. Suomi, Suomen Tasavalta; szw. Finland, Republiken Finland) – państwo w Europie Północnej, powstałe po odłączeniu od Rosji w 1917. Członek Unii Europejskiej. Graniczy od zachodu ze Szwecją, od północy z Norwegią i od wschodu z Rosją. Od zachodu ma ponadto dostęp do Morza Bałtyckiego.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Prefektura Kanagawa (jap. 神奈川県, Kanagawa-ken) − prefektura znajdująca się w na południu regionu Kantō w Japonii. Jest częścią aglomeracji Tokio. Jej stolicą jest miasto Jokohama.
  Chile (Republika Chile, hiszp. República de Chile) – państwo w Ameryce Południowej, ciągnące się długim pasem na zachodnim wybrzeżu kontynentu nad Oceanem Spokojnym. Stolicą Chile jest Santiago. Graniczy z Peru, Boliwią i Argentyną. Do Chile należą liczne wyspy przybrzeżne i wyspy na otwartym oceanie (w sumie ok. 3 tys.): Juan Fernández, Wyspa Wielkanocna (najbardziej oddalona od innych wysp i lądów zamieszkana wyspa na świecie), Sala y Gómez, San Ambrosio, San Félix, Chiloé, Campana, Santa Inés, Chonos.
  Division – szósty album japońskiego zespołu the Gazette z pograniczu nu-metalu, industrial metalu i alternatywnego metalu, który został wydany 29 sierpnia 2012 roku w Japonii nakładem wytwórni Sony Music Records Japan współpracującej bezpośrednio z PS Company, zaś w krajach europejskich i Stanach Zjednoczonych 1 października 2012 roku nakładem JPU Records. Wszystkie teksty piosenek napisał Ruki.
  Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).
  Dogma – ósmy album studyjny zespołu the GazettE. Został wydany 26 sierpnia 2015 roku nakładem Sony Music Entertainment Japan w Japonii. 2 października JPU Records wprowadziło wydawnictwo do obiegu na rynek europejski.
  Nu metal – gatunek muzyczny powstały na początku lat 90 XX wieku. Termin został wymyślony przez Jonathana Davisa w celu określenia gatunku muzyki granej przez zespół KoЯn. Gatunek ten jest pochodną takich stylów jak grunge, metal alternatywny, funk, thrash metal, groove metal oraz industrial metal.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.061 sek.