• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • The Faces

  Przeczytaj także...
  The Who – angielski zespół rockowy powstały w 1964, związany z subkulturą modsów, uważany za jedną z najbardziej wpływowych grup rockowych wszech czasów.Keith Richards (ur. 18 grudnia 1943 w Dartford) – współzałożyciel i gitarzysta zespołu The Rolling Stones, autor tekstów, sporadycznie wokalista.
  Keith John Moon (ur. 23 sierpnia 1946 w Londynie, zm. 7 września 1978, tamże) – brytyjski muzyk, perkusista zespołu The Who. Dołączył do zespołu w 1964 roku, kiedy to zastąpił Douga Sandoma. Zagrał na wszystkich albumach zespołu od wydanego w 1965 roku My Generation, do Who Are You z roku 1978. Dwa tygodnie po wydaniu tej płyty Keith zmarł.

  The Faces - angielski zespół rock and rollowy, działający od 1969 do 1975 roku.

  Po odejściu Steve'a Marriota pozostali członkowie The Small Faces poprosili byłego basistę zespołu Jeff Beck Group Rona Wooda aby został w ich zespole gitarzystą i wokalistą. Na to pierwsze wyraził zgodę, a na wokalistę zaproponował wtedy jeszcze mało znanego Roda Stewarta.

  Grupa nagrała wiele znanych piosenek takich jak "Stay With Me", "Maggie May", "You Can Make Me Dance, Sing or Anything" czy "I'd Rather Go Blind". Zespół bardzo szybko wspinał się na szczyty list po obu stronach globu. Miejscami miał większą popularność od chociażby słynnego zaprzyjaźnionego zespołu The Rolling Stones. W 1971 r. zaczęły się pierwsze problemy w zespole. Rod Stewart w 1969 podpisał kontrakt, który mówił o wydaniu przez Roda 3 solowych albumów. Wszystkie utwory, które grali i tworzyli the Faces zostały przypisane Stewartowi. Zespół zostawał w cieniu wielkiej gwiazdy, jaką był Rod Stewart. Po wydaniu w 1971 r. przez Stewarta płyty Every Picture Tells a Story z wielkim hitem "Maggie May" zaczęły się pierwsze poważniejsze kłótnie w zespole.

  Jeff Beck (ur. 24 czerwca 1944 w Wallington w Anglii) – brytyjski gitarzysta rockowy związany z takimi gatunkami i stylami muzycznymi jak rock psychodeliczny, hard rock, heavy metal, jazz-rock, blues rock.Bill Wyman, właściwie William George Perks (ur. 24 października 1936 w Lewisham w Londynie w Wielkiej Brytanii) – brytyjski muzyk rockowy, basista. Od grudnia 1962 do grudnia 1992 był basistą w zespole rockowym The Rolling Stones.

  W 1973 r. napięcia nie wytrzymał basista Ronnie Lane i opuścił grupę. Jego miejsce zajął Japończyk Tetsu Yamauchi. W 1974 r. The Faces dali ostatni koncert, wystąpił wtedy z nimi gościnnie gitarzysta zespołu the Rolling Stones Keith Richards. W 1975 r. Ronnie Wood dołączył do zespołu The Rolling Stones. W grudniu 1975 r. Stewart ogłosił oficjalny rozpad zespołu, mimo że ten praktycznie nie istniał już od ponad roku.

  Ronald "Ron" David Wood (ur. 1 czerwca 1947 w Hillingdon w Londynie w Anglii) – gitarzysta i basista rockowy. Członek The Faces i The Rolling Stones.Rod Stewart (właśc. Roderick David Stewart; ur. 10 stycznia 1945 w Londynie) – brytyjski piosenkarz rockowy i popowy. Przedstawiciel takich stylów i gatunków, jak hard rock, soft rock, folk rock i country rock, AOR, blues rock, biały soul i pop tradycyjny. Ciepły, aczkolwiek szorstki i charakterystycznie zachrypnięty głos, zdolności interpretacyjne, kompozytorskie i wyjątkowa osobowość sceniczna uczyniła go jednym z najpopularniejszych piosenkarzy drugiej połowy XX wieku. Z urodzenia Anglik, jednak uważa się za Szkota. Szacuje się, że sprzedał łącznie ponad 250 milionów singli i płyt.

  Perkusista Kenney Jones przyłączył się do zespołu The Who, w którym zajął miejsce tragicznie zmarłego perkusisty Keitha Moona. Ian McLagan otrzymał również propozycję przyłączenia się do The Who, jednak odmówił, ponieważ był wtedy na tournée ze Stonesami. W późniejszym czasie stworzył własny zespół, w którym grał do śmierci (do 2014).

  Ronald "Ron" David Wood (ur. 1 czerwca 1947 w Hillingdon w Londynie w Anglii) – gitarzysta i basista rockowy. Członek The Faces i The Rolling Stones.Andrew Fairweather Low (ur. 2 sierpnia 1948) - walijski gitarzysta, autor piosenek, wokalista i producent. Jeden z założycieli popularnej w latach 60. grupy Amen Corner, w ostatnich latach współpracował koncertował z takimi muzykami jak Roger Waters, Eric Clapton czy Bill Wyman.

  W 2009 roku odbył się jeden koncert reaktywujący grupę. Oprócz Wooda, Jonesa i McLagana zagrali Bill Wyman, Andy Fairweather Low i gościnni wokaliści.

  Dyskografia[]
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.015 sek.