• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • The Ellen DeGeneres Show

  Przeczytaj także...
  Syndykacja (ang. web syndication) - rozwiązanie internetowe typu klient-serwer, pozwalające na gromadzenie treści przez użytkownika/klienta z wielu różnych źródeł (serwerów). Rolą serwera jest udostępnianie tych treści klientom.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Michelle Obama jako gość programu w 2012 roku

  The Ellen DeGeneres Showamerykański talk-show prowadzony przez Ellen DeGeneres. Jest emitowany od 8 września 2003 roku i jest produkowany przez Telepictures, spółkę zależną Warner Bros. Television. Program jest nadawany w syndykacie telewizyjnym w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, co jest powszechną metodą w Ameryce Północnej, przy czym w każdym regionie program jest emitowany przez innego nadawcę telewizyjnego za opłatą praw do transmisji dla producenta.

  Nagroda Emmy (ang. Emmy Award) – amerykańska nagroda przyznawana za produkcję telewizyjną. Jest jedną z EGOT – czterech najważniejszych nagród kulturalnych w USA, obok Oscara (film), Tony Award (teatr) i Grammy Award (muzyka). Michelle LaVaughn Robinson Obama (ur. 17 stycznia 1964 w Chicago w stanie Illinois) – żona 44. prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy. 20 stycznia 2009 została pierwszą damą Stanów Zjednoczonych. Z zawodu jest prawniczką.

  Program otrzymał 166 nominacji oraz wygrał 61 nagród Daytime Emmy Award do 2019 roku. The Ellen DeGeneres Show zdobył także 17 nagród People's Choice Awards. Kanał YouTube talk-show znajduje się w 30 najczęściej subskrybowanych kanałów YouTube (ponad 37 mln subskrypcji). 21 maja 2019 roku DeGeneres ogłosiła, że podpisała kontrakt na kolejne trzy lata, przedłużając program do 2022 roku.

  Talk-show – gatunek programu telewizyjnego, widowisko publicystyczne, w którym prowadzący (z reguły – jeden, choć bywają widowiska z dwoma prowadzącymi) rozmawia w studiu z uczestnikami na ustalony temat (talk-show monotematyczny), bądź na dowolne tematy (ogólny).Ellen DeGeneres (ur. 26 stycznia 1958 r. w Metairie, Luizjana, USA) – amerykańska scenarzystka i aktorka, zdobywczyni nagrody Emmy. Obecnie prowadzi własny talk-show The Ellen DeGeneres Show.

  Koncepcja programu[ | edytuj kod]

  Ellen DeGeneres rozpoczyna show monologiem, w którym humorystycznie opowiada o Bogu i świecie, a następnie publiczność tańczy przy muzyce granej przez DJ-a, jest to jedna z cech charakterystycznych tego talk-show.

  Do rozmowy z Ellen są zapraszani nie tylko ludzie ze świata show biznesu, ale także osoby, które mają coś ciekawego do pokazania lub dzieci o specjalnych talentach. Publiczność w studio i przed telewizorem jest również włączana do programu poprzez gry i różne działania (takie jak proszenie o szczególnie nieudane zdjęcia i filmy, ulubione przepisy lub dziwne znaleziska).

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. How Ellen DeGeneres Changed Daytime TV Without Letting It Change Her (ang.). eonline.com. [dostęp 2020-03-29].
  2. ‘Ellen DeGeneres Show’ To Air Without Live Audience Over Coronavirus Concerns (ang.). guardian.ng. [dostęp 2020-03-29].
  3. TOP 500 SUBSCRIBED YOUTUBE CHANNELS (SORTED BY SUBSCRIBER COUNT) (ang.). socialblade.com. [dostęp 2020-03-29].
  4. Ellen Degeneres Announces 3 More Years of The Ellen Show (ang.). eonline.com. [dostęp 2020-03-29].
  5. Ellen DeGeneres Extends Daytime Talk Show Run Through 2022 (ang.). variety.com. [dostęp 2020-03-29].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Oficjalna strona programu
 • The Ellen DeGeneres Show w bazie IMDb (ang.)
 • Reklama

  Czas generowania strony: 0.013 sek.