• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • The Elder Scrolls III: Przepowiednia

  Przeczytaj także...
  Ubisoft Entertainment (dawniej Ubi Soft) – przedsiębiorstwo produkujące oraz wydające gry komputerowe i konsolowe. Jego główna siedziba znajduje się w Montreuil-sous-Bois, we Francji. Ma siedziby w ponad 20 krajach, łącznie z rozwijającymi się studiami, m.in. w Montrealu, Toronto, Barcelonie, Północnej Karolinie (USA), Düsseldorfie, Mediolanie. Od roku 2008 jest trzecim co do wielkości niezależnym wydawcą gier wideo w Europie i czwartym co do wielkości w USA.Komputerowa gra fabularna (ang. computer Role Playing Game, w skrócie cRPG) – gatunek gier komputerowych, pierwotnie tworzonych na komputery osobiste i inne domowe komputery. Pierwsze gry cRPG były inspirowane przez wczesne tradycyjne RPG, w szczególności przez system Dungeons & Dragons i starały się być dla gracza podobnym doświadczeniem.
  Wilkołak – w wielu mitologiach (m.in. słowiańskiej i germańskiej) i legendach człowiek, który potrafił się przekształcić w wilka. Był wtedy groźny dla innych ludzi i zwierząt domowych, gdyż atakował je w morderczym szale. Wierzono, że wilkołakiem można stać się za sprawą rzuconego uroku lub po ukąszeniu przez innego wilkołaka. Przeistoczenie w wilka było również możliwe dzięki natarciu się specjalną maścią.

  The Elder Scrolls III: Przepowiednia (ang. The Elder Scrolls III: Bloodmoon) – drugi dodatek do komputerowej gry fabularnej The Elder Scrolls III: Morrowind. Został wyprodukowany przez Bethesda Game Studios i wydany przez Ubisoft w 2003 roku.

  Gry-Online (zapis stylizowany GRY-OnLine) – polska strona internetowa poświęcona grom komputerowym. Strona została założona 1 stycznia 2001 jako serwis informacyjny. Jego redaktorem naczelnym jest Łukasz Malik. Siedziba redakcji znajduje się w Krakowie. Jedną z większych części serwisu jest Encyklopedia Gier. Wielka Encyklopedia Gier co roku (do 2009) była wydawana przez firmy Gry-OnLine S.A. i Axel Springer w wersji płytowej.Bethesda Game Studios – amerykańskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją gier komputerowych. Główna siedziba znajduje się w stanie Maryland. W 2015 roku otworzono drugie studio Bethesda Game Studios Montreal, a w 2018 Bethesda Game Studios Austin. W 2015 roku studio zostało nominowane przez The Game Awards do nagrody producent roku.

  Opis fabuły[ | edytuj kod]

  Dodatek przenosi gracza na tereny mroźnej wyspy Solstheim, gdzie jest on zmuszony rozwikłać zagadkę tajemniczych napadów skowyczących istot – wilkołaków, których jedynym celem jest bezwzględne wykonywanie rozkazów daedry Hircyna.

  Dodatek do gry komputerowej – uzupełnienie istniejącej gry. Dodatki najczęściej zawierają nowe poziomy, broń, obiekty i rozszerzenie fabuły istniejącej już gry. Producent oryginalnej gry może zatrudnić do pracy nad dodatkiem inną firmę lub samemu stworzyć rozszerzenie (zobacz Hellfire dla Diablo i Lord of Destruction dla Diablo II). Za pierwszy wydany dodatek do gry komputerowej uważa się Wing Commander: The Secret Missions wydany w 1991.Ten artykuł opisuje ważne wydarzenia w 2003 roku w grach komputerowych i wideo. Zapoznaj się również z: Historia gier komputerowych.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. The Elder Scrolls III: Przepowiednia (PC). Gry-Online. [dostęp 2013-11-05].
  2. The Elder Scrolls III: Bloodmoon Review (ang.). GameSpot, 2003-06-13. [dostęp 2013-07-24].
  3. Steve Butts: Elder Scrolls III: Bloodmoon (ang.). IGN, 2003-06-16. [dostęp 2013-07-24].
  4. The Elder Scrolls III: Bloodmoon PC (ang.). Metacritic. [dostęp 2013-07-24].
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.007 sek.