• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • The Elder Scrolls Adventures: Redguard

  Przeczytaj także...
  Komputerowa gra fabularna (ang. computer Role Playing Game, w skrócie cRPG) – gatunek gier komputerowych, pierwotnie tworzonych na komputery osobiste i inne domowe komputery. Pierwsze gry cRPG były inspirowane przez wczesne tradycyjne RPG, w szczególności przez system Dungeons & Dragons i starały się być dla gracza podobnym doświadczeniem.Lista krain ze świata Tamriel w którym rozgrywa się akcja gier z serii The Elder Scrolls. Tamriel jest głównym kontynentem na planecie Nirn i dzieli się na 9 prowincji.
  Ten artykuł opisuje ważne wydarzenia w 2002 roku w grach komputerowych i wideo. Zapoznaj się również z: Historia gier komputerowych.

  The Elder Scrolls Adventures: Redguardgra fabularna typu TPP wyprodukowana i wydana przez Bethesda Softworks, osadzona w świecie The Elder Scrolls, niebędąca jednak częścią tego cyklu. Fabuła gry, umiejscowiona w cesarstwie Tamriel w roku 864 Drugiej Ery (około 400 lat przed wydarzeniami w The Elder Scrolls: Arena), dotyczy przygód Cyrusa, młodego Redgarda, który w poszukiwaniu zaginionej siostry przybywa na wyspę Stros M'kai i zostaje uwikłany w intrygę polityczną.

  Perspektywa trzeciej osoby (w skrócie TPP, z ang. third-person perspective) – określenie perspektywy graficznej w grach komputerowych (zwykle o grafice trójwymiarowej), w których gracz obserwuje świat przedstawiony za plecami kierowanej postaci. Ustawienie takie umożliwia graczowi obserwowanie otoczenia, postaci i jej działań. W wielu grach istnieje możliwość wyboru pomiędzy perspektywą pierwszoosobową a trzecioosobową.The Elder Scrolls (w skrócie TES) – seria komputerowych gier fabularnych tworzona przez studio Bethesda Softworks. Prace nad serią rozpoczęły się 1992, wcześniej zespół tworzył gry głównie sportowe. W 1994 został wydany The Elder Scrolls: Arena na system MS-DOS, który zapoczątkował serię The Elder Scrolls. Gry z serii charakteryzują się swobodą w działaniu, co jest wynikiem specjalnie zaprojektowanego świata gry. Świat gry to ogromny tętniący życiem kontynent o nazwie Tamriel. Większość obszaru gry jest dostępna dla graczy już na samym początku rozgrywki. Seria oferuje wiele możliwości począwszy od personalizacji postaci, skończywszy na rozwijaniu umiejętności czy wykonywaniu zadań.

  Podobnie jak inne starsze gry ze świata The Elder Scrolls, Redguard nie był wydany w Polsce (pierwszą grą z tego cyklu oficjalnie dystrybuowaną w Polsce był The Elder Scrolls III: Morrowind, wydany w 2002).

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • The Unofficial Elder Scrolls Pages Wiki: Redguard
 • Redguard w serwisie Gry OnLine
 • Reklama

  Czas generowania strony: 0.008 sek.